0

لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه در مباحث آب و فاضلاب

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه در مباحث آب و فاضلاب

 

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهواز تاكيد كرد:
لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه در مباحث آب و فاضلاب

سرويس: شهرستان‌ها
1390/01/30
04-19-2011
14:44:02
9001-13776: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - اهواز
سرويس: شهرستان‌ها

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهواز بر لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه به ويژه در زمينه مباحث آب و فاضلاب تاكيد كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در خوزستان عليرضا شكوه‌فر در نخستين همايش ملي علوم و تكنولوژي آب و فاضلاب، اظهار كرد: اگرچه انجام كارهاي علمي و تحقيقاتي به ‌صورت گروهي در بعضي مناطق به دليل فرهنگ يا شرايط منطقه مشكل است اما در برخي از زمينه‌ها همچون مشكل فاضلاب بايد تحقيقات به‌ صورت گروهي انجام شود.

وي افزود: به‌ اين منظور متخصصان بايد دور هم جمع شوند تا بتوانند در زمينه تحقيق مورد نظر به جمع ‌بندي كاربردي و دقيقي دست يابند؛ اين‌گونه تحقيقات نتايج مطمئن‌تري به‌دنبال دارند.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهواز داشتن نگاه ارگانيك در كارهاي تحقيقاتي را امري ضروري دانست و خاطرنشان كرد: نمي‌توان به مباحث آب و فاضلاب نگاه تك‌ بعدي داشت و تنها از زواياي خاصي به آن پرداخت. وجود تنها يك يا 2 فكر و انديشه در كارهاي تحقيقاتي مسلماْ محدوديت‌هايي در تحقيق به ويژه در بخش آب و فاضلاب به‌وجود مي‌آورد.

شكوه‌فر با بيان اين‌ كه مصرف آب در بخش كشاورزي يكي از مسايلي است كه جاي كار بسيار دارد، تصريح كرد: بيشترين آب مصرفي در بخش كشاورزي است و مصارف آب در بخش‌هاي صنعت و خانگي پس از اين بخش قرار مي‌گيرد؛ بنابراين لازم است در زمينه كارايي و بازدهي مصارف آب در جامعه نگاه كلي داشته باشيم.

وي گفت: بايد از منابع حدود آب بهتر استفاده شود و برقراري ارتباط صنعت و دانشگاه در اين زمينه مي‌تواند كارساز باشد. تحقيقات مربوط به آب و ديگر منابع انرژي بايد به دور از روزمرگي، سياست‌زدگي و سمت‌وسوهاي سياسي باشد.

انتهاي پيام

 
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  9:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها