0

روايت هشت ساعت پاياني حكومت مبارك در فيلم «شب سقوط»

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

روايت هشت ساعت پاياني حكومت مبارك در فيلم «شب سقوط»

خبرگزاري فارس: نويسنده و كارگردان مصري از تلاش براي ساخت فيلم «شب سقوط مبارك» خبر داد و گفت: در اين فيلم 8 ساعت پاياني حكومت مبارك قبل از انتقال وي به شرم‌الشيخ به صورت داستاني و با تصاوير مستند به تصوير كشيده مي‌شود.

به گزارش فارس، «سامي كمال‌الدين» نويسنده و كارگردان مصري از تلاش براي ساخت فيلم «شب سقوط مبارك» خبر داد و گفت: در اين فيلم كه هم‌اكنون منتظر موافقت شوراي نظامي و مركز نظارت بر فعاليت‌هاي هنري مصر هستيم ساعت‌هاي پاياني حضور حسني مبارك در كاخ رياست جمهوري قاهره را به تصوير مي‌كشيم.


وي با اشاره به اقتباس اين فيلم از كتابي با همين نام كه به‌زودي وارد بازار مصر خواهد شد، افزود: فكر ساخت اين فيلم پس از ديدار با «محمود كامل» كارگردان مصري رخ داد و او از من خواست تا اين كتاب را به سناريويي تبديل كنم.


كمال‌الدين ادامه داد: فيلم قرار است 8 ساعت پاياني حكومت مبارك قبل از انتقال وي به شرم‌الشيخ را به صورت داستاني و با تصاوير مستند تصوير بكشد.


به گزارش پايگاه خبري شبكه العربيه، وي با اشاره به استفاده از حقايق موجود در كتاب «شب سقوط مبارك»، تاكيد كرد: علاوه بر اين حقايق تخيل سناريست نيز در اين فيلم وارد خواهد شد و واكنش‌هاي مبارك در هنگام سقوط را ارائه خواهد كرد.


كمال‌الدين كه سناريوي اين فيلم را تهيه كرده است با اشاره به مراحل نوشتن سناريوي اين فيلم گفت: در مسير نوشتن فيلمنامه از افراد نزديك به مبارك استفاده شده تا فيلم فقط به حوادث ميدان التحرير قاهره نپردازد و راه‌روهاي كاخ مبارك نيز در قاب تصوير قرار گيرد.


وي افزود: در اين فيلم به دنبال ايجاد تفكر جدي در سينماي مصر هستيم و حقايقي را به مردم نشان خواهيم داد كه پيش از اين نديده‌اند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

سه شنبه 30 فروردین 1390  10:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها