0

کار پزشک بدون آزمايشگاه کاري ناقص است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کار پزشک بدون آزمايشگاه کاري ناقص است

 

برگزاري مراسم تجليل از آزمايشگاهيان در روز آزمايشگاه؛
رييس پيشين دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه:
کار پزشک بدون آزمايشگاه کاري ناقص است

سرويس: شهرستان‌ها
1390/01/30
04-19-2011
14:15:48
9001-13758: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - كرمانشاه
سرويس: شهرستان‌ها

به مناسبت سالروز تولد اسماعيل جرجاني و روز آزمايشگاه، امروز (30 فروردين ) مراسمي در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزي بيمارستان طالقاني کرمانشاه برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه کرمانشاه،

دکتر بابک ايزدي، رييس اسبق دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه در اين مراسم در تشريح شخصيت جرجاني گفت: وي از علماي بزرگ در علوم پزشکي و از منتقدين حکيم بزرگ ابن سينا بوده و تاليفات او تا دو قرن پيش در مراکز آموزشي تدريس مي‌شده است.

 

وي ادامه داد: امروز جاي افرادي چون جرجاني در علوم ما خالي است، اما در اين روز از او ياد خواهيم کرد.

 

ايزدي در ادامه با اشاره به دقت و کارايي مشاغل آزمايشگاهي، خاطرنشان کرد: امروزه کار پزشک بدون کار آزمايشگاه امري ناقص است و تشخيص دقيق بيماري‌ها نيازمند کار دقيق آزمايشگاهي دارد، براين اساس اگر جامعه آزمايشگاهي نباشد پزشکان عملا نمي توانند کاري انجام دهند.

 

وي ادامه داد: کار آزمايشگاهي يکي از مشاغلي است که در شرايط سخت انجام مي شود، اما در زمره مشاغل سخت قرار نگرفته و از مزاياي آن بهره نمي برد و ما اميدواريم با تلاش مسوولين و با پيوستن اين حيطه به مشاغل سخت از زحمت آنها قدرداني شود.

 

در ادامه دکتر رسول زارعي، سرپرست اداره امور آزمايشگاهي استان در خصوص حساسيت فعاليت آزمايشگاه‌ها در بيمارستان، اظهار داشت: آزمايشگاه قلب تپنده بيمارستان است و قلب تپنده نشان دهنده حساسيت فعاليت آزمايشگاه‌ها در هر بيمارستان است.

 

وي ادامه داد: نقش آزمايشگاه امروز بر کسي پوشيده نيست و فعاليت اين قشر در محيط هاي خطرناک که شامل عوامل بيولوژيکي، مناطق کشت و عوامل پرتو زا است، محيطي سخت را براي اين عزيزان فراهم مي‌کند.

 

زارعي ادامه داد: با پيگري‌هاي انجام شده جامعه آزمايشگاهيان ايران به تصويب رسيده و تشکيل شده است و اين جامعه بزودي در کنار ساير مجامع صنفي پزشکي شروع به فعاليت مي کند.

در پايان اين مراسم از آزمايشگاهيان نمونه تجليل به عمل آمد.

انتهاي پيام

 
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  9:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها