0

كارگران همداني پرونده‌دار مي‌شوند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

كارگران همداني پرونده‌دار مي‌شوند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
دبير اجرايي خانه كارگر همدان:
كارگران همداني پرونده‌دار مي‌شوند

خبرگزاري فارس: دبير اجرايي خانه كارگر استان همدان گفت: پس از جابه‌جايي كارگران همداني در مكان مشخص و تعيين مكان استقرار، اين قشر بايد پرونده‌دار شوند.

چنگيز اصلاني امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان در ارتباط با جابه‌جايي كارگران ساختماني و تعيين مكاني براي استقرار آنها اظهار داشت: زماني خانه كارگر همدان دنبال اين موضوع بود كه با همكاري شهرداري، مكاني براي كارگران ساختماني احداث و به اين واسطه به وضعيت آنها سامان داده شود.
وي ادامه داد: در حال حاضر اين كار براي زيباسازي شهر بسيار ارزشمند است چرا كه در گذشته تجمع كارگران در قلب شهر بود و همه نسبت به اين قضيه معترض بودند.
اصلاني افزود: البته اينكه كارگران ساختماني را به همان شكل قبلي به مكان ديگري جابه‌جا كنيم، قابل قبول نيست چرا كه بايد سر و سامان داده شوند و براي اين كارگران تشكيل پرونده شده و اين كارگران عضو مجموعه خاصي به عنوان مثال مجتمع كارگران ساختماني شوند.
دبير اجرايي خانه كارگر استان همدان يادآور شد: پيش از اين در صدد بوديم به وضعيت كارگران دور ميدان امام در قالب خانه كارگر سامان دهيم كه در زمان شهرداري وقت همكاري لازم صورت نگرفت.
وي تصريح كرد: اگر مسئولان به كارگران بها دهند، با ساماندهي و رعايت سلسله مراتب اين قشر به كار كردن اميدوار مي‌شوند.
اصلاني خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه در سال گذشته خانه كارگر موضوع كارگران ساختماني را پيگيري كرد و دولت دهم نيز مساعدت كرده و در مجلس نيز قانون شد، بيمه شدن كارگران ساختماني از سال گذشته اجباري شد چرا كه اين قشر هميشه با خطر مواجه و روبرو هستند.
وي اضافه كرد: كارگران بايد از امكانات موجود در قانون كار كه در حمايت از آنهاست و همچنين تأمين اجتماعي بهره‌مند شوند و اگر شهرداري يا هر سازمان ديگري مي‌خواهد در اين زمينه متولي شود بايد امكانات را فراهم كرده و ارزش و اعتباري براي اين قشر فراهم كنند.
دبير اجرايي خانه كارگر استان همدان بيان داشت: در زمينه جايگاه مشخص كارگران نيز بايد كار فرهنگي صورت گيرد و از طريق رسانه‌هاي جمعي اعلام شود كه براي اين قشر مكان مجزايي در نظر گرفته شده تا مردم به آن مكان مراجعه كنند.
وي تأكيد كرد: با مشخص كردن مكان براي كارگران و نيز با مشخص كردن حرفه‌هاي آنها (پرونده‌دار كردن)، حضور كارگران با امنيت بيشتري همراه است.
اصلاني در پايان ابراز داشت: خانه كارگر همدان از جابه‌جايي كارگران حمايت كرده و همكاري لازم را براي سر و سامان گرفتن آنها نيز دارد تا اين قشر هدايت شوند و چهره شهر نيز به اين واسطه زيباتر شود.
انتهاي پيام/غ20

 
 
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  2:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها