0

علماي وهابي بدانند حربه زنگ‌زده تكفير مانع پيشرفت شيعه نمي‌شود

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

علماي وهابي بدانند حربه زنگ‌زده تكفير مانع پيشرفت شيعه نمي‌شود

خبرگزاري فارس: آيت‌الله ناصر مكارم شيرازي گفت: بارها از سوى بعضى علماى وهابى حكم تكفير شيعيان صادر شده ولي اين حربه زنگ‌زده كمترين اثرى در تضعيف آنها نداشته بلكه روز به روز در حال پيشرفت فرهنگى در جهان اسلام هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، متن نامه آيت‌الله مكارم شيرازي خطاب به عبدالعزيز آل الشيخ رئيس مفتيان عربستان سعودي به اين شرح است:


«با اهداء سلام؛


جنابعالى در اظهار نظر اخير خود، با تعبيرات بسيار توهين‌آميز و زشت و زننده‌اى كه در شأن اهل علم نيست، شيعيان جهان را «صفويه مجوس» و دشمن مسلمانان خوانده‌ايد و مسلمين را از آنها برحذر داشته‌ايد. اين نخستين بار نيست كه اينگونه تهمت‌هاى ناروا و دور از منطق را از علماى وهابى مى‌شنويم كه با آن بذر اختلاف مى‌پاشند و دشمن را شاد مى‌كنند، اهانت زشت ديگر شما به پيشگاه مقدس حضرت مهدى (ارواحنا فداه) و توهين به شيعيان به سبب اعتقادشان به امام زمان (ع) كار ناپسند ديگرى است كه تازگى ندارد، نشان مى‌دهد كه مفتيان وهابى از بحث منطقى گريزانند و دائما به هتاكى و توهين پناه مى‌بريد.


در اينجا چند نكته را خدمت شما يادآور مى‌شوم:


1ـ عجيب است از شما كه در چنين مقامى قرار داريد چرا تعليمات قرآن مجيد را فراموش كرده‌ايد كه دعوت به سوى راه خدا را از طرق مؤدبانه و «موعظه حسنه» توصيه مى‌كند ولى شما به جاى آن، به توهين و تهمت و دروغ متوسل شده‌ايد كه اسلام از آن بيزار است.


2ـ شما از تاريخ اسلام و كتب حديث خودتان متأسفانه اطلاع كافى نداريد كه انتخاب نام شيعه براى پيروان و علاقه‌مندان على (ع) از سوى پيغمبر اكرم (ص) بوده است و از همان زمان رواج داشته، خوب است نگاهى به تاريخ اسلام كنيد. صدها سال قبل از صفويه، شيعيان على (ع) در مكه و مدينه و عراق و شام و مصر و ايران و نقاط ديگر بوده‌اند و حتى حكومت‌هايى را اداره مى‌كرده‌اند.


3ـ شما مفتى بزرگ وهابى فراموش كرده‌ايد كه اگر شيعيان ايران و لبنان نبودند، اسرائيل و آمريكا بر تمام منطقه خاورميانه مسلط شده بود و معلوم نيست در آن زمان مفتيان شما چه مى‌كردند و كجا بودند؟!


4ـ هنگامى كه اسرائيل مسلمانان غزّه را كه عموما اهل سنت بودند قتل عام مى‌كرد، شيعيان ايران و نقاط ديگر بيش از همه از آنها حمايت كردند كه اگر اين حمايت‌ها نبود اسرائيل به جنايات خود ادامه مى‌داد.


5ـ خوب است علماى وهابى، تاريخ پيدايش علوم اسلامى را مطالعه كنند تا ببينند پديدآورندگان علوم اسلام شيعيان اهل ‌بيت (ع) بوده‌اند و آثار علمى آنها از آن زمان در تمام كتابخانه‌هاى معتبر جهان وجود دارد، جز در كتابخانه‌هاى شما!


7ـ از اين حقيقت غافل نشويد كه اين تهمت‌هاى ناروا و بى‌اساس و تكفير شيعيان، خدمت بزرگى به دشمنان اسلام به ويژه آمريكا و اسرائيل مى‌كند زيرا عكس‌العمل آن، تنفر شديد شيعيان جهان از وهابى‌هاست و نتيجه آن همان چيزى است كه دشمنان اسلام مى‌خواهند كه نزاع و جنگ مذهبى در ميان مسلمين پيدا شود و آنها به راحتى ثروت‌هاى عظيم منطقه را به غارت برند.


7ـ جنابعالى نبايد فراموش كنيد كه بارها از سوى بعضى علماى وهابى حكم تكفير شيعيان صادر شده، اين حربه كهنه و زنگ‌زده كمترين اثرى در تضعيف آنها نداشته، بلكه روز به روز در حال پيشرفت فرهنگى در جهان اسلامند.


بارها گفته‌ايم اگر جلسه‌اى از ما و شما تشكيل مى‌شد ما اشتباهات شما را در اين زمينه از كتاب‌هاى خودتان به اثبات مى‌رسانديم تا بيش از اين ضربه به وحدت جامعه اسلامى كه مايه شادى دشمنان است، وارد نكنيد.


بياييد منطق پوسيده تهمت و توهين و تكفير را رها كرده، دست دوستى به سوى هم دراز كنيم و به فكر پيشرفت و عظمت اسلام و مسلمين باشيم.


والسلام على من اتبع الهدى»

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  1:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها