0

نحوه برخورد غرب با تحولات منطقه نشانه استانداردهای دوگانه است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

نحوه برخورد غرب با تحولات منطقه نشانه استانداردهای دوگانه است


کمالوندی:
نحوه برخورد غرب با تحولات منطقه نشانه استانداردهای دوگانه است
معاون آمریکای وزارت امور خارجه نحوه برخورد کشورهای غربی با تحولات در کشورهای عربی خاورمیانه را نشانه بارز استانداردهای دوگانه غرب در برخورد با تحولات مشابه ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از خبرنگاران برزیلی که در تهران به‌سر می‌برند، روز گذشته با بهروز کمالوندی معاون آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کردند.

خبرنگاران برزیلی در این دیدار با تأکید بر نقش رسانه‌ها در دنیای کنونی و لزوم تبادل صحیح اخبار بین ایران و برزیل و با توجه به اهمیت جهانی همکاری ایران و برزیل در تأثیرگذاری بر تحولات جهانی، سئوالاتی را درباره مسائل سیاسی، منطقه‌ ای و بین‌المللی بالاخص روابط ایران و برزیل مطرح و بهروز کمالوندی به این سئوالات پاسخ داد.

معاون آمریکای وزارت امور خارجه با تاکید بر نقش و اهمیت دو کشور در مناطق خود تصریح کرد: شناخت صحیح از یکدیگر می‌تواند به برقراری روابط استراتژیک بین دو کشورکمک کند. شناخت متقابل از فرهنگ دو کشور حائز اهمیت است. فرهنگ کانون توجه و احترام به حقوق بشر محسوب می‌شود.

وی نقش فرهنگ هفت هزار ساله ایرانی را در کنار باورهای عمیق اسلامی، ریشه پیشرفت‌های همه جانبه در جمهوری اسلامی ایران دانست که با وجود تحریم‌ها علیه کشورمان حاصل شده است.

کمالوندی با اشاره به ضرورت ارائه اطلاعات واقعی از ایران امروز نزد مردم برزیل، تصریح کرد: به‌دلیل فاصله زیاد جغرافیایی، افکار عمومی دو کشور اطلاعات کمی از کشورهای یکدیگر دارند و تلاش رسانه‌های غربی در تحریف وقایع باعث شده است که بسیاری از اطلاعات ارائه شده در مورد این دو کشور نیز غیرواقعی باشد بنابراین باید در جهت ارائه تصویری صحیح از دو ملت و فرهنگ ایران و برزیل تلاش کرده و درک و فهم متقابل را ارتقاء بخشید.

معاون آمریکای وزارت امور خارجه با اشاره به تحولات در کشورهای منطقه به‌خصوص در بحرین خاطرنشان کرد: انسان‌های بی‌گناه زیادی در این کشور کشته می‌شوند. حقوق بشر به شدیدترین وجه خود در حال نقض شدن است. فجایعی که در این کشور و برخی کشورهای دیگر عربی در حال وقوع است، بسیار دردآور و غیرقابل باور است اما هیچ واکنشی از جانب کشورهای مدعی حقوق بشر غربی به‌خصوص آمریکا نسبت به این اتفاقات مشاهده نشده است.

وی نحوه برخورد کشورهای غربی با تحولات در کشورهای عربی خاورمیانه را نشانه بارز استانداردهای دوگانه غرب در برخورد با تحولات مشابه ارزیابی کرد.

کمالوندی با اشاره به ظرفیت‌های مهم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور ایران و برزیل گفت: این ظرفیت‌ها چنان چه در کنار یکدیگر قرار گیرد، تأثیر مضاعفی در صحنه بین‌المللی به‌خصوص در ایجاد تغییرات ساختاری به‌منظور استقرار عدالت دارد و قدرت‌های بزرگ به‌ویژه آمریکا با وقوف به این موضوع درصدد هستند که در مسیر این دوستی و اتحاد مانع ایجاد کنند. مسوولان دو کشور باید مراقب این رویه استکباری باشند.

خبرنگاران برزیلی نیز با اشاره به دخالت‌های آمریکا در آمریکای لاتین،خاورمیانه، افغانستان و عراق تاکید کردند برای مواجهه با خشونت‌ها و دخالت‌های آمریکا دو کشور ایران و برزیل باید با توجه به توان و ظرفیت بالا و وزن و اهمیت‌شان در نظام بین‌الملل با یکدیگر به همکاری بپردازند.

آنان هم‌چنین تاکید کردند انتظار ملت‌های ایران و برزیل از رئیسان‌جمهور دو کشور این است که پس از تحولات و پیشرفت‌های چندسال اخیر در روابط دو کشور،‌ به ارتباطات نزدیک و دوستانه دوکشور ادامه داده تا زمینه تعمیق شناخت متقابل و روان‌سازی اطلاعات صحیح و مستقیم بین دوکشور از یک طرف و همکاری در مبارزه با خشونت‌ها در سطح جهان به‌ویژه علیه مردم بی‌دفاع خاورمیانه از سوی دیگر فراهم شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 31 فروردین 1390  7:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها