0

دانشگاه‌هاي اسپانيا را بايد با انديشه ناب اهل بيت(ع) آشنا كرد

mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 287351

استاد دانشگاه اسپانيا:

سرويس: دين و معارف اسلامي
1390/01/30
04-19-2011
12:08:24
9001-13516: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: دين و معارف اسلامي

پروفسور عبدالمومن ايا، پژوهشگر و نويسنده مسلمان اسپانيا ضمن تاكيد بر شناخت بيشتر انديشه شيعي اظهار داشت: دانشگاه‌هاي اسپانيا را بايد با انديشه ناب اهل بيت(ع) آشنا كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، عبدالمومن ايا، استاد دانشگاه، پژوهشگر و نويسنده برجسته مسلمان اسپانيا با حضور در رايزني فرهنگي ايران با امير پورپزشک سرپرست رايزني فرهنگي كشورمان در مادريد ديدار و گفت‌وگو کرد.

در اين ديدار عبدالمومن با اشاره به اينکه 25 سال پيش يعني در سال 1985 به اسلام گرويده و تاکنون بيش از 20 کتاب و دهها مقاله نوشته است، اظهار داشت: من با مواضع جمهوري اسلامي ايران در عرصه بين‌المللي احساس نزديکي مي‌کنم و اين مواضع را مي‌ستايم. لذا پس از مطالعات بسيار به اين نتيجه رسيده‌ام که بايد در زمينه شناخت انديشه شيعي و ايران کارهاي بيشتري انجام دهم.

وي با اشاره به تدريس دروس اسلامي در دانشگاه UNED گفت: يکي از هدف‌هاي من ايجاد گسترش مطالعات و نظريات در عرصه انديشه تشيع در سطح دانشگاه است.

عبدالمومن گفت: با توجه به تصوير منفي و مخدوشي که از اسلام و مبارزات حق طلبانه جنبش‌هايي مانند حزب الله در لبنان وجود دارد، قصد دارم مطالعاتي را در اين زمينه انجام دهم.

در اين ديدار پورپزشک ضمن تقدير از تلاش‌هاي علمي عبدالومن در شناساندن چهره واقعي اسلام، آمادگي رايزني فرهنگي ايران را براي همکاري در اين زمينه اعلام نمود.

بر اساس گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، عبدالمومن ايا در زمينه مطالعات اسلامي کتابهايي مانند "راز محمد (ص) "، 99 پرسش اساسي درباره اسلام، "اسلام براي بي خداها " و..را به رشته تحرير درآورده است که از سوي انتشاراتي‌هاي معتبر دراسپانيا به چاپ رسيده است.

انتهاي پيام

سه شنبه 30 فروردین 1390  9:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها