0

لايحه لغو حالت فوق العاده پس از 48 سال در دولت سوريه تصويب شد

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

لايحه لغو حالت فوق العاده پس از 48 سال در دولت سوريه تصويب شد

دمشق/ واحد مرکزی خبر 90/1/30 دولت جدید سوریه در نخستین نشست کاری خود به ریاست عادل سفر، سه لایحه مهم را که در چارچوب برنامه اصلاحات بشار اسد رئیس جمهوری سوریه قرار می گیرد، تصویب کرد. به گزارش واحد مرکزی خبر از دمشق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ، سه لایحه شامل لغو قانون حالت فوق العاده ، لغو دادگاه عالی امنیت ملی و موافقت با تظاهرات مسالمت آمیز هستند.

بشار اسد شنبه گذشته در نخستین جلسه هیات دولت جدید سوریه، هفته آینده را ضرب الاجل تصویب این لایحه اعلام کرده بود. گفتنی است ، قانون فوق العاده همزمان با به قدرت رسیدن حزب بعث در سال 1963 اعمال شده بود که بر مبنای آن تجمع مردم ممنوع اعلام شده است. همچنین نیروهای امنیتی به موجب این قانون می توانند بدون طی کردن مراحل قانون و رعایت چارچوب قضائی، مظنونان را بازداشت کنند؛ آنان با استناد به این قانون می توانند عملکرد رسانه ها را زیر نظر می گیرند. لغو قانون وضع فوق العاده یکی از مهمترین مطالبات مردم در تظاهرات اخیر بوده است.

دادگاه عالی امنیت ملی در سوریه اختصاص به رسیدگی به پروند فعالان سیاسی داشت و درخارج از چارچوب قوه قضائیه احکام سنگین خود را در حق بازداشت شدگان صادر می کرد. تصویب قانونی برای آزاد اعلام شدن تظاهرات نیز از جمله خواسته های معترضان در مناطق مختلف سوریه بود. این سه لایحه را دولت سوریه ، به زودی به مجلس این کشور تقدیم خواهد کرد ، که پس از تصویب به قانون تبدیل شده و سپس با امضا و تایید رئیس جمهور اجرایی خواهد شد.

منبع واحد مرکزی خبر

سه شنبه 30 فروردین 1390  8:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها