0

بانک جامع استعدادهاي برتر در کشور ايجاد مي شود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

بانک جامع استعدادهاي برتر در کشور ايجاد مي شود

معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري:
بانک جامع استعدادهاي برتر در کشور ايجاد مي شود
تهران- معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري روز سه شنبه گفت: بانک جامع استعدادهاي برتر در کشور ايجاد مي شود و اطلاعات اين بانک پايه اي آماري براي تصميم گيري ها در دستگاه هاي مختلف کشور خواهد بود.

به گزارش خبرنگار علمي ايرنا "نسرين سلطانخواه" که در مراسم توديع و معارفه معاونت اطلاع رساني معاونت علمي فناوري رياست جمهوري سخن مي گفت از کاهش شمار مهاجرت برگزيدگان المپيادهاي کشورمان از سال 82 تاکنون خبر داد و با رد تبليغات سوء رسانه هاي غربي در زمينه رشد نرخ مهاجرت نخبگان جمهوري اسلامي ايران گفت: رسانه هاي گروهي غرب و افرادي که از رشد مهاجرت نخبگان ايراني سخن مي گويند بايد دلايل محکمي ارايه دهند.


وي افزود: دلايل معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري آمارهاي جمع آوري شده از سوي اين نهاداست که براساس آن بر شمار برگزيدگان المپيادهاي علمي از سال 82 به بعد که در کشور باقي مانده اند افزوده شده است .


معاون علمي و فناوري رياست جمهوري علت کاهش مهاجرت برگزيدگان المپيادهاي علمي تشکيل بنياد ملي نخبگان در سال 86 ،تحصيل اين افراد در مقطع کارشناسي و حمايت بنياد ملي نخبگان از آنان خواند و گفت: اين افرادهمچنين امکان ادامه تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد يافتند.


رييس بنياد ملي نخبگان در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه تمام تلاش معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در راستاي غالب کردن گفتمان علم و فناوري در کشور است گفت: اگر قرار است جهاد اقتصادي در کشور ايجاد شود بايد اين جهاد بر مبناي زيرساخت‌هاي علمي باشد.


سلطانخواه خاطرنشان کرد: علم و فناوري نبايد به عنوان کالايي تجملي در جامعه شناخته شود، بلکه با برنامه ريزي دقيق و کمک گيري از روابط عمومي معاونت علمي و فناوري و رسانه‌ها، علم و فناوري را بايد به گفتمان غالب مردم تبديل کنيم.


رييس بنياد ملي نخبگان گفت: براي ايجاد گفتمان علمي و فناوري در جامعه بايد از رسانه‌هاي ديداري، شنيداري و نوشتاري کمک گرفته و در اين مسير گام برداريم.


معاون علمي و فناوري رييس جمهور با اشاره به اهميت جايگاه روابط عمومي و اطلاع رساني در معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري گفت: روابط عمومي مي تواند با کمک معاونت‌هاي مختلف اين سازمان نقش بسزايي در برنامه ريزي براي ايجاد گفتمان غالب علم و فناوري در جامعه داشته باشد.


مراسم توديع و معارفه مشاور و مديرکل دفتر ارتباطات و اطلاع رساني معاونت علمي و بنياد ملي نخبگان رياست جمهوري عصر امروز با حضور دکتر نسرين سلطانخواه، معاون علمي و فناوري رئيس جمهور در سالن بنياد ملي نخبگان استان تهران برگزار شد

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  6:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها