0

انجمن مفاخر فرهنگي در همه استانهاي كشور فعال مي شود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

انجمن مفاخر فرهنگي در همه استانهاي كشور فعال مي شود

 
رئس انجمن آثار و مفاخر فرهنگي ايران :
انجمن مفاخر فرهنگي در همه استانهاي كشور فعال مي شود
اراك – رئيس انجمن آثار و مفاخر فرهنگي ايران با اشاره به فعاليت اين انجمن در 10 استان كشور گفت: هماهنگي و پيگيري براي راه اندازي اين انجمن در همه استانها آغاز شده است.

حجت الاسلام ' محمد جواد اديب' عصر سه شنبه در حاشيه نشست شوراي فرهنگ عمومي استان مركزي در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: برنامه چهره هاي ماندگار نيز از اين پس با مسووليت اين انجمن برگزار مي شود بنابراين همه در اين راستا براي معرفي مفاخر و چهره هاي ماندگار در استانها به اين انجمن كمك كنند.


وي گفت: برگزاري همايش هاي ملي، تجليل از چهره هاي ماندگار و معرفي آنان به مردم و نسل جوان از وظايف برنامه هاي انجمن مفاخر فرهنگي است كه در اين راستا معرفي چهره ماندگار و مفاخر زنده در دستور كار قرار دارد.


حجت الاسلام اديب افزود: با معرفي مفاخر و چهره ماندگار مي توان با بهره مندي از تجربه و علم اين عزيزان به تحقق پيشرفت الگوي ايراني و اسلامي كمك كرد.


وي گفت:همچنين معرفي و تجليل از مفاخر و چهره ماندگار موجب مي شود كه نسل جوان در حفظ و تقويت هويت ملي مصمم تر شوند.


وي افزود: در استان مركزي با وجود شناسايي 11 هزار مفاخر و چهره هاي ملي مي توان در سال براي برگزاري همايش هاي متعدد با محوريت معرفي آنان به جامعه در قالب اين انجمن برنامه ريزي كرد.


رئيس انجمن آثار و مفاخر فرهنگي ايران گفت: گزارش هاي اين انجمن در سال به رئيس جمهوري ارائه و در هر فصل نيز با معاون اول رياست جمهوري در مورد برنامه هاي اين انجمن بحث و تبادل نظر شده و فعاليتهاي انجمن هاي استاني بررسي مي شود.


وي افزود: اين انجمن در يكم ارديبهشت ماه امسال درباره شخصيت و تجليل از شاعر بزرگ ايران سعدي ، همايشي در شيراز برگزار خواهد كرد.


وي گفت: استقبال استان خوزستان نيز از راه اندازي انجمن مفاخر فرهنگي بسيار زياد بود به گونه اي كه تا كنون همايش هايي درباره تجليل از مفاخر ارزنده اين استان برگزار شده است.


وي افزود: اين انجمن در سال 1364 در كشور تاسيس شده است و معرفي مشاهير ، مفاخر پارسي زبان داخل و خارج كشور ، شاعران بزرگ و عارفان نامدار و جايزه جهاني كتاب سال جمهوري اسلامي از وظايف اين انجمن است.ك/3

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  8:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها