0

پراكندگي دانشكده‌ها بزرگ‌ترين معضل دانشگاه شيراز است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پراكندگي دانشكده‌ها بزرگ‌ترين معضل دانشگاه شيراز است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير طرح‌هاي عمراني دانشگاه شيراز:
پراكندگي دانشكده‌ها بزرگ‌ترين معضل دانشگاه شيراز است

خبرگزاري فارس: مدير طرح‌هاي عمراني دانشگاه شيراز گفت: پراكندگي دانشكده‌ها و امكانات، بزرگ‌ترين معضل دانشگاه شيراز است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، حسين افضلي عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در شيراز اظهار داشت: 50 درصد از اعتبارات جاري دانشگاه شيراز به دليل عدم تمركز صرف هزينه‌هايي مانند حمل و نقل، سلف سرويس، پرداخت حقوق نگهبانان و... مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: دانشگاه شيراز بزرگ‌ترين دانشگاه منطقه جنوب كشور است كه داراي 18 هزار دانشجو و فضاي بالغ بر 2 هزار و 600 هكتاري است.
مدير طرح‌هاي عمراني دانشگاه شيراز ادامه داد: هم ‌اكنون امكانات آموزشي و رفاهي 500 هزار متر مربع از فضاي كلي دانشگاه شيراز را تشكيل مي‌دهد كه 180 هزار متر مربع متعلق به دوران پيش از انقلاب و 300 هزار متر مربع به 30 سال گذشته مربوط مي‌شود.
افضلي تعداد پروژه‌هاي فعال دانشگاه شيراز را 21 مورد نام برد و افزود: در سفر مقام معظم رهبري و سفرهاي هيئت دولت به استان فارس اين پروژه‌ها به تصويب رسيده كه با پيگيري مسئولان هم ‌اكنون در مراحل اجرايي هستند.
وي با اشاره به وضعيت اعتباري پروژه‌هاي عمراني دانشگاه شيراز بيان داشت: 6 ميليارد و 400 ميليون تومان براي 11 پروژه در نظر گرفته شده بود كه توسط مسئولان فقط 5/3 ميليارد از اين بودجه پرداخت شده است.
مدير طرح‌هاي عمراني دانشگاه شيراز عنوان كرد: سالانه 5،4 ميليارد تومان اعتبار براي تعميرات دانشگاه شيراز نياز است در حالي كه هم‌اكنون 200 ميليون تومان از سوي مسئولان براي اين امر پرداخت مي‌شود.
افضلي حيات دانشگاه را در گرو داشتن تجهيزات دانست و يادآور شد: با توجه به رشد سريع تكنولوژي و به منظور رقابت با ساير دانشجويان نياز به تجهيزات روز دنيا از ضروريات هر دانشگاه بوده كه اعتبار دانشگاه شيراز در اين بخش سالانه 200 ميليون تومان است.
وي با اشاره به حركت جدي دانشگاه شيراز در مورد پروژه‌هاي عمراني سال جاري گفت: در سال جاري، 5،12 ميليارد تومان بودجه براي 16 پروژه دانشگاهي در نظر گرفته شده كه از اين تعداد هفت مورد مربوط به شهرستان‌ها و 9 مورد متعلق به دانشگاه شيراز است.
مدير طرح‌هاي عمراني دانشگاه شيراز سپس از اعتبارات استاني دانشگاه ياد كرد و متذكر شد: در سفرهاي استاني هيئت دولت اعتباراتي بالغ بر 20 ميليارد تومان براي دانشگاه شيراز در نظر گرفته شده كه مسئولان استاني هنوز اين بودجه را پرداخت نكرده‌اند.
افضلي در پايان سخنان خود اذعان داشت: در سه ماه آينده خوابگاه و دو بلوك از پرديس دانشگاه شيراز افتتاح مي‌شود كه اميدواريم با همكاري مسئولان كشوري و استاني در آينده شاهد تجمع دانشگاه شيراز در محل پرديس دانشگاه باشيم.
انتهاي پيام/ن30/ح

 
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  8:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها