0

استراتژی ایران گسترش روابط با کشورهای منطقه است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

استراتژی ایران گسترش روابط با کشورهای منطقه است


امیرعبدالهیان:
استراتژی ایران گسترش روابط با کشورهای منطقه است
مدیر کل خلیج فارس و خاورمیانه وزارت امورخارجه و سفیر سابق ایران در بحرین تاکید کرد که استراتژی ایران در قبال کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و دیگر کشورهای جهان گسترش روابط و همکاری ها در همه زمینه ها است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیر عبداللهیان در گفتگو با العالم، از کشورهای منطقه نیز خواست از طرح ها و نقشه های " اختلاف افکنانه" قدرت های خارجی در منطقه پیروی نکنند.

 کشتار ملت بحرین تاسف برانگیز است
 
 وی با اشاره به وقایع دردناک بحرین اظهار داشت: ایران برای برخورداری منطقه خلیج فارس از امنیت ، آرامش و صلح تلاش می کند ولی برخی دولت های منطقه از منطق و راه راست فاصله گرفته اند و اقدام به کشتار مردمی می کنند که مطالبات مسالمت آمیز دارند و این امر مایه تأسف و اندوه است.
 
 سفیر سابق ایران در بحرین تصریح کرد: ما معتقدیم که باید با این موضوع عاقلانه برخورد کرد و به گزینه مذاکرات برای گوش سپردن به مطالبات مردم اهتمام ورزید.
 
 اهداف اختلاف افکنی آمریکا و غرب در منطقه
 
 مدیر کل خلیج فارس و خاورمیانه وزارت امورخارجه افزود: دشمنان ملت های منطقه خلیج فارس در تلاش برای برهم زدن امنیت این منطقه با هدف استمرار حضور خود در آن هستند.
 
 وی گفت: آمریکا و کشورهای غربی به نزدیکی ملل منطقه حساس هستند و برای همین سیاست های خاصی را برای جلوگیری از نزدیکی ملت های منطقه دنبال می کنند.
 
 عبداللهیان اتهام دخالت ایران در امور کشورهای منطقه را بی اساس خواند و افزود: ملل منطقه خود راه خویش را انتخاب کرده اند و برای تحقق مطالبات خود در قالب انقلاب های عربی تلاش می کنند.
 
 مدیرکل خلیج فارس و خاورمیانه وزارت امور خارجه گفت: کشورهای منطقه اختلافات ریشه ای با یکدیگر ندارند این آمریکا و همپیمانان غربی آن هستند که از طریق اختلاف افکنی، برای تداوم حضور نظامی و امنیتی خود در منطقه تلاش می کنند.
 
 دامن زدن برخی کشورهای منطقه به اختلافات به تبعیت از غرب
 
 عبداللهیان تصریح کرد: این کشورهای غربی هستند که برای دامن زدن به اختلافات کشورهای منطقه لحظه ای آرام نمی نشینند و متأسفانه برخی دولت های منطقه در این زمینه از آنها پیروی می کنند و تصمیماتی غیرهوشمندانه می گیرند.
 
 وی گفت: ایران خواهان حل مشکلات از طریق مذاکره است و دیگر کشورها نیز باید برای حل مشکلات خود به روش عاقلانه تلاش و مطالبات ملت خود را برآورده کنند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  10:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها