0

بررسي طرح نظام باشگاه‌داري در ايران به كارگروهي مشترك سپرده شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

بررسي طرح نظام باشگاه‌داري در ايران به كارگروهي مشترك سپرده شد

 
 
بررسي طرح نظام باشگاه‌داري در ايران به كارگروهي مشترك سپرده شد
تهران - بررسي جزئيات طرح جامع نظام باشگاه‌داري در ايران به كارگروه مشتركي از اعضاي كميسيون‌ فرهنگي و كميسيون ويژه نظارت بر اجراي سياست اصل 44 قانون اساسي سپرده شد.

به گزارش ايرنا، اين طرح كه مشتمل بر يك ماده است، دولت را مكلف مي‌كند ظرف 6ماه پس از تصويب اين قانون تمامي شركت‌ها و باشگاه‌هاي فرهنگي ورزشي دولتي و وابسته به سازمان تربيت بدني و ساير دستگاه‌هاي اجرايي و شركت‌هاي دولتي را به بخش خصوصي يا تعاوني واگذار كند.


72 نماينده‌اي كه اين طرح را تهيه كردند، معتقدند رشد بي‌رويه تعداد باشگاه‌هاي دولتي و تيم‌داري موسسات مربوط به دولت در ايران از مشكلات جدي حوزه ورزش و بخش خصوصي و از موانع توسعه ورزش‌هاي قهرماني و تربيت ورزشكاران حرفه‌اي در رشته‌هاي مختلف است.


طراحان اين طرح قصد داشتند آن را با قيد يك فوريت در مجلس بررسي كنند اما تقاضاي فوريت آن در بهمن ماه سال گذشته به تصويب مجلس شوراي اسلامي نرسيد و بنابراين به صورت عادي در مجلس بررسي مي‌شود.


كميسيون فرهنگي، به عنوان كميسيون اصلي اين طرح را در دست بررسي دارد و كميسيون‌ اجتماعي به همراه كميسيون ويژه پيگيري و نظارت بر اجراي اصل 44 قانون اساسي كميسيون‌هاي فرعي رسيدگي كننده به اين طرح هستند.


كليات اين طرح در جلسه اين هفته كميسيون ويژه پيگيري و نظارت بر اجراي اصل 44 قانون اساسي به تصويب رسيد اما بررسي دقيق جزئيات اين طرح يك ماده‌اي مقرر شد تا اعضاي اين كميسيون به همراه كميسيون فرهنگي كارگروه مشتركي تشكيل و ابعاد مختلف خصوصي‌سازي باشگاه‌هاي ورزشي در ايران را مورد پيگيري قرار دهند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  9:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها