0

كيخسرو پورناظري:حضور اساتيد موسيقي نواحي رونق بخش جشنواره است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

كيخسرو پورناظري:حضور اساتيد موسيقي نواحي رونق بخش جشنواره است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
/جشنواره موسيقي نواحي/
كيخسرو پورناظري:حضور اساتيد موسيقي نواحي رونق بخش جشنواره است

خبرگزاري فارس: كيخسرو پورناظري گفت: با هر بينش و برداشتي به روند برگزاري جشنواره موسيقي نواحي نگاه كنيم، اين جشنواره تأثير مثبتي بر اين گونه موسيقي گذاشته و حضور اساتيد موسيقي نواحي رونق بخش آن محسوب مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ستاد خبري هفتمين جشنواره موسيقي نواحي، كيخسرو پورناظري گفت: جشنواره‌ نواحي مي‌تواند در معرفي موسيقي نواحي به جامعه شهري مؤثر واقع شود .اين جشنواره باعث خواهد شد جوانان سراغ سازهاي موسيقي مناطق بروند و به يادگيري آن علاقه‌مند شوند.
سرپرست گروه شمس ادامه داد: موسيقي مناطق، بسيار گسترده است و ريشه‌هاي بسيار قديمي دارد. توجه جشنواره در اين دوره به روايت هاي خنيايي نيز روندخوبي است.روايت‌خواني و خنياگري از زمان‌هاي بسيار دور وجود داشته و مسيرش نيز ادامه يافته است. حال اگر منزوي شده است و در بي‌خبري قرار گرفته، به كم‌لطفي مسوولان باز مي‌گردد كه متأسفانه حمايت نكرده‌اند.
كيخسرو پورناظري با اشاره به اينكه برگزاري جشنواره‌اي مانند جشنواره موسيقي نواحي مي‌تواند در بهبود اين موسيقي مفيد واقع شود، افزود: اميدوارم از اين به بعد نيز برنامه‌هايي نظير اين جشنواره ادامه داشته باشد تا انگيزه‌اي در جوانان ايجاد شود.
او درباره حضور پيشكسوتاني همچون سيدخيال يادگاري و سيدقدميار حسيني در هفتمين جشنواره موسيقي نواحي توضيح داد: من به طور غير مستقيم از تمامي مكتب‌هاي تنبور استفاده كرده‌ام. از مكتب اين استادان هم غيرمستقيم بهره برده‌ام. حضور اين استادان در جشنواره را مثبت عرض يابي مي كنم و معتقدم با حضور اين عزيزان در جشنواره است كه جوان‌ها مشتاق مي‌شوند تا جاي خالي آنها را پر كنند.
پورناظري ادامه داد: اميدوارم اين استادان سال‌هاي سال عمر كنند تا موسيقي مناطق ما از حضورشان بهره ببرد. اين در حالي است كه بايد شاگرداني هم حضور داشته باشند تا بتوانند راه آنها را ادامه دهند. حضور اساتيد موسيقي نواحي رونق بخش جشنواره است.
انتهاي پيام/ف

 
 
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  1:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها