0

بودجه امسال شهرداري‌هاي اردبيل 127 ميليارد تومان است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بودجه امسال شهرداري‌هاي اردبيل 127 ميليارد تومان است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير‌كل امور شهري استانداري اردبيل:
بودجه امسال شهرداري‌هاي اردبيل 127 ميليارد تومان است

خبرگزاري فارس: مدير‌كل امور شهري استانداري اردبيل گفت: امسال مجموع بودجه شهرداري‌هاي استان اردبيل بيش از 127 ميليارد تومان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، بهروز قرباني پيش از ظهر امروز در همايش شهرداران استان اردبيل كه در محل استانداري برگزار شد، با بيان اينكه اين اعتبارات در سه بخش محلي، ملي دولتي و استاني دولتي طراحي شده است، اظهار داشت: با تحقق اين ميزان بودجه پيش‌بيني شده اميدواريم بخش عظيمي از پروژه‌ها و طرح‌هاي عمراني شهري عملياتي شود.
وي با يادآوري اينكه شهرداران استان در سال گذشته نيز 8 ميليارد تومان درآمد داشتند، گفت: اين اعتبارات از سه محل اعتبارات عوارض مردمي، كمك ملي و استاني محقق شده كه 63 ميليارد و 500 ميليون تومان آن درآمد محلي بوده است.
مدير‌كل امور شهري استانداري اردبيل گفت: شهرداري‌هاي استان اردبيل 15 ميليارد و 800 ميليون تومان كمك ملي دولتي دريافت كرده‌اند كه بخش عظيمي از آنها در قالب اعتبارات ماليات بر ارزش افزوده بوده است.
قرباني سهم اعتبارات تزريق شده از محل استاني را نيز پنج ميليارد و 700 ميليون تومان اعلام كرد و گفت: امسال نيز با تلاش نمايندگان استان و استاندار پرتلاش اميدواريم اعتبارات دولتي مناسب به شهرداري‌ها اختصاص يابد.
وي گفت: در سفر سوم رئيس‌جمهوري نيز توافقات خوبي را در حوزه عمران شهري داشتيم كه 13.5 ميليارد تومان به شهرداري‌هاي استان براي اجراي پروژه‌ها و طرح‌هايشان اختصاص يافته است.
به گزارش فارس از اردبيل، مدير‌كل امور شهري استانداري اردبيل در ادامه سخنان خود به فعاليت سه هزار و 500 نفر پرسنل شهرداري اعم از كارمند رسمي، كارگر رسمي، شركتي و خدماتي اشاره كرد و گفت: ما از همت شهرداران در پرداخت حقوق و مزاياي كاركنان و كارگران در اواخر سال گذشته قدرداني مي‌كنيم كه با وجود مشكلات مالي توانستند اين حقوق و مزايا را پرداخت كنند.
قرباني از شهرداران نيز خواست در پرداخت مطالبه معوقه نيروهاي خدماتي و شركتي به ايفاي نقش بپردازند تا شاهد برخي نارضايتي‌ها در اين مجموعه نباشيم.
وي با بيان اينكه در چهار سال گذشته بدنه كارشناسي شهرداري‌هاي استان تقويت شده است، خاطرنشان كرد: در اين چهار سال تلاش شده است با به كارگيري نيروهاي تحصيلكرده و فني و كارشناسي بتوانيم بدنه كارشناسي شهرداري‌ها را تقويت كنيم.
مدير‌كل امور شهري استانداري اردبيل شهرداران را به فعال كردن كميسيون ماده 70 دعوت كرد و افزود: با فعال شدن اين كميسيون مردم در نوبت رسيدگي به مسائل ساختماني و ساخت و ساز نخواهند ماند.
قرباني از مدير‌كل دفتر فني استانداري اردبيل نيز خواست طرح‌هاي جامع و تفصيلي شهرداري‌ها را كه همچنان در بلاتكليفي به سر مي‌برند ابلاغ كند تا كاربر‌ي‌هاي مردمي و عمومي تعيين تكليف شود.
وي گفت: در مورد طرح پسماند نيز در پنج شهرداري استان محل مناسبي در نظر گرفته شده كه اميدواريم براي ساير شهرها نيز طرح پسماند با تدبير درست تهيه و تدوين شود.
مدير‌كل امور شهري استانداري اردبيل گفت: اگر در اين زمينه طرح مناسبي در شهرها اجرايي نشود و نتوانيم طرح تفكيك از مبدا و همچنين دفع بهداشتي پسماندها را اجرايي كنيم قادر نخواهيم بود بر مشكلات خدمات شهري فائق آئيم.
قرباني در ادامه سال جهاد اقصادي را سال تلاش و كوشش براي شهرداري‌ها اعلام كرد و گفت: با وجود اينكه عوارض سال 90 در 15 بهمن سال گذشته اعلام و ابلاغ شده است اما انتظار داريم شهرداري‌ها در دريافت عوارض تجديدنظر كند.
وي گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبري بايد در سال جهاد اقتصادي سنگر فعاليت را مستحكم‌تر از گذشته مراقبت كنيم تا مبادا خلأي در اين باب به وجود آيد.
مدير‌كل امور شهري استانداري اردبيل در پايان از شهرداران در مورد بهبود وضعيت عبور و مرور، حمل و نقل و بودجه‌نويسي به شكل عملياتي دعوت به همكاري كرد و گفت: با توجه به نائل شدن به بازنشستگي همچنان در خدمت اين مجحموعه براي دادن مشاوره‌هاي لازم هستيم.
انتهاي پيام/ز20/ب

 
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها