0

دانشجوی واحد علوم و تحقیقات فارس در مسابقات جهانی سوئیس به مدال نقره رسید

mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 287351

آنا: محسن جلالی دانشجوی رشته مهندسی نفت گرایش حفاری- استخراج می باشد که با اختراع دستگاه "محور خود چرخشی مغناطیسی " و حمایت دانشگاه آزاداسلامی واحد علوم و تحقیقات فارس توانست درنمایشگاه و مسابقات بین المللی اختراعات که در کشورسوئیس شهر ژنو برگزار گردید شرکت کند و موفق به کسب مدال نقره در این مسابقات شوند .
وی در مصاحبه با خبرنگار آنا گفت: این مسابقات در تاریخ 6 تا 10 آوریل 2011 ( 17 تا 20 فروردین ماه سال 1390) زیر نظر و حمایت فدراسبون جهانی مخترعین IFIA و همچنین حمایت سازمان مالکیت فکری ملل متحد WIPO و زیر نظر و حمایت مستقیم ریئس جمهور دولت فدرال سویئس و شهردار ژنو برگزار شد که بار دیگر با موفقیت همیشگی تیم ملی ایران روبه رو شد. این مسابقات با شرکت بیش از 40 کشور معتبر جهان از جمله : فرانسهٰٰ آلمان ٰرومانی ٰ روسیه ٰ کرواسی ٰ مالزی ٰ مجارستان ٰ پرتغال ٰ هلند ٰ اسپانیا ٰ کره جنوبی ٰ تایوان و ... .وبیش از 800 مخترع شرکت داشتند . در ادامه جلالی خاطر نشان کرد که:دستگاه محور خود چرخشی مغناطیسی دستگاهی است که با استفاده از 7 آهنربای طبیعی ساماریم کبالت با عنوان استاتور و 4 آهنربای طبیعی با عنوان رتور در موتور الکتریکی قرار و جایگزین سیم پیچ های در موتور های الکتریکی می شود که باعث چرخش رتور و در نهایت تولید برق می شود .قابل به ذکر است که در این دستگاه از یک نوع فلز خاصی استفاده می شود که میدانهای اضافی بر هم تاثیر منفی نگذارند .
جلالی افزود: چیزی که خیلی باعث خوشحالی من شد حضور بسیاری از مخترعین استان فارس در این نمایشگاه و مسابقات بوده که باعث افتخارم می باشد که در استانی و شهری درس می خوانم که مخترعین آن تحت حمایت جدی مسئولین استان می باشد . در ادامه جلالی از دکتر اسدی ریاست دانشگاه ، دکتر جباری معاون پژوهشی و مهندس معطری مدیر پزوهشی واحد تقدیر و تشکرکرد و اذعان نمود که اگر حمایت های جدی این مسئولین نبود من هرگز نمی توانستم در این مسابقات شرکت نمایم.
و درپایان جلالی گفت: از زحمت های پدرم و حمایت های مادرم که در این زمینه به من خیلی کمک و یاری نمودند قدرانی کنم .

12:13:14 1390/01/30

سه شنبه 30 فروردین 1390  9:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها