0

ظرفیتهای صادراتی استان زنجان بخوبی مورد استفاده قرار نگرفته است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

ظرفیتهای صادراتی استان زنجان بخوبی مورد استفاده قرار نگرفته است

 
ظرفیتهای صادراتی استان زنجان بخوبی مورد استفاده قرار نگرفته است
زنجان - خبرگزاری مهر: استاندار زنجان با تاکید بر وجود ظرفیتهای بالقوه و مؤثر برای توسعه صادرات استان زنجان گفت: با وجود این ظرفیتها در استفاده از آن خوب عمل نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، محمد رئوفی‌نژاد ظهر سه شنبه در جلسه توسعه صادرات استان با اشاره به افزایش 40 درصدی میزان صادرات در سال گذشته نسبت به سال 88، افزود: این افزایش رشد رقم قابل توجهی است در حالیکه هنوز هم ظرفیت‌های زیادی در راستای توسعه صادرات استان وجود دارد که باید عملیاتی شود.

 وی با تأکید بر هدف‌گذاری 500 میلیون دلاری استان در سال‌جاری به‌منظور صادرات کالا ادامه داد: باید کمیته ویژه‌ای با عنوان کمیته تخصصی توسعه صادرات در استان تشکیل شود تا بتوانیم با رفع مشکلات صادراتی استان، به هدف‌گذاری در این زمینه، مبنی بر صادرات 500 میلیون دلاری کالا از استان در سال‌جاری دست یابیم.

رئوفی نژاد افزود: سهم کشاورزی استان در میزان صادرات سال گذشته، پایین است و این در حالیست که در زمینه کشاورزی، استان از ظرفیت‌های مناسبی برخوردار بوده و می‌تواند با عملی کردن این ظرفیت‌ها، تولیدات کشاورزی قابل توجهی در استان داشته باشد.

استاندار زنجان  به تشکیل تعاونی‌هایی در راستای عرضه محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: تشکیل تعاونی برای عرضه محصولات کشاورزی به بازار مصرف، به‌خصوص در رابطه با اقلام استراتژیک کشاورزی در استان، صادرات محصولات کشاورزی استان را به‌صورت چشمگیری افزایش خواهد داد.

رئوفی‌نژاد با بیان اینکه بیشتر محصولات تولیدی استان از طریق سایر استان‌های هم‌جوار صادر می‌شود، ادامه داد: متولیان امر باید شرایطی ایجاد کنند تا بیشتر محصولات از طریق خود استان صادر شود.

وی با یادآوری اینکه افزایش صادرات برای کل کشور در سال‌ جاری 40 درصد در نظر گرفته شده است، افزود: سهم استان زنجان از این میزان افزایش صادرات، باید 500 میلیون دلار باشد که تحقق این مسئله، تأثیر مطلوبی در عرصه اشتغال‌زایی استان خواهد داشت.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  7:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها