0

ایران آماده اعزام نیروی حافظ صلح به خارج از مرزها است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

ایران آماده اعزام نیروی حافظ صلح به خارج از مرزها است


پوردستان خبر داد:
ایران آماده اعزام نیروی حافظ صلح به خارج از مرزها است
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلام خبر تشکیل یگان حافظ صلح این نیرو گفت: برای اعزام نیروی حافظ صلح ایران منتظر درخواست سازمان ملل و اعلام وزارت امورخارجه هستیم.

امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب در حاشیه مراسم دیدار با وابستگان نظامی کشورهای خارجی مقیم ایران اعلام کرد: همانطور که همه کشورها یگان حافظ صلح دارند و ما هم این یگان را مدتی است که در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکیل داده ایم.

وی با اعلام اینکه یگان حافظ صلح ارتش جمهوری اسلامی ایران از آمادگی و انسجام بسیار خوبی برخوردار است، اظهار داشت: منتظر هستیم تا از سوی وزارت امورخارجه ماموریتی بلاغ شود تا هرجایی که سازمان ملل تشخیص داد یگان حافظ صلح خود را اعزام کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین در خصوص برگزاری رزمایش های مشترک با کشورهای منطقه نیز گفت: ما در ابتدا دیدارها و ارتباطات آموزشی خود را با سایر کشورها برقرار می کنیم و در مرحله بعد اقدام به برگزاری رزمایش مشترک با کشورهای منطقه خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: برگزاری رزمایشهای مشترک با سایر کشورها سبب می شود که کشورها توانمندی ها و قابلیت های  یکدیگر را بشناسند و به این نتیجه برسند که خود می توانند امنیت منطقه را بدون حضور نیروهای فرامنطقه ای تامین کنند.

پوردستان با بیان اینکه امسال رزمایش گسترده ای را در نیروی زمینی ارتش برگزار خواهیم کرد و از کشورهای منطقه دعوت می کنیم که در آن حضور داشته باشند، گفت: از کشورهای منطقه می‌خواهیم که به دعوت ما پاسخ مثبت دهند.

وی تاکید کرد: ما همواره سعی می کنیم که سطح ارتباطات و روابط خود را با کشورهای منطقه افزایش دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان داشت: البته این کشورها ابتدا بعنوان ناظر در رزمایش ما حضور خواهند داشت و بعد از آنکه شرایط مساعدتر شد با همکاری نیروهایشان اقدام به برگزاری رزمایش مشترک خواهیم کرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  9:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها