0

محققان ايراني كلسترول زرده تخم‌مرغ را كم كردند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

محققان ايراني كلسترول زرده تخم‌مرغ را كم كردند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
محققان ايراني كلسترول زرده تخم‌مرغ را كم كردند

خبرگزاري فارس: محققان دانشگاه تربيت مدرس با افزودن ويتامين E و سلنيوم به جيره غذايي مرغ‌هاي تخم‌گذار موفق به كاهش كلسترول زرده تخم‌مرغ شدند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، نتايج پژوهش محققان دانشكده كشاورزي نشان مي‌دهد افزودن سلنيوم به جيره مرغ‌هاي تخم‌گذار نه تنها موجب غني‌سازي تخم‌مرغ از اين تركيبات مي‌شود بلكه آن را در برابر صدمات اكسيداتيو در طول زمان نگه‌داري محافظت مي‌كند. همچنين ويتامين E و سلنيوم در جيره، كلسترول زرده را كاهش مي‌دهد.

فاطمه اسدي دانش‌آموخته رشته پرورش طيور در اين‌باره گفت: به منظور بررسي اثرات 3 منبع مختلف سلنيوم آلي و همچنين سلنيوم معدني و ويتامين E بر خصوصيات كيفي و ماندگاري تخم‌مرغ، آزمايشي به مدت 8 هفته با استفاده از 81 قطعه مرغ تخم‌گذار در قالب طرح پايه بلوك و كاملا تصادفي انجام داديم.

وي ادامه داد: بخشي از تخم مرغ هاي جمع آوري شده در پايان هفته هشتم آزمايش به مدت 14 روز در يخچال (4 درجه سلسيوس) و تعدادي در دماي اتاق (27-23 درجه سلسيوس) نگهداري شدند و پس از آن خصوصيات كيفي آن‌ها اندازه‌گيري شد.

اسدي افزود: ويتامين E و سلنيوم در جيره، كلسترول زرده را كاهش داد. ويتامين E موجب افزايش تيتر آنتي‌بادي عليه (SRBC) شد. نتايج تحقيق نشان مي‌دهد كه افزودن سلنيوم به جيره مرغ‌هاي تخم‌گذار نه تنها موجب غني‌سازي تخم مرغ از اين تركيبات مي‌شود و ارزش تغذيه‌اي آن‌ها را افزايش مي‌دهد بلكه اثرات آن‌ها در افزايش سيستم آنتي اكسيداني تخم‌مرغ نيز مشهود بوده و آن را در برابر صدمات اكسيداتيو در طول زمان نگه‌داري محافظت مي‌كند. در اين مورد سلنيوم آلي در مقايسه با سلنيوم غيرآلي تركيب موثرتري است.

اين تحقيقات با راهنمايي فريد شريعتمداري و با مشاوره محمد امير كريمي ترشيزي از اعضا هيئت علمي دانشگاه تربيت مدرس انجام شده است.
انتهاي پيام/ع

 
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  8:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها