0

آماده اعزام صلحبانان ايراني به ماموريتهاي برون مرزي هستيم

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

آماده اعزام صلحبانان ايراني به ماموريتهاي برون مرزي هستيم

فرمانده نيروي زميني ارتش در گفت و گو با ايرنا؛
آماده اعزام صلحبانان ايراني به ماموريتهاي برون مرزي هستيم
تهران - فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران، گفت: آماده اعزام صلحبانان ايراني به ماموريتهاي برون مرزي هستيم.

امير سرتيپ احمدرضا پوردستان سه شنبه شب در حاشيه مراسم روز ارتش جمهوري اسلامي ايران، در گفت و گو با خبرنگار حوزه دفاعي ايرنا اين مطلب را بيان كرد و افزود: نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران از آمادگي كامل براي اعزام نيروهاي خود در قالب صلحبانان ايراني به مناطق مختلف جهان برخوردار است.


امير پوردستان در اين مراسم كه با حضور وابستگان نظامي كشورهاي خارجي در محل ستاد فرماندهي نيروي زميني برگزار شد، اظهار داشت: نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران هم اينك گردان حافظ صلح خود را تشكيل داده است و اعضاي اين گردان نيز آموزشهاي لازم براي حضور در ميادين خارجي را طي كرده اند.


وي گفت: نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران منتظر آن است تا وزارت امور خارجه پس از طي مراحل لازم و ابلاغ انجام اين ماموريت، نيروهاي صلحبان خود را به مناطق مورد نياز اعزام نمايد.


نيروهاي صلحبان اعزامي از سوي كشورهاي مختلف جهان در ماموريت صلحباني سازمان ملل متحد و با هدف برقراري آتش بس و نظارت بر اجراي آتش بس و جلوگيري از درگيري ميان طرفهاي متخاصم در نقاط مختلف جهان از جمله تيمور شرقي، سومالي و جنوب سودان شركت مي كنند.


فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران در ادامه با اشاره به برگزاري مراسم گراميداشت روز ارتش و حماسه سازان نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران، افزود: برگزاري چنين مراسمي با حضور وابستگان نظامي كشورهاي خارجي مقيم ايران فرصت مناسبي براي نزديكي اين كشورها با هم و استفاده از تجارب يكديگر است.


امير پوردستان با بيان اين كه اينگونه روابط مابين كشورهاي دوست و همسايه موجب مي شود تا روابط بهتري بين كشورها برقرار شود، افزود: بدين ترتيب كشورها با توانمنديهاي يكديگر آشنا مي شوند و شناخت اين توانمنديها موجب مي شود تا آنها به اين واقعيت پي ببرند كه مي توانند به تنهايي منطقه را اداره و كنترل كنند.


وي افزود: اين واقعيت همچنين به اين كشورها نشان مي دهد كه نيازي به هيچ كشور بيگانه نيست كه وارد اين منطقه شوند و بخواهند امنيتي براي منطقه ايجاد كنند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  7:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها