0

11 شهرك صنعتي آذربايجان غربي فاقد تصفيه‌خانه فاضلاب است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

11 شهرك صنعتي آذربايجان غربي فاقد تصفيه‌خانه فاضلاب است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديركل حفاظت از محيط زيست آذربايجان غربي:
11 شهرك صنعتي آذربايجان غربي فاقد تصفيه‌خانه فاضلاب است

خبرگزاري فارس: مديركل حفاظت از محيط زيست آذربايجان غربي گفت: 11 شهرك صنعتي آذربايجان غربي فاقد تصفيه‌خانه فاضلاب است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، حسن عباس‌نژاد صبح امروز در نشست خبري اظهار داشت: واحدهاي توليدي موظف هستند فاضلاب را پيش تصفيه و در شهرك صنعتي تصفيه كرده و در امر كشاورزي استفاده كنند با اين وجود برخي از شهرك‌هاي صعنتي استان فاقد تصفيه خانه فاضلاب هستند.
وي با بيان اينكه از 17 شهرك صنعتي موجود در استان آذربايجان غربي فقط شش تصفيه خانه فاضلاب مجوز اجرا و مطالعه دارند، تصريح كرد: مابقي شهرك‌هاي صنعتي استان فاقد تصفيه‌خانه هستند.
اين مسئول افزود: از اين تعداد فقط در يكي از اين شهرك‌ها تصفيه‌خانه فاضلاب در حال بهره‌برداري است.
عباس‌نژاد در ادامه با اشاره به فرا رسيدن روز زمين پاك، ابراز داشت: توجه به مديريت پسماند و زمين پزشكي توسط مردم و مسئولان حائز اهميت است و بايد توجه ويژه‌اي در اين زمينه اعمال شود.
وي با اشاره به شعار امسال روز زمين پاك، گفت: مديريت پسماند، حفظ آب و خاك شعار امسال روز زمين پاك است و اين شعار نشان از توجه ويژه به مديريت پسماند را مي‌رساند.
اين مسئول اظهار داشت: اين موضوع توجه مردم و مسئولان را مي‌طلبد چرا كه مردم توليد كننده عمده پسماند هستند و با برنامه‌هاي را با همكاري دستگاه‌هاي اجرايي استان آغاز كرده‌ايم.
عباس‌نژاد به برنامه‌ها در اين زمينه اشاره كرد و ابراز داشت: برنامه‌ها در اين زمينه شامل توزيع كيسه زباله و اقلام و بسته‌هاي آموزشي در بين اقشار مختلف مردم، پيگيري آموزش‌هاي لازم براي محيط‌بان از جمله اين برنامه‌ها است.
وي با اشاره به نامناسب بودن ورودي شهرها بر اثر ريختن زباله توسط شهروندان، تصريح كرد: براي جلوگيري از اين امر قانون جديد مديريت پسماندها اعمال مي‌شود.
اين مسئول با بيان اينكه براي جلوگيري از اين مشكلات در سطح استان آذربايجان غربي بايد به صورت برخورد چكشي وارد عمل شويم، افزود: تغيير الگوي مصرف ‌مي‌تواند در كاهش حجم زباله توليدي شود موثر باشد.
عباس‌نژاد با اشاره به اجراي طرح جامع مديريت پسماند در سطح استان، ابراز داشت: در تمام شهرها طرح جامع مديريت پسماند انجام شده است و در اين شهرها براي دفن زباله‌هاي صنعتي در استان به‌‌ صورت استاندارد، منطقه دفن ويژه در نظر گرفته شده است كه در صورت تصويب اين مكان به عنوان مكاني براي دفن زباله‌هاي صنعتي در نظر گرفته مي شود.
وي ادامه داد: در آذربايجان غربي براي احداث چهار كارخانه كمپوست مجوز ارائه شده است كه يكي از اين كارخانه‌ها توسط شهرداري پيرانشهر در حال احداث است.
اين مسئول مهاباد، اروميه و مياندوآب را از ديگر شهرهايي عنوان كرد كه با احداث كارخانه كمپوست در آنها موافقت شده است.
انتهاي پيام/غ20/ح

 
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها