0

مخالفت دوباره واشنگتن با كشور مستقل فلسطين

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

مخالفت دوباره واشنگتن با كشور مستقل فلسطين

خوش خدمتي آمريكا به صهيونيست ها پايان ندارد؛
مخالفت دوباره واشنگتن با كشور مستقل فلسطين
نيويورك - كاخ سفيد بار ديگر تحت فشار شديد لابي صهيونيسيم با به رسميت شناختن فلسطين به عنوان كشوري مستقل توسط سازمان ملل مخالفت كرد.

فلسطيني ها در نظر دارند در صورتي كه تا ماه سپتامبر به انعقاد معاهده اي براي صلح با رژيم صهونيستي نرسند، با حمايت قاطع برخي از كشورهاي عضو شوراي امنيت به عنوان يكي از كشورهاي عضو سازمان ملل به رسميت شناخته شوند.


به نظر مي رسد با توجه به تلاش هاي خصمانه آمريكا به عنوان يكي از اعضاي دائم شوراي امنيت بر ضد مردم فلسطين (استفاده از حق وتو) و حمايت همه جانبه از رژيم صهيونيستي، محقق شدن اين خواسته امري محال به نظر مي رسد.


رياض منظور نماينده فلسطينيان در سازمان ملل امروز گفت : اولويت براي ما آن است كه در ماه سپتامبر به يك معاهده صلح با اسراييلي ها دست يابيم كه به اشغالگريها خاتمه داده شود و ما به عنوان كشوري مستقل در سازمان ملل به رسميت شناخته شويم.


شماري از كشورهاي عضو سازمان ملل از جمله برخي از كشورهاي آمريكاي لاتين اعلام كرده اند كه فلسطين را هم اكنون هم به عنوان يك كشور مستقل به رسميت مي شناسند.


مارك تونر سخنگوي وزارت خارجه آمريكا در اين رابطه گفت ما معتقديم كه اين اقدام فلسطينيان نظريه خوب و موثري نيست.


مذاكرات صلح با وساطت آمريكا در ماه سپتامبر 2010 از سرگرفته شده بود ولي به دليل سرپيچي رژيم صهيونيستي از توقف شهرك سازيها در منطقه اشغالي متوقف شد.


رژيم صهيونيستي اصرار دارد همه موضوعات از جمله تداوم شهرك سازيهاي جديد در شرق بيت المقدس از مذاكرات مستقيم صلح جدا نگاه داشته شود.


تونر گفت ما همچنان به فشار آوردن بر طرفين براي برقراري مذاكرات مستقيم ادامه مي دهيم.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  8:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها