0

راه‌اندازي شبکه علمي آب در بين دانشگاه‌ها و مراکز تحقيقاتي کشور

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

راه‌اندازي شبکه علمي آب در بين دانشگاه‌ها و مراکز تحقيقاتي کشور

 
رييس دانشگاه صنعتي اميرکبير خبر داد:
راه‌اندازي شبکه علمي آب در بين دانشگاه‌ها و مراکز تحقيقاتي کشور
تهران- رييس دانشگاه صنعتي اميرکبير گفت : شبکه علمي آب در بين دانشگاه ها و مراکز تحقيقاتي کشور راه اندازي مي شود و با اين شبکه تحقيقات و پژوهش هاي انجام شده در حوزه آب ساماندهي مي شوند.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي دانشگاه صنعتي اميرکبير، دکتر عليرضا رهايي در مراسم افتتاحيه چهارمين کنفرانس مديريت آب ايران در سالن اجتماعات مرکزي دانشگاه صنعتي اميرکبير اظهار داشت: راه اندازي و ايجاد شبکه علمي آب امکان تبادل نظر ميان محققان حوزه آب را ممکن مي کند و به تحقيقات انجام شده و در حال انجام نيز انسجام مي بخشد.


وي خاطرنشان کرد: همچنين راه اندازي اين شبکه پتانسيل علمي کشور را در خصوص حوزه آب به سمت استفاده بهينه سوق مي دهد.


رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير با اشاره به تحقيقات موثر پژوهشگران و اساتيد اين دانشگاه در حوزه آب اضافه کرد: از برنامه ريزي هاي دانشگاه در حوزه آب افزايش تحقيقات و پژوهش هاي اين حوزه است.


رهايي بيان داشت: طي چند سال گذشته مقالات مهم در خصوص حوزه آب در دانشگاه اميرکبير تدوين و چاپ شده است که اين امر موجب ادامه افزايش تحقيقات و پژوهش در سطح اين دانشگاه است.
وي ياد آور شد: در حال حاضر 15 مشکل در حوزه آب وجود دارد که مربوط به کل دنيا است و براي رفع و حل اين مشکلات بايد تمامي دولت ها، دانشگاه ها، انجمن هاي تحقيقاتي بين المللي و سازمان هاي بين المللي فعاليت کنند.


رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير تصريح کرد: در صورتي که براي مشکلات حوزه آب برنامه ريزي خاصي صورت نگيرد تا سال 2050 بيش از يک ميليارد جمعيت مردم جهان با مشکل کم آبي روبرو مي شوند و بسياري از زمين هاي کشاورزي به شوره زار تبديل خواهند شد.


رهايي با بيان اينکه در حال حاضر 60 درصد آب جهان در بخش کشاورزي صرف مي شود افزود: پيش بيني شده تا سال 2030 مصرف منابع آبي بخش کشاورزي 60 درصد بيشتر از منابع آبي فعلي نياز داشته باشند تا بتوانند غذاي 2 ميليارد نفر را در جهان تامين کنند.

وي با اشاره به لزوم آموزش در خصوص مصرف آب در جهان گفت: متخصصان حوزه آب بايد اطلاعات خود را گسترش دهند تا با بهينه سازي مصرف بتوان از مشکلات کم آبي جهان جلوگيري کرد

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  2:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها