0

مردم كراچي در اعتراض به اعزام نيرو به بحرين دست به تظاهرات زدند

 
hamed1368104
hamed1368104
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 3294
محل سکونت : بوشهر

مردم كراچي در اعتراض به اعزام نيرو به بحرين دست به تظاهرات زدند

مردم كراچي در اعتراض به اعزام نيرو به بحرين دست به تظاهرات زدند
جنايات عربستان در بحرين ادامه دارد
مردم مسلمان بحرين كه از چند ماه پيش به منظور ايجاد اصلاحاتي در نظام حاكم بر كشورشان دست به تظاهرات مسالمت‌آميز و اعتراضي زدند، همچنان در معرض سركوب‌هاي شديد رژيم آل خليفه و نظاميان سعودي هستند.

به گزارش منابع خبري، پس از بازداشت ده‌ها نفر از فعالان سياسي اين كشور و ايجاد خفقان، نيروهاي حكومتي با همكاري نظاميان سعودي كه در بحرين حضور دارند، دست به پاكسازي و تصفيه نهادهاي حكومتي از شيعيان زده‌اند. آنها حتي براي تخريب بنيان‌هاي ديني مردم از تخريب مساجد و به آتش‌كشاندن قرآن‌ها نيز ابايي به خود راه نمي‌دهند. اين روند همچنان در روزهاي اخير نيز ادامه داشته است.

به گزارش فارس، نيروهاي سعودي و بحريني در روزهاي اخير علاوه بر ادامه حمله به مردم و عزاداران، در حال تخريب مساجد و حسينيه‌ها نيز هستند. درهمين رابطه خبرنگار العالم از منامه گزارش داد، نيروهاي سعودي و بحريني روز دوشنبه براي ترساندن مردم با استفاده از خودروهاي نظامي و بلدوزر به منطقه «الديه» يورش بردند. اين نيروها همچنين مسجد امام صادق (ع) را در روستاي «سلماباد» و مسجد امير محمد البريغي را در روستاي «عالي» تخريب كردند.

اين حوادث درحالي رخ مي‌دهد كه از يك سو مقامات سعودي و آمريكايي براي تحكيم قدرت حكومت آل خليفه به دلجويي ازاين رژيم مي‌پردازند و از سوي ديگر فشارهاي اين رژيم بر شيعيان، موجي از مخالفت‌ها و اعتراضات را در جهان اسلام برانگيخته است. به گزارش فارس، در حالي كه سركوب مردم بحرين با مشاركت نيروهاي سعودي همچنان ادامه دارد، وزير امور خارجه بحرين با معاون وزير امور خارجه آمريكا در منامه ديدار و گفت‌وگو كرد. خالد بن حمد آل‌خليفه وزير خارجه بحرين محور مذاكرات با جفري فلتمن معاون وزير امور خارجه آمريكا را تقويت روابط ميان دو كشور اعلام كرد. دوطرف در اين ديدار راه‌هاي افزايش همكاري و دوستي ميان واشنگتن و منامه و تحولات بحرين بويژه اعتراضات مردمي را بررسي كردند.

اين در حالي است كه جمهوري اسلامي ايران طي روزهاي گذشته با ارسال نامه‌اي به سازمان ملل متحد از شوراي امنيت خواست درمساله بحرين دخالت كند. علي اكبر صالحي، وزير امور خارجه كشورمان اخيرا با ارسال نامه‌اي براي كاترين اشتون نسبت به وقايع جاري در بحرين و سركوب خشونت‌آميز مردم ابراز نگراني كرده بود. روز گذشته كاترين اشتون، هماهنگ كننده سياست خارجي اتحاديه اروپا در پاسخ به نامه وزير امور خارجه كشورمان در خصوص اوضاع جاري خاورميانه بويژه وضعيت نگران‌كننده بحرين تاكيد كرد: گفت‌وگو تنها راه‌حل براي برون‌رفت از اوضاع كنوني در بحرين است.

در يك تحول ديگر از پاكستان خبر مي‌رسد كه هزاران نفر از مردم كراچي در اعتراض به استخدام نيرو براي عزيمت به بحرين توسط يك موسسه پاكستاني و هتك حرمت قرآن كريم در آمريكا دست به تظاهرات زدند. روزهاي اخير برخي خبرها نشان مي‌داد كه پاكستان با استخدام نيروهاي اين كشور در گارد ملي بحرين موافقت كرده است. تظاهرات‌كنندگان خواستار توقف فوري اين اقدام شدند. شركت‏كنند‏گان در تجمع عظمت قرآن و دفاع از بحرين با در دست داشتن پرچم‏هاي بحرين و پاكستان، خواهان خروج فوري نيرو‏هاي خارجي از بحرين شده و پرچم‏هاي آمريكا و اسرائيل را به آتش كشيدند.

چهارشنبه 31 فروردین 1390  10:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها