0

ايرانيان دعاي خير براي نجات مردم بحرين رافراموش نكنند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

ايرانيان دعاي خير براي نجات مردم بحرين رافراموش نكنند

 
آيت الله استادي:
ايرانيان دعاي خير براي نجات مردم بحرين رافراموش نكنند
قم – آيت الله 'رضا استادي ' ازاساتيد برجسته حوزه علميه قم گفت: وظيفه مهم ما نسبت به شيعيان بحرين كه انواع ظلم را تحمل مي كنند دعا كردن است و ايرانيان در اين مصيبت براي نجات مردم بحرين دعاي خير به درگاه خداي متعال را فراموش نكنند.

به گزارش ايرنا ، امام جمعه موقت قم سه شنبه شب در مراسم بزرگداشت شهداي بحرين و تجليل از ناشر شهيد حاج عبدالكريم فخراوي افزود: امروز دشمن از هر جهت شبهه افكني مي كند و در برخي اذهان اين طور القا مي كند كه چرا بايد اين مصائب براي شيعه كه بر حق است پيش آيد.


وي ادامه داد: در پاسخ به دشمن مي گوييم كه يكي از سنن الهي بوده كه مصائب بر شيعه پيش آيد و هيچ گروهي ازانسان ها از امتحان الهي مستثني نخواهند بود.


وي افزود: دولتمردان بايد در برابر جنايات وارده بر مردم بحرين تحرك بيشتري داشته و در اين شرايط وظيفه اصلي مردم توسل به خدا و دعا براي مسلمانان منطقه است.


استاد عالي حوزه علميه قم با بيان اين كه تشيع از ابتداي اسلام مظلوم بوده و با مظلوميت پيش رفته است ،‌افزود: دشمنان نمي خواهند شيعه در بحرين باشد و آمريكا و هم پيمانانش در برابر جنايات آل خليفه عنوان مي كنند كه اين وقايع تنها يك درگيري مذهبي بين شيعه و سني است.


وي اضافه كرد: دشمنان گمان مي كنند با ظلم ، شكنجه و كشتار مي توانند مكتب تشيع را از بين ببرند اما اگر بنا است خداوند قرآن را حفظ كند قرآن از اهل بيت(ع) جدا نخواهد شد.


استادي با بيان اين كه ظلم دوامي نخواهد داشت ، افزود: شهيد فخراوي مردي مومن ، مذهبي و فعال براي احيا و ترويج مقام اهلبيت (ع) در بحرين بود.


وي افزود: مردم بحرين اسلحه اي در دست ندارند و تنها از ظلم و تحقير خود به ستوه آمده و قيام كرده اند.


وي خاطر نشان كرد: 80 درصد جمعيت بحرين شيعه هستند و به همين دليل مقامات بحريني قصد دارند اكثريت نسبي جمعيت شيعيان را با انتقال مردم از كشورهاي همسايه بر هم بزنند.


اين مراسم از سوي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم و بيت آيت الله مكارم شيرازي با حضور آيت الله ناصر كارم شيرازي وعلوي گرگاني از مراجع تقليد، حجت الاسلام والمسلمين حسيني بوشهري امام جمعه موقت شهر قم و جمعي از مردم قم و طلاب و فضلاي حوزه برگزار شد.


شهيد فخراوي از شيعيان شناخته شده بحرين بود كه انتشارات فخراوي را با هدف انتشار آثار ديني و توزيع كتب مذهبي در ميان مردم بحرين راه اندازي كرده بود .


دولت آل خليفه شهيد فخراوي را پس از شكنجه هاي طاقت فرسا به شهادت رساند.


اين شهيد در ميان شماري از دوستانش روز چهارشنبه 24 فروردين 90 در بحرين تشييع و به خاك سپرده شده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  10:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها