0

جوابیه بانک ملی در خصوص یک خبر و توضیحات مهر

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

جوابیه بانک ملی در خصوص یک خبر و توضیحات مهر

 
جوابیه بانک ملی در خصوص یک خبر و توضیحات مهر
خرم آباد - خبرگزاری مهر: روابط عمومی بانک ملی ایران در واکنش به گزارش انتشار یافته بر روی خبرگزاری مهر جوابیه ای را به این خبرگزاری ارسال کرده است که در ذیل می آید.

به گزارش خبرگزاری مهر از خرم آباد، در این جوابیه آمده است: احتراما عطف به مطلب مندرج در آن خبرگزاری محترم تحت عنوان "روایت جالب یک نگهبان بانک/ حق لباس 23 ساله انبار در کنج خانه" مورخ 17/1/90 توضیحات ذیل ایفاد می گردد. مزید امتنان خواهد بود دستور فرمائید جهت تنویر افکار عمومی پاسخ مذکور در اسرع وقت در آن رسانه وزین درج شود.

مامورانی که براساس حکم اداره کل کار و امور اجتماعی استان لرستان حائز شرایط لباس شناخته شده بودند از کارمندان رسمی بانک نبوده اند بلکه در مقطعی خاص در قبال دریافت حق الحفاظه به نگهبانی از برخی واحدهای بانکی پرداخته اند. ضمنا براساس نظر و رای مکتوب اداره کل کار و امور اجتماعی استان لرستان و تاکید افراد مذکور و علیرغم مذاکرات متعدد نسبت به تامین و تحویل البسه مذکور اقدام شده است. لذا سخنان و اقدامات فرد مورد نظر در رسانه های گروهی جوسازی مسموم علیه بانک بوده و حق پیگیری در مراجع قضایی برای این بانک محفوظ می باشد.

توضیحات خبرگزاری مهر

نکته اولی که در جوابیه ارسال شده به خبرگزاری مهر قابل تامل است تاکید بانک ملی بر خدمت نگهبانان یاد شده در "مقطعی خاص" در بانک ملی است در صورتی که پرداخت حق لباس 23 ساله این نگهبانان به حکم اداره کار و امور اجتماعی استان لرستان از سوی بانک ملی خود حکایت از تایید خدمت 23 ساله این افراد دارد که به نظر می رسد اطلاق عنوان "مقطعی خاص" برای مدت زمان 23 سال از سوی روابط عمومی بانک ملی ایران کمی از عجیب باشد.

از سوی دیگر، حکم اداره کل کار امور اجتماعی لرستان مبنی بر "حائز شرایط دریافت لباس شناخته شدن" نیز موید این است که این افراد تحت عنوان "کارگر" و با حقوق و مزایای درج شده در قانون در بانک ملی ایران شعبه شهرستان بروجرد مشغول به خدمت بوده اند پس به نظر می رسد وضعیت شغلی این افراد نیز برخلاف آنچه در جوابیه روابط عمومی بانک ملی آمده است کاملا مشخص و مورد تایید مراجع مختلف در امور کارگری است. همچنین ماموران یاد شده هم اکنون با رای دیوان عدالت اداری و اداره کل کار و امور اجتماعی واجد شرایط بیمه شناخته شده اند و پس از 20 سال بر ضرورت بیمه آنها از سوی بانک توسط مراجع ذی صلاح تاکید شده است.

همچنین در جوابیه بانک ملی ایران اینگونه عنوان شده است که پرداخت حق لباس نگهبانان بانک به صورت 46 دست کت و شلوار و کفش و پیراهن بر اساس نظر و رای مکتوب اداره کل کار و امور اجتماعی استان لرستان بوده است در صورتی که پیگیریهای خبرنگار مهر این موضوع را تایید نمی کند.

مطابق اطلاعات حاصل شده توسط خبرنگار مهر، بازرس اداره کل کار و امور اجتماعی استان لرستان در گزارش خود بر حق نگهبانان یاد شده مبنی بر دریافت لباس بر اساس ماده 61 آئین نامه حفاظت و بهداشت عمومی کارگر تاکید کرده و حکم به اجرای این موضوع داده است و در حکم این اداره کل در مورد پرداخت یکجای حق لباس 23 ساله به صورت "46 دست کت و شلوار و کفش و پیراهن" موضوعی نیامده است که با این اوصاف کارشناسان معتقدند که در زمینه اجرای این حکم به خوبی عمل نشده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  10:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها