0

آیت الله فاضل لنکرانی مدافع آرمانهای اسلام و انقلاب بود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

آیت الله فاضل لنکرانی مدافع آرمانهای اسلام و انقلاب بود


دری نجف آبادی:
آیت الله فاضل لنکرانی مدافع آرمانهای اسلام و انقلاب بود
قم - خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی را فقیه به تمام معنا دانست و گفت: ایشان همواره مدافع آرمانهای اسلام ‎امام و انقلاب بودند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در آستانه چهارمین سالگرد ارتحال مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی از مراجع فقید تقلید، به پیوند آیت الله فاضل با امام و انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان تا آخر عمر شریف خود وابستگی و عشقشان به امام، ولایت و رهبری و علاقه‌شان به آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قطع نشد.

وی ادامه داد: وقتی خداوند متعال نسبت به یک بنده‌ای عنایت خیر داشته باشد و بخواهد او را به مقام کمال ‏‏‏و فضیلت و معرفت الهی نائل کند او را فقیه در دین و زاهد در دنیا می‌کند، و عیوب دنیا را به او نشان و او را اهل بصیرت قرار می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه  با بیان اینکه آیت الله فاضل لنکرانی در خانه اهل علم، معرفت و اهل عشق به اهل بیت بزرگ شده بود افزود: ایشان در ۱۴ سالگی وارد حوزه علمیه می‌شوند و بعد درطول حدود شصت و سه سال این نهال در حوزه مقدسه علمیه قم تبدیل به یک شجره طیبه تنومند، پر برکت و پر ثمر می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی محضر بزرگانی نظیر مرحوم آیت الله العظمی بروجردی، امام راحل، علامه طباطبایی و بزرگان دیگر را درک کرده بود و با این شرایط در حوزه مقدسه علمیه قم رشد یافتند که در حقیقت به یک معنا رشد و بالندگی ایشان با رشد و بالندگی حوزه علمیه قم قرین شده بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به ابعاد شخصیتی این مرجع تقلید اشاره کرد و ابراز داشت: مرحوم آیت الله فاضل محضر یک فقیه فرزانه جامعه، کامل و عادل را درک کرده بود و آیت الله العظمی بروجردی حق بزرگی به گردن عالم تشیع و عالم اسلام و وحدت اسلامی و حوزه علمیه مقدسه قم و تمام حوزه‌های علمیه دارند و جالب این است که پدر آیت الله فاضل جزو شورای استفتا
مرحوم آیت الله بروجردی و از اطرافیان ایشان بحساب می‌آمدند.

مرحوم آیت الله فاضل در خصوص مسائل جهان اسلام بی‌تفاوت نبود

امام جمعه اراک با بیان اینکه آیت الله فاضل جزو شخصیت‌های مورد احترام و تکریم بود و نسبت به مسایل حوزه و مسایل جهان اسلام، جهان تشیع و همچنین مسایلی که در رابطه با حوزه و دربار سلطنتی و رژیم طاغوت و دیگران می‌گذشت بی‌تفاوت نبود ادامه داد: در ملی شدن صنعت نفت، در جریان فدائیان اسلام، در جریان اصلاح حوزه و در جریان برخورد با دربار در تمام
این مسائل آیت الله فاضل لنکرانی دغدغه‌هایی داشت.

وی خاطر نشان کرد: ایشان نسبت به انقلاب، مردم، اسلام، وحدت اسلامی، اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، فاطمه زهرا (س) و همچنین نسبت به حوزه علمیه مقدسه قم دغدغه‌هایی داشتند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی هم فقیه زمان‌شناس بود هم حادثه‌شناس و هم فقیه اهل زمان بود و هم فقیه اهل قلم و در هر حوزهٔ که انقلاب به او نیاز داشت از حضور خود دریغ نمی‌کرد.

یادآور می شود: مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی فاضل لنکرانی از مراجع تقلید فقید، روز پنج شنبه 16 اردیبهشت ماه در مسجد اعظم قم، مساجد سراسر کشور و همچنین برخی از کشورهای جهان برگزار می شود.
 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  10:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها