0

جايزه بنيانگذار علم نوين سراميک به بهترين آثار علمي سراميک نوين اهدا مي‌شود

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

جايزه بنيانگذار علم نوين سراميک به بهترين آثار علمي سراميک نوين اهدا مي‌شود

 
همزمان با کنگره سراميک ايران :
جايزه بنيانگذار علم نوين سراميک به بهترين آثار علمي سراميک نوين اهدا مي‌شود
تهران - همزمان با هشتمين کنگره سراميک ايران در 13 و 14 ارديبهشت ماه ، جايزه بنيانگذار علم نوين سراميک به بهترين آثار علمي سراميک نوين اهدا مي‌شود.

به گزارش ايرنا ، هشتمين کنگره سراميک ايران با شرکت 800 نفر از استادان، دانشجويان، متخصصان و انديشمندان ايران و ايتاليا، 13 و 14 ارديبهشت ماه امسال در محل دانشگاه علم و صنعت ايران برگزار مي‌شود.


دکتر "حسين سرپولکي " دبير کنگره و رييس انجمن سراميک ايران، هدف از برگزاري اين نشست دو روزه را حمايت از پژوهش‌هاي علمي حوزه سراميک، توسعه فناوري نانو، ارتقاي صنايع وابسته، بحث و تبادل نظر و مبادله دستاوردهاي صنعتي و تحقيقاتي علوم نوين سراميک عنوان کرد.


وي گفت: در دو روز برپايي اين کنگره، 264 مقاله برگزيده از بين 370 مقاله دريافتي در 9 موضوع "سراميک مهندسي و استاندارد در محيط زيست"، "سراميک ساختماني رنگ و سيمان"، "ديرگداز"،‌"پوشش‌هاي سراميکي"، "شيشه و شيشه سراميک"، " الکتروسراميک‌ها و پيل‌هاي سوختي"، "سنتز پودر و الياف سراميکي"، "بيوسراميک‌ها" و "فرآيند ساخت" ارايه مي شود.


سرپولکي يادآور شد : در اين کنگره تعداد 64 مقاله در قالب سخنراني و 200 مقاله در قالب پوستر ارايه مي شود .
دبير هشتمين کنگره سراميک ايران افزود: سه نفر از انديشمندان ايتاليايي با ارايه مفاله و ايراد سخنراني در زمينه‌هاي انرژي و کاهش انرژي در صنعت در اين کنگره حضور خواهند داشت و اين اساتيد در روزهاي برپايي اين کنگره به سوالات شرکت کنندگان پاسخ خواهند داد.


رييس انجمن سراميک ايران خاطرنشان کرد: در مراسم پاياني هشتمين کنگره سراميک ايران از مقام علمي استاد" واهاک کاسپاري مارقوسيان " استاد دانشکده مهندسي مواد و متالورژي دانشگاه علم و صنعت و بنيانگذار علم نوين سراميک در ايران تجليل مي شود .
وي افزود: تجليل از مقام اين استاد در حقيقت شروع پاسداشت از مقام اساتيدي است که از زمان تشکيل رشته سراميک ( حدود سه دهه قبل ) و همچنين توسعه و گسترش بي‌نظير صنايع وابسته و در صدر آنها صنعت کاشي ايران نقش داشته اند.


سرپولکي خاطرنشان کرد : مسابقه علمي بين دانشجويان شرکت کننده از ديگر برنامه‌هاي اين کنگره است و براي نخستين بار جايزه ارزنده علمي استاد " واهاک کاسپاري مارقوسيان " به تشخيص انجمن سراميک ايران در سال 1390 به بهترين اثر علمي برگزيده اعم از مقاله، کتاب و پژوهش با موضوع علوم نوين سراميک اهدا مي‌شود و اعطاي اين جايزه به صورت سالانه استمرار خواهد داشت.


وي برگزاري 6 دوره آموزشي، تشکيل ميزگرد با موضوع نقش انرژي در صنايع کاشي و سراميک و برپايي نمايشگاه آخرين دستاوردهاي علوم سراميک توسط 25 شرکت فعال کشور را از ديگر برنامه‌هاي هشتمين کنگره سراميک ايران بيان کرد .

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  2:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها