0

"فیض بوک" منتشر می‌شود

hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 42154

"فیض بوک" منتشر می‌شود

فیض در گفتگو با مهر:
"فیض بوک" منتشر می‌شود
ناصر فیض از آماده‌سازی مجموعه‌ای از آثار طنزش در قالب کتابی با نام "فیض بوک" خبر داد.

ناصر فیض شاعر و طنزنویس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فعالیت‌های جدیدش در عرصه طنز گفت: مشغول جمع‌آوری مجموعه‌ای از نظم و نثرهای طنزم  هستند که به‌صورت پراکنده بوده و طی سال‌ها تولید شده‌اند.. تعدادی  شعر طنز از ایام قدیم دارم و تولیدات تازه‌ام را نیز به این مجموعه خواهم افزود تا در قالب کتابی به نام "فیض بوک" منتشر شود.

وی گفت: حجم این کتاب در حد مجموعه‌های قبلی‌ام خواهد بود. چاپ این کتاب به بعد از نمایشگاه کتاب موکول خواهد شد و به نظرم حداکثر تا پایان نیمه سال 90 منتشر شود. در حال حاضر مشغول جمع‌آوری مطالب نظم و نثر این کتاب هستم.

فیض درباره نوع طنز موجود در این کتاب گفت: مخاطبانی که 2 مجموعه قبلی‌ام را خوانده باشند، با فضای طنز آن‌ها آشنا هستند. فضای طنز "فیض بوک" هم به همان صورت است. من نگاه خودم را به موضوع طنز دارم. ممکن است یک مساله بسیار پیش‌پا افتاده به نظر برسد اما من آن را سوژه طنز می‌کنم و به بهانه آن یک اثر طنز تولید می‌کنم. طنزهای "فیض بوک" به آن صورت سیاسی نیستند ولی حاوی مسائل اجتماعی روزمره هستند.

این طنزپرداز ادامه داد: به نوعی مسائلی که گریبانگیر افراد جامعه هستند در قالب طنزهای این کتاب آمده‌اند. اما طنزهای من این‌گونه نیست که بخواهم مثلا موضوعاتی چون گرانی، مادرزن یا ... دستاویز اثرم قرار بدهم. ذات طنز، نوعی انتقاد است. طنزهایم حاوی انتقاد صریح و مستقیم نیستند. سعی کردم اگر در مقطعی هم انتقادی دارم و می‌خواهم به معضلی اشاره کنم، دوستانه مطرحش کنم.

وی افزود: معمولا انتقاد در کارهایم پنهان و غیر مستقیم است. حتی اگر اعتراضی هم داشته باشم، به قول معروف زیاد رو نیست. ولی در طنزها با مردم و جامعه‌ام صادق هستم.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  9:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها