0

مطهری،شهید مبارزه با اندیشه‌های انحرافی است

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

مطهری،شهید مبارزه با اندیشه‌های انحرافی است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم روز معلم

مطهری،شهید مبارزه با اندیشه‌های انحرافی است


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به جایگاه شهید مطهری، گفت:مطهری شهید مبارزه با اندیشه‌های انحرافی و در خط مقدم مبارزه فكری با دشمنان قرار داشت.


به گزارش سرویس دانشگاه برنا،محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم سالروز بزرگداشت مقام معلم كه روز گذشته دوشنبه در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، با اشاره به اهمیت تأسیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: دانشگاه عالی دفاع ملی در نظام آموزشی كشور دارای نقشی حساس و بی‌بدیل است و اگر چنین جایگاهی را در نظام علمی و كاربردی تعریف نمی‌كردیم، حتماً با تقابل زیادی مواجه می‌شدیم.

آمریکا مغز کشورهای دیگر  را می دزدد
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهمیت تفكر استراتژیك و اینكه بسیاری از كشورهای جهان فاقد چنین تفكری هستند، تصریح كرد: كشورهای پیشرفته می‌خواهند رویكردهای استراتژیك مختص خودشان باشد و ما را از توجه به این مورد مهم غافل كنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان كرد: مغزهایی كه در آمریكا فعالیت می‌كنند، مغزهایی دزدیده شده از دیگر كشورها هستند.

وی افزود: كشورهای جهان اول در پی این هستند كه كشورهای جنوب را به‌طور روزمره درگیر مشكلاتی كنند تا به مسائل راهبردی فكر نكنند.

مخبردزفولی خاطرنشان كرد: در این اوضاع سیاسی كه در دنیا حاكم بود، نظام جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا بنیاد تفكرهای درازمدت را در خود شكل داد، به طوری كه امام راحل از همان ابتدا فرمودند بخش‌های قاعده‌مند باید شكل گیرد و نظام سیاسی و اجتماعی تعریف شود كه متناسب با آن نهادهایی مانند سپاه، بسیج، نهضت سوادآموزی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در كشور شكل گرفتند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت: دانشگاه عالی دفاع ملی نیز از جمله رویكردهای این نگاه استراتژیك است كه علاوه بر تربیت نیروهای نظامی، تربیت مدیران ارشد كشور را نیز به‌عهده دارد.

وی تاكید كرد: باید قدر این جایگاه را دانست و آن را تقویت كرد و برای عمیق‌تر شدن آن برنامه‌ریزی كرد. دشمنان، اصلی‌ترین دشمن خود را فكر استاد شهید مطهری می‌دانستند.

مطهری در خط مقدم مبارزه فكری با دشمنان قرار داشت
مخبردزفولی تصریح كرد: دشمنان انقلاب اسلامی اصلی‌ترین دشمن خود را فكر استاد شهید مطهری می‌دانستند و وی شهید مبارزه با اندیشه‌های انحرافی بود و در خط مقدم مبارزه فكری با دشمنان قرار داشت.

وی با اشاره به فرمایش امام‌خمینی(ره) مبنی بر اینكه آثار شهید مطهری همه خوب هستند، گفت: ایشان می‌دانستند كه در كوتاه‌مدت كسی مانند شهید مطهری پیدا نخواهد شد و تفكر این استاد شهید برای یك قرن آینده باید محور فكری نیروهای انقلابی باشد. معتقدیم علم، هنر، فناوری و... همه اینها باید در خدمت سعادت بشری قرار گیرد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران در ادامه گفت: سال‌هاست ازسوی غربی‌ها تبلیغ می‌شود كه علم نباید در یك جهت خاص قرار گیرد و علم متعهد و غیرمتعهد نداریم و این مطلب را در كتاب‌های آنها به‌وفور دیده‌ایم.

وی افزود: اگر علم نباید جهت داشته باشد، اتفاقات قرن اخیر مانند جنگ اول و دوم جهانی، نسل‌كشی‌ها، جنگ‌افزارها و بمب‌هایی كه بر سر خانوارها ریخته می‌شود، همه براساس این تفكر منفعت‌طلب و فروش علم توسط عالمان به جریان‌های خلاف بشری بوده است.

مخبردزفولی افزود: ما معتقدیم علم، هنر، فناوری و... همه اینها باید در خدمت سعادت بشری قرار گیرد و طرفداران سعادت بشری مانع از آن خواهند شد كه تكنولوژی و دانش ابزار قدرت‌های سلطه‌گر شود.

وی افزود: جرم جمهوری اسلامی این است كه این ادعاها را مطرح می‌كند و نزد كشورهای سلطه‌طلب این صحبت‌ها جرمی نابخشودنی است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امروز در جهان این پیام جمهوری اسلامی روزبه‌روز بیشتر از سوی ملت‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرد.
باید برای پرورش خلاقیت در كشور بیشتر برنامه‌ریزی كنیم.

مخبردزفولی گفت: امروز نیازمند معلمینی هستیم كه در عین ایثارگری علاوه بر اینكه علم را انتقال دهند قدرت تفكر و درك مطالب را نیز انتقال دهند.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران افزود: باید دانش‌آموزان و دانشجویان ما قدرت خلاقیت، فهم و ادراك بیشتری پیدا كنند و حافظه‌پروری كمتر شود.

وی تصریح كرد: باید برای پرورش خلاقیت در كشور بیشتر برنامه‌ریزی كنیم و دانشگاه دفاع ملی می‌تواند برای این مهم پیش‌قدم شود.

از هر 300 مقاله علمی ما تنها یك محصول خارج می شود
مخبردزفولی با طرح این سئوال كه چرا باید از هر 300 مقاله علمی ما تنها یك محصول خارج شود در حالی كه در آمریكا از هر مقاله علمی 3 محصول خارج می‌شود و در ژاپن از هر مقاله دو محصول به دست می‌آید، خاطرنشان كرد: البته مغزهایی كه در آمریكا فعالیت می‌كنند، مغزهایی دزدیده شده از دیگر كشورهاست كه آنها با استفاده از این استعدادها، تفوق و برتری خود را به رخ دنیا می‌كشند.

وی با بیان اینكه حدود دو سوم از 1200 دانشمند برجسته جهان، كه هر كدام آنها در رشته علمی خود منحصر به‌فرد هستند در آمریكا هستند، گفت: در حقیقت آنها سعی كرده‌اند تمام سرمایه‌های دنیا را در انحصار خود بگیرند كه این یك استعمار و استثمار جدید است.

وی گفت: كشور ما كه تنها 32 سال از انقلاب آن گذشته است نشان داده در رویكردهای استراتژیك دارای حرف است كه سند چشم‌انداز 20 ساله، نقشه جامع علمی كشور و سند تحول و نوسازی نظام آموزشی از جمله آنان است.

مخبر دزفولی در پایان خاطرنشان كرد: امروز اگر نخبگان، دانشمندان و فرهیختگان به وظیفه‌شان عمل كنند ما مسیر پیشرفت را با سرعت و موفقیت طی خواهیم كرد در غیر این صورت با مانع مواجه می‌شویم.

وی در پایان تاكید كرد: امروز حضور نخبگان در بخش‌های مختلف كلید موفقیت جمهوری اسلامی ایران است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

سه شنبه 13 اردیبهشت 1390  11:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها