0

توكلي تذكر داد؛ لاريجاني نپذيرفت

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

توكلي تذكر داد؛ لاريجاني نپذيرفت

تهران - نماينده مردم تهران در مجلس با تاكيد بر اينكه ايجاد دانشگاه فني حرفه اي بدون تحميل بار مالي به دولت امكان پذير نيست؛ گفت : فقط مطالعات لازم براي بررسي تشكيل دانشگاه فني و حرفه‌اي ميليون‌ها تومان هزينه دارد.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا ؛ حجت‌الاسلام محمد‌ابراهيم نكونام رييس كميسيون اصل 90 مجلس در نوبت بعد از ظهر جلسه علني روز سه شنبه مجلس در اخطار قانون اساسي بند الحاقي 60 لايحه برنامه پنجم توسعه را مغاير قانون اساسي دانست.


اين بند الحاقي احياي تربيت معلم در آموزش و پرورت و قانون متعهدين به وزارت آموزش و پرورش به استثناي دانش آموزان دانشسراهاي تربيت معلم را بدون بار مالي جديد مجاز دانسته بود.


وي تاكيد كرد : اين بند الحاقي در لايحه دولت نبوده و در كميسيون تلفيق به تصويب رسيده و بار مالي دارد و مغاير با اصل 75 قانون اساسي است.


' علي لاريجاني ' رييس مجلس اين اخطار را وارد ندانست و گفت: هنگام بررسي بودجه؛ نمايندگان مجلس مي‌توانند بار مالي را اضافه كنند البته به شرط آنكه منبع آن مشخص باشد.


در ادامه احمد توكلي نماينده مردم تهران در مجلس تذكري درباره بند الحاقي 63 ارايه داد و گفت: نمي‌توان دولت را موظف به انجام كاري كرد ، بدون اين كه بار مالي براي آن در نظر گرفت.


وي اضافه كرد : اگر قرار است ايجاد دانشگاه فني و حرفه اي بدون بار مالي باشد، چرا در برنامه بودجه بر آن تاكيد شده است ؟


توكلي افزود: تنها مطالعات لازم براي بررسي تشكيل دانشگاه فني و حرفه‌اي ميليون‌ها تومان هزينه دارد.


نماينده مردم تهران افزود : تاكيد بر اين كه وزارت علوم بر ايجاد دانشگاه جديد بدون بار مالي موظف است در واقع تبديل كردن ديپلمه‌هاي كشور به كارگران يقه سفيد است آن هم در شرايطي كه ليسانس‌ها هم وضعيت مناسبي ندارند.


علي لاريجاني رييس مجلس در پاسخ به اين تذكر خاطر نشان كرد:با توجه به امكانات آموزشي و نيروي كافي انساني موجود در وزارت آموزش و پرورش، تشكيل دانشگاه فني و حرفه اي براساس بند 63 الحاقي انجام شدني است.


بر اساس اين بند كه به تصويب مجلس رسيد؛ وزارت علوم، تحقيقات و فناوري موظف شد بدون بار مالي جديد، با استفاده از امكانات و نيروي انساني موجود دانشگاه فني و حرفه‌اي را تشكيل دهد و همه دانشكده‌ها و آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي كشور را از آموزش و پرورش به اين دانشگاه با شرايط ياد شده منتقل كند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  3:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها