0

انتقاد از اعلام آمار نادرست در مورد بزهکاری/ انتصاب قاضی زن در دادستانی

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

انتقاد از اعلام آمار نادرست در مورد بزهکاری/ انتصاب قاضی زن در دادستانی


جعفری دولت آبادی اعلام کرد:
انتقاد از اعلام آمار نادرست در مورد بزهکاری/ انتصاب قاضی زن در دادستانی
دادستان تهران با انتقاد از اعلام برخی آمارها از سوی مسئولان در مورد آسیب‌های اجتماعی و جرایم که هیچگونه مبنای تخصصی و علمی ندارد گفت: آمار واقعی باید از سوی دستگاه قضا ارائه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس جعفری دولت آبادی صبح چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه سرپرست ناحیه 6 خارک تهران با بیان اینکه در سال جاری نظارت بر حوزه زندان‌ها در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفته است، گفت: با توجه به این که پس از تغییر مدیر دستگاه قضا سیاست کیفری در دستور کار قرار گرفته است که موجب افزایش زندانیان شد این امر ایجاب می‌کند که نظارت بر زندان‌ها بیشتر شود.

وی افزود: در 18 ماهه گذشته سیاست نظارت بر زندان‌ها متمرکز بود ولی با توجه به گسترش تهران و افزایش زندانیان این نظارت باید تقسیم شود و وظیفه تمامی سرپرستان دادسراها این است که باید در مورد متهمان خود پاسخگو بوده و وضعیت آنها را در زندان‌ها جویا باشند.

جعفری دولت آبادی اظهار داشت: در اسفند ماه سال گذشته یک هیئت 5 نفره از قضات زن به زندان اوین اعزام شدند که نتیجه آن این شد که از جمع 900 زندانی زن در زندان اوین 124 نفر پس از یک ماه آزاد شدند.

دادستان تهران با اعلام اینکه در سال جاری یک قاضی زن به عنوان مسئول نظارت بر امور زندانیان زن در داستانی منصوب می‌شود، گفت: زندانیان با ارتباط با قاضی زن بسیاری از مشکلات خود را می‌توانند بیان کنند.

وی افزود: همچنین در بخش زندانیان مواد مخدر هم مسئولیت بر عهده ناحیه 20 شده است تا در این مورد پرونده‌ها متمرکز شود.

جعفری دولت آبادی با بیان اینکه دادستان‌ها باید در دادگاه‌ها نظارت داشته باشند، گفت:‌ این نظارت به منزله دخالت نیست بلکه پیگیری پرونده است تا مردم به دستگاه قضا اعتماد بیشتری داشته باشند.

دادستان تهران مهار بزهکاری را از اولویت‌های دستگاه قضا عنوان کرد و افزود: متاسفانه امروز افراد جایگاه‌های مختلف، آمارهای مختلفی از بزهکاری اعلام می‌کنند که دستگاه قضا هنوز نتوانسته است آمار دقیقی در این حوزه ارایه کند ولی نباید هر مسئولی به خود این اجازه بدهد که آمارهای عجیب و غریبی را در رسانه‌ها اعلام کند.

وی افزود: به عنوان مثال یکی از مسئولان اتاق بازرگانی اعلام کرده است که آمار چک‌های برگشتی افزایش یافته و یا یکی دیگر از مسئولان آماری از افزایش طلاق داده است که اینها هیچکدام علمی و تخصصی نیستند.

وی با توجه به شعار سال 90 مبنی بر جهاد اقتصادی گفت: دستگاه قضا و دادستانی تهران با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری دغدغه بیشتری در مبارزه با جرایم اقتصادی دارند و سعی می‌کنند در سال جاری پرونده‌های بزرگتری را پیگیری کند.

وی خطاب به اهالی فرهنگ و رسانه گفت:‌ انتخابات مجلس نزدیک است و از رسانه‌ها درخواست داریم حریم خود را حفظ کنند و فضای هتک حرمت را توسعه نداده و  حرمت شکنی نکنند که این زیبنده جامعه اسلام نیست.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  10:15 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها