0

فروزنده خبر داد: ادغام وزارتخانه هاي 'نفت و نيرو' ؛ 'كار و رفاه'

 
ALI_ALI0934
ALI_ALI0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

فروزنده خبر داد: ادغام وزارتخانه هاي 'نفت و نيرو' ؛ 'كار و رفاه'

 

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، لطف الله فروزنده روز چهارشنبه در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران افزود: اكنون تعداد وزارتخانه ها از 21 به 17 وزارتخانه كاهش يافته است.
پيش از اين وزارتخانه هاي راه و مسكن و همچنين وزارتخانه هاي بازرگاني و صنايع نيز با يكديگر ادغام شده بودند.
فروزنده گفت: با توجه به اين كه مجلس دولت را مكلف كرده كه اهداف و شرح وظايف وزارتخانه هاي جديد را به مجلس ارايه كند قرار شد كميته اي شرح وظايف و اهداف را تنظيم كند كه انشاء الله در اسرع وقت پس از بررسي هاي لازم اين شرح وظايف و اهداف تنظيم و به مجلس ارايه مي‌شود.
معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي ديگر در خصوص معرفي وزراي جديد به مجلس گفت: قانون تاكيد دارد كه وزارتخانه ها بايد ادغام شوند و شرح وظايف و اختيارات وزارتخانه هاي جديد به مجلس داده شود وقتي ما اين لايحه (شرح وظايف و اختيارات وزارتخانه هاي ادغام شده) را ارايه كرديم آنگاه مجلس مي‌تواند در آن خصوص تصميم بگيرد.
وي با تاكيد بر اين كه اكنون وزارتخانه جديدي ايجاد نشده بلكه ادغام اتفاق افتاده است اضافه كرد: اكنون كه وزارت راه در وزارت مسكن ادغام شده، وزارت راه وجود ندارد كه سرپرست داشته يا نداشته باشد. وزير مسكن هم كه پيش از اين مجلس راي گرفته است.

سيام** 9012** 9129
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30370776
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  4:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها