0

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،

 
hamed1368104
hamed1368104
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 3294
محل سکونت : بوشهر

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،


مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه آموزش‌هاي تخصصي سازمان تبليغات اسلامي ضمن اشاره به شناخت و معرفت نسبت به حضرت فاطمه(س) و دستيابي به فرهنگ والاي فاطمي، گفت:‌ نهادينه شدن فرهنگ فاطمي در جامعه گام بلندي در راستاي دستيابي به جامعه اسلامي خواهد بود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حجت‌الاسلام علي دارابي گفت: فرهنگ و تفکر فاطمي در جريان دشمن‌شناسي و تبيين جايگاه امامت و ولايت نقش دارد.

دارابي افزود:‌ در راستاي شناخت و معرفت نسبت به حضرت فاطمه(س) و دستيابي به فرهنگ والاي فاطمي مي‌توانيم دريچه‌هاي معرفتي خوبي را نسبت به معارف بلند الهي به روي خود باز کنيم.

مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه آموزشهاي تخصصي سازمان تبليغات اسلامي يادآور شد: با مطالعه سيره علمي و عملي حضرت صديقه طاهره و چشم اندازي به سيره سياسي حضرت که در راستاي ارزشهاي اصيل اسلامي به مکتب امامت و ولايت توجه ويژه‌اي داشته و اينکه آرمانهاي جامعه مسلمين بايد با هدايت و رهبري امام ميسر شود مي‌توان به نکات ارزشمندي دست يافت.

دارابي اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) در اثبات حق و مقابله علمي و عملي با انحرافات فکري که براي جامعه اسلامي رخ مي‌دهد به ما آموختند که بايد دفاع عالمانه و جانانه‌اي از حريم امامت و ولايت داشته باشيم. مسئله دفاع از جايگاه امامت و ولايت در انديشه فاطمي به عنوان يک وظيفه اجتماعي و يک تکليف الهي در جامعه مورد توجه قرار مي‌گيرد.

دارابي تاكيد كرد:‌ جوهره اصلي جامعه اسلامي به واسطه جايگاه امامت و رهبري است. بيانات و خطبه حضرت زهرا(س) درباره حرکت انسانها در مقابل وظايف اجتماعي خود و عدم سکون و قيام و ايستادگي در برابر انحرافات فکري بخش مهمي در حيات و فرهنگ فاطمي است.

وي ادامه داد:‌ جريان دشمن شناسي حضرت صديقه طاهره و آموختن اين امر به ما که توجه به معيارهاي دشمن و اصول و ابزارهايي که به دنبال آن و براي مقابله با جريانهاي الهي به کار مي‌برد، مبارزه وي با تفکرات انحرافي، افشاي فتنه‌ها از سوي اين حضرت ما را نسبت به اين مسئله متوجه مي‌کند که بايد نسبت به شناخت جريانهاي فرهنگي، سياسي و اجتماعي حساسيت بالايي داشته باشيم.

بر اساس گزارش روابط‌ عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه آموزش‌هاي تخصصي سازمان تبليغات اسلامي درپايان گفت: اگر فرهنگ فاطمي در جامعه نهادينه شود با ايجاد بصيرت و اعتقاد قلبي نسبت به تکاليف الهي و آنچه در حوزه وظايف بندگي ما در حوزه آموزه‌هاي ديني متصور است مي‌توان نسبت به تحقق يک جامعه اسلامي گام برداشت.

انتهاي پيام

كد خبر: 9001-14054
چهارشنبه 31 فروردین 1390  11:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها