0

امضاي يادداشت‌تفاهم همكاري پارك فناوري پرديس و دبيرخانه ملي علوم و فناوري اكوادور

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

امضاي يادداشت‌تفاهم همكاري پارك فناوري پرديس و دبيرخانه ملي علوم و فناوري اكوادور

 

همزمان با برگزاري دومين اجلاس كميسيون مشترك همكاريهاي اقتصادي ج.ا.ايران و اكوادور در نخستين روز ارديبهشت‌ماه سال‌جاري، يادداشت تفاهم همكاري‌هاي پژوهشي و فناوري ميان پارك فناوري پرديس و دبيرخانه ملي علوم و فناوري اكوادور به عنوان يكي از اسناد اين اجلاس به امضا رسيد.

به گزارش موج، امين‌رضا خالقيان، مدير ارتباطات و بين‌الملل پارك فناوري پرديس ضمن بيان اين مطلب افزود: اين يادداشت تفاهم كه در حضور قائم‌مقام وزير نيروي ج. ا. ايران و معاون وزير روابط خارجي اكوادور به امضا رسيد، تعريف و توسعه همكاريهاي دو كشور در حوزه فناوري را مورد تاكيد قرار مي‌دهد.


خالقيان مشاوره و كمك به طرف‌هاي اكوادوري براي ايجاد پارك فناوري، انتقال دانش فني، بازاريابي محصولات دانش‌بنيان در دو كشور و برگزاري نشست‌هاي تبادل فناوري را از جمله توافقاتي دانست كه در اين يادداشت تفاهم به آن اشاره شده است.


وي با اشاره به سوابق همكاري هاي فناورانه ج.ا.ايران و اكوادور از سال 87 اعلام كرد: همكاريهاي فناورانه با سفر رييس‌جمهور و برخي اعضاي كابينه اكوادور به تهران آغاز شد كه در جريان آن، رييس دبيرخانه ملي علوم و فناوري اكوادور از پارك فناوري پرديس بازديد نمود و طي آن طرف اكوادوري علاقمندي خود را براي همكاري با پارك فناوري پرديس اعلام نمود.


مدير ارتباطات و بين الملل پارك فناوري پرديس، سفر هيات تخصصي پارك در سال گذشته به اكوادور با دعوت طرف اكوادوري و انجام مذاكرات اوليه بيش از ده پروژه مشترك و همچنين بازديد رييس مجلس اكوادور از پارك را از ديگر اقدامات انجام شده در اين زمينه دانست و ابراز اميدواري كرد با امضاي اين يادداشت تفاهم، همكاريها با سرعت بيشتري به نتايج مطلوب منجر شود.


شايان ذكر است دومين اجلاس كميسيون مشترك همكاريهاي اقتصادي ج. ا. ايران و جمهوري اكوادور در روزهاي 31 فروردين و اول ارديبهشت‌ماه سال‌جاري در شهر كيتو پايتخت اكوادور برگزار گرديد كه رياست بخش ايراني اين اجلاس را جناب آقاي مهندس مجيد نامجو، وزير نيروي كشورمان بر عهده داشت.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  12:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها