0

اخبار ایران و جهان

 
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

اخبار ایران و جهان

توان اوپک برای کنترل بازار محدود است


توان اوپک برای کنترل بازار محدود است و برخی عوامل در بازار نفت وجود دارد که این عوامل از کنترل اوپک خارج است.

ایلنا: نماینده ایران در اوپک گفت : توان اوپک برای کنترل بازار محدود است و برخی عوامل در بازار نفت وجود دارد که این عوامل از کنترل اوپک خارج است.
به گزارش خبرگزاري ايلنا و به نقل از واحد مركزي خبر، سید محمد علی خطیبی درباره جزئیات برگزاری پنجاهمین سالگرد اوپک و اهمیت آن افزود: ایران به عنوان یکی از اعضای موسس اوپک است و لازم بود پنجاهمین سال فعالیت اوپک را گرامی بدارد.
وی افزود: در این مراسم که با حضور دبیر کل اوپک و مهمانان داخلی و خارجی برگزار شد، مروری بر تاریخچه تشکیل اوپک و فعالیت های آن در طول پنجاه سال گذشته صورت گرفت .
نماینده ایران در سازمان اوپک اضافه کرد: همانطور چشم اندازی که برای آینده اوپک می توان متصور شد در این نشست مورد بحث و بررسی های خوبی قرار گرفت.
خطیبی در پاسخ به این سوال که این روزها باتوجه به تحولات منطقه و دنیا قیمت های نفت همچنان رو به افزایش است و برخی معتقدند اوپک می تواند تصمیماتی اتخاذ کند که هم به نفع تولیدکننده و صادرکننده و هم به نفع مصرف کننده باشد ، آیا واقعا درحال حاضر قیمت نفت و افزایش آن تابع عرضه و تقاضاست یا خیر؟ گفت: اوپک همواره سعی داشته است تصمیماتی بگیرد که هم به نفع تولیدکننده باشد و از منافع آنها دفاع کند و درآمدهای منطقی و معقولی را برای آنها در پی داشته باشد و هم در عین حال نیم نگاهی بر مصرف کنندگان و سرمایه گذاران داشته باشد تا سود منصفانه ای برای انها داشته باشد.
وی افزود: به هر حال توان اوپک برای کنترل بازار محدود است و برخی از عوامل مثل تحولات اخیر که در منطقه بوجود آمد در بازار نفت دخیل هستند که اینها از کنترل اوپک خارج است و نمی توان این موارد را با عواملی مانند عرضه و تقاضا متعادل کرد .
خطیبی اضافه کرد:ضمن اینکه در این شرایط ، مسایلی مانند عوامل ژئوپولتیک نیز پیش می آید.
نماینده ایران در سازمان اوپک گفت : در بازارهای بورس که مهمترین این بازارها در آمریکا و انگلیس است مجموعه ای معاملات کاغذی صورت می گیرد و قوانینی که در این معاملات وجود دارد به طور کل از عهده کشورهای اوپک خارج است و کشورهای اوپک درگیر این معاملات نیستند.
خطیبی اضافه کرد: عمدتا فعالیت اوپک در حد برقراری انضباط میان عرضه و تقاضا و تعادل بین آنهاست.
وی افزود:عواملی خارج از عرضه و تقاضا طبیعتا از کنترل سازمان اوپک خارج است و این سازمان کار زیادی در مورد عوامل ژئوپولتیک و بورس بازی و امثال آنها که عاملی برای مهار کردن آنها ندارد کلا در کنترل اوپک نیستند.
پايان پيام

سه شنبه 30 فروردین 1390  6:04 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

قیمت برق افزایش نمی یابد


قیمت برق پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها 430 ریال برای هر کیلو وات ساعت تعیین شده است و متوسط قیمت آن امسال تغییر نمی کند.

ایلنا: معاون وزیر نیرو از ثابت ماندن قیمت برق خبر داد و گفت: قیمت برق پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها 430 ریال برای هر کیلو وات ساعت تعیین شده است و متوسط قیمت آن امسال تغییر نمی کند.
به گزارش ايلنا و به نقل از واحد مركزي خبر، محمد بهزاد در همایش شبکه های توزیع برق کشور در بندرعباس افزود: بودجه صنعت برق امسال 12 هزار میلیارد تومان است که با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها 2 هزار میلیارد تومان بیشتر از پارسال است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: این قیمت در بخش صنعت400 ریال است و برای حمایت از کشاورزان قیمت برق در بخش کشاورزی از 120 ریال به 90 ریال کاهش یافته است.
او قیمت برق در مناطق عادی را 480 ریال و در مناطق گرمسیری 151ریال اعلام کرد.
به گفته بهزاد پیگیری مصوبات سفرهای استانی هئیت دولت در حوزه صنعت برق و شفاف سازی تعهدات صنعت برق به بانکها ، پیمانکاران و سازندگان از برنامه های مهم وزارت نیرو در سال جدید است .
حائری مدیرعامل توانیر کشور نیز با بیان اینکه بیش از 99 درصد مردم کشور در شهرها و روستاها دارای برق هستند ، شمار مشترکان برق کشور را 26 میلیون مشترک اعلام کرد.
در همایش 2 روزه شبکه های توزیع نیروی برق کشور در بندرعباس نمایشگاهی از جدیدترین دستاوردهای صنعت برق با حضور 50 شرکت تولید کننده داخلی در 50 غرفه برپا شده است.
پايان پيام

سه شنبه 30 فروردین 1390  6:05 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

گفتگو تنها را حل بحران بحرین


علی اکبر صالحی اخیرا با ارسال نامه ای برای خانم اشتون از وقایع جاری در بحرین و سرکوب خشونت آمیز مردم این کشور ابراز نگرانی کرده و اقدامات عملی و موضعگیری شفاف اتحادیه اروپا را در این زمینه خواستار شده بود.

ایلنا: کاترین اشتون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به نامه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص اوضاع جاری خاورمیانه به ویژه وضعیت نگران کننده بحرین تاکید کرد: گفتگو تنها راه حل برای برون رفت از اوضاع کنونی در بحرین است.
به گزارش خبرگزاري ايلنا. علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه اخیرا با ارسال نامه ای برای خانم اشتون از وقایع جاری در بحرین و سرکوب خشونت آمیز مردم این کشور ابراز نگرانی کرده و اقدامات عملی و موضعگیری شفاف اتحادیه اروپا را در این زمینه خواستار شده بود.
پايان پيام
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:06 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

تعرفه ‌های درمان هماهنگ با نرخ تورم تغییر می‌کند.


در مجموع با توافقات حاصل ‌شده تعرفه ‌های بخش دولتی و خصوصی قابل قبول است و امیدواریم در سال90 اجرای این تعرفه‌ ها در چارچوب قانونی را شاهد باشیم.

ایلنا: رییس سازمان نظام پزشکی گفت: تعرفه ‌های درمان هماهنگ با نرخ تورم تغییر می‌کند.
به گزارش خبرگزاري ايلنا،‌ سید شهاب الدین صدر درباره افزایش تعرفه ‌های درمان در سال90 افزود: در این باره همه مباحث مختلف بررسی و محاسبه شده است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره افزایش تعرفه ‌های درمان بخش خصوصی قبل از اعلام رسمی تعرفه ‌ها گفت: نرخ تعرفه ها باید پس از اعلام رسمی افزایش یابد.
صدر در پاسخ به پرسشی افزود: براساس قانون، تعیین تعرفه ‌های درمان بخش دولتی و خصوصی در سال90با دولت است و در نهایت نیز باید به تصویب هیئت وزیران برسد.
وی گفت: در این باره کمیته مشترکی با سازمان نظام پزشکی و وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رفاه و تامین اجتماعی تشکیل شده است.
صدر افزود: همچنین وزارت بهداشت در نامه‌ای از وزارت رفاه خواسته است که تعیین تعرفه ‌ها در دستور کار شورای عالی بیمه سلامت قرار گیرد.
وی گفت: در مجموع با توافقات حاصل ‌شده تعرفه ‌های بخش دولتی و خصوصی قابل قبول است و امیدواریم در سال90 اجرای این تعرفه‌ ها در چارچوب قانونی را شاهد باشیم.
سی ام فروردین سالروز ولادت حکیم جــــرجـــانی است که برای نخستین بار راه های تشخیصی بالینی بیماری ها را به زبان فارسی در کتـــــابی تألیف و از راه های تشخیصی و مایعات بدن برای شناخت بیماری ها استفاده کرده است.
پايان پيام

سه شنبه 30 فروردین 1390  6:06 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

لزوم استمرار روند موجود در وزارت اطلاعات


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به تبدیل وزارت اطلاعات به سازمان، گفت: در رابطه با وزارت اطلاعات باید روند موجود استمرار داشته باشد.

ایلنا: ایلنا: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به تبدیل وزارت اطلاعات به سازمان، گفت: در رابطه با وزارت اطلاعات باید روند موجود استمرار داشته باشد.

به گزارش ايلنا به نقل ازخانه ملت "علاءالدین بروجردی" در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به بحثهایی مبنی بر تغییر وزارت اطلاعات به سازمان، گفت: این بحث در مجالس قبلی هم مطرح شده بود، اما فعالیت نیروهای اطلاعات در قالب وزارتخانه از ابعاد مختلف مناسب‌تر است.

نماینده مردم بروجرد، افزود: از این طریق مجلس توان نظارت بر این وزارتخانه را خواهد داشت و ارتباط مستمر وزارت اطلاعات با این رکن نظام تقویت می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به سوال خبرنگاری که نگاه او را نسبت به خبرگزاری دولتی ایرنا جویا شده بود، گفت: در هر جا اشتباهی صورت می‌گیرد.
پايان پيام

سه شنبه 30 فروردین 1390  6:08 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

 
تازه‌ترين جزئيات تغييرات در خدمت سربازي/ برنامه‌ايي براي معافيت مشمولان غايب يا بخشش آنها وجود ندارد


مدت خدمت مشمولان ليسانس يك ماه، فوق‌ليسانس دو ماه، دكتري 3 ماه و فوق‌دكترا 4 ماه و مدت خدمت فوق‌ليسانس و بالاتر به ازاي تحقيق و يا اختراع كه درمورد مسائل نيروهاي مسلح و انرژي اتمي باشد،از دو ماه تا پايان خدمت كسر مي‌شود.

ایلنا: جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح گفت:مدت خدمت دوره سربازي در سال 90 همچنان 18 ماه خواهد بود كه براي مشغولان ليسانس يك ماه، فوق‌ليسانس 2 دوماه، دكتري 3 ماه و همچنين خدمت در مناطق عملياتي و امنيتي 2 ماه و مناطق محروم و بد آب و هوا يك ماه كسر مي‌شود. به گزارش خبرنگار ايلنا، سردار عيسي كمالي جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح درنشست خبري امروز در ستاد نيروهاي مسلح با بيان اينكه با پيشنهاد ستاد كل نيروهاي مسلح و مهلت اجراي مقررات ايثارگران و مددجويان با موافقت مقام معظم فرماندهي كل قوا با پايان سال 90 به مدت تمديد شد، افزود: مدت خدمت مشمولان ليسانس يك ماه، فوق‌ليسانس دو ماه، دكتري 3 ماه و فوق‌دكترا 4 ماه كسر مي‌شود.
او ادامه داد: مدت خدمت فوق‌ليسانس و بالاتر به ازاي تحقيق و يا اختراع كه درمورد مسائل نيروهاي مسلح و انرژي اتمي ارائه شود براساس ضوابط ابلاغي از سوي ستاد كل نيروهاي مسلح دو ماه تا پايان خدمت كسر مي‌شود.
كمالي افزود: همچنين سازوكاري اتخاذ مي‌شود تا از اين پيس سربازان متأهل غير غايب در استان‌هاي محل سكونت خود به مشغول خدمت شوند.
او گفت: تمام مادران فاقد شوهر تحت پوشش كميته امداد امام خميني(ره) كه حداكثر داراي دو فرزند ذكور بالاي 18 سال باشند يكي از فرزندانشان از خدمت معاف مي‌شود.
جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح ادامه داد: آن دسته از خانواده‌هاي شاهد كه داراي فرزند معلول جسمي و ذهني باشند يكي از فرزندانشان از خدمت معاف مي‌شود.
اوادامه داد:يگانه‌سرپرست خواهر مجردي كه به سن 24 سالگي رسيده از خدمت معاف مي‌شود و يكي از فرزندان خانواده‌هايي كه سه فرزند آنها خدمت دوره ضرورت را انجام داده از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شود.
كمالي افزود: يكي از فرزندان خانواده‌هايي كه يك فرزند آنها در حين خدمت فوت كرده باشد از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي‌شود.
او در مورد كسري خدمت بسيجيان نيز گفت :حداكثر 6 ماه از خدمت بسيجيان برابر مقررات احتساب قسمتي از خدمت بسيجيان جزء خدمت دوره ضرورت و مواد 63 از 65 قانون و مقررات استخدامي سپاه كسر مي‌شود.
كمالي در مورد وضعيت خدمتي فرزندان آزادگان نيزتوضيح داد: يكي از فرزندان آزادگاني كه بيش از 3 سال در اسارت بوده ولي فرزندشان بعد از آزادي به سن سربازي رسيده از خدمت معاف شود.
او گفت: با توجه به معافيت يكي از فرزندان رزمندگان داراي 30 ماه سابقه جبهه و جانبازان داراي 25 درصد جانبازي و بالاتر از مدت خدمت دوره ضرورت مشمولان و كاركنان وظيفه‌ايي كه مدت جبهه آنها كمتر از 30 ماه و ميزان جانبازي كمتر از 25 درصد باشد كسر مي‌شود.
سردار كمالي در اين باره گفت: رزمندگاني كه 6 ماه تا پايان 8 ماه سابقه جبهه داشته باشند به مدت 2 ماه كسر خدمت و افرادي كه 9 ماه تا پايان 11 ماه سابقه جبهه دارند سه ماه كسر خدمت درنظر گرفته شده است وبراي افرادي كه 12 ماه تا پايان 14 ماه سابقه جبهه دارند 4 ماه كسر خدمت و براي افرادي كه 15 ماه تا پايان 17 ماه سابقه خدمت دارند 5 ماه كسر خدمت در نظر گرفته مي‌شود.
او ادامه داد: براي افرادي كه 18 ماه تا پايان 20 ماه سابقه جبهه دارند 6 ماه كسر خدمت در نظر گرفته شده و براي افرادي كه 21 ماه تا پايان 23 ماه سابقه جبهه دارند 7 ماه كسر خدمت اعمال مي‌شود.
او اعلام كرد: ميزان كسر خدمت افرادي كه 27 ماه تا پايان 29 ماه سابقه جبهه دارند 9 ماه كسر خدمت اعمال مي‌شود.
جاشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح درباره ميزان كسر خدمت براي درصد جانبازي نيز گفت: جانبازاني كه 5 تا 10 درصد جانبازي دارند دو ماه كسر خدمت و براي افرادي كه 11 تا 15 درصد جانبازي دارند 4 ماه كسر خدمت در نظر گرفته شده است.
او اظهار
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:09 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

رمز پرش به قله هاي بلند، علم است


رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران می تواند به الگو و الهام‌بخش سایر ملت ها در بخش تولیدات علمی و برپایی عدالت در جهان تبدیل شود، گفت: علم و عدالت دو بال پیشرفت و عزت یک ملت هستند.

ایلنا: رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران می تواند به الگو و الهام‌بخش سایر ملت ها در بخش تولیدات علمی و برپایی عدالت در جهان تبدیل شود، گفت: علم و عدالت دو بال پیشرفت و عزت یک ملت هستند.
احمدی نژاد افزود: مشکل امروز بشر این است که با یک بال آن هم به نام علم و فناوری در حال حرکت است و عدالت را کنار گذاشته و به همین خاطر است که علم و فناوری در جهان امروز به بمب اتم تبدیل شده است .
به گزارش خبرگزاري ايلنا ، محمود احمدي نژاد که در مراسم افتتاح رسمی دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران سخن می گفت، با بیان اینکه الگو شدن نیازمند پیشرفت سریع در همه ابعاد است،‌گفت: ملتی که به لحاظ فرهنگی در اوج باشد اما پیشرفته نباشد حتی اگر بهترین اندیشه ها را عرضه کند در دنیا خریداری نخواهد داشت.
احمدی نژاد افزود: پیشرفت همه جانبه استنباط حقانیت و شایستگی یک ملت به پیشرفت آن در تمام عرصه های علمی است، امروز ملت ایران از همه عناصر فرهنگی برخوردار است از این رو باید تلاش کرد تا این عناصر در زندگی مردم هر چه بیشتر انعکاس یابد.
رئیس جمهور تصریح کرد: امروز عرصه علمی موضوع اصلی جهان است، کسانی که خودشان را به تنظیم کننده سیاست در جهان تبدیل کرده اند به خاطر این بود که در عرصه های علمی و حتی علوم محض از سایر کشورها جلوتر بودند.
احمدی نژاد با طرح این سوال که آیا ملت ایران می تواند به قله های پیشرفت دست یابد و پیشتاز باشد گفت: ما می توانیم؛ چرا که همه ظرفیت ها در ایران اسلامی وجود دارد.
وی افزود: شهادت می دهم که خداوند در این سرزمین نورانی همه استعدادهای لازم را برای الگو شدن قرار داده است.
رئیس جمهور با بیان اینکه سرزمین ایران جزو حاصلخیزترین سرزمین هاست و از معادن بسیاری برخوردار است، گفت: ایران اسلامی علاوه بر داشتن استعدادهای طبیعی از استعدادهای انسانی بسیار زیادی برخوردار است به طوری که به جرأت می توان گفت ایران خزانه استعدادهای انسانی در جهان است که می توان با فعال کردن همه این استعدادها، ایران را به سرعت ساخت و به قله های پیشرفت و عزت ارتقا داد.
وی افزود: شاید برخی ها این سخن مرا حس ناسیونالیستی و ملی‌گرایی تعبیر کنند اما این طور نیست این سخن در اصل شکر نعمات خداوندی است .
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه همه تاریخ شناسان عالم اذعان می کنند که نقش ملت ایران در تمدن بشری بی نظیر است، ‌گفت: هیچ ملتی به اندازه ملت ایران در تولید فرهنگ و تمدن جهانی نقش نداشته است و ملت ایران خمیرمایه و استعدادهای اولیه را برای انجام دادن هر کاری در اختیار دارد.
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به جهش در دو بخش علم و فناوری و عدالت اشاره کرد و افزود: اگر علم نباشد، شکوفایی هم وجود نخواهد داشت امروز گرانبهاترین معادن در افریقا وجود دارد، معادنی که حتی دولتمردان این کشورها هم از میزان آن خبر ندارند، این به خاطر نداشتن علم و تخصص است.
رئیس جمهور گفت: امروز ایران در حال جهش قرار دارد و این نویدبخش و مؤید وجود استعدادهای بی نظیر است.
احمدی نژاد در ادامه با اشاره به اینکه علمی ماندگار است که در زندگی بشر تاثیر بگذارد، افزود: امروز علوم و فنون جایگاه خود را در جهان پیدا کرده است و باید کاری کرد که این علوم وارد زندگی بشر شود.
رئیس جمهور اظهار داشت: باورم این است که سطح علمی جهان دور از دسترس دانشمندان ایرانی نیست و باید با ترسیم افق‌های روشن در مسیر پیشرفت حرکت کنیم.
وی افزود: نباید در مسیر و ریلی که دیگران ترسیم کرده اند، حرکت کنیم چرا که در این صورت هر قدر هم سرعت خود را افزایش دهیم باز عقب خواهیم ماند.
احمدی نژاد گفت: امروز نیازمند راه جدیدی برای رسیدن به اهدافمان هستیم و بشر امروز در مسیر کشفیات علمی در ابتدای راه است زیرا هستی هنوز استعدادهای خود را به بشر عرضه نکرده است.
رئیس جمهور افزود: اگر عدالت در جهان برقرار باشد حق و حقوق و شخصیت انسان محترم شمرده می شود از این رو باید به دنبال علم همراه با عدالت باشیم زیرا هیچ علمی بدون عدالت شکوفا نمی شود.
احمدی نژاد افق نگاه ملت ایران را نجات بشر بیان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران باید به الگو و الهام‌بخش جهانیان تبدیل شود که این نیازمند ساختن ایران اسلامی بر اساس الگو و استعدادهای داخلی است.
رئیس جمهور به موضوع تحریم های دشمنان اشاره و تصریح کرد: ملت ایران با وجود تحریم به پیشرفت های علمی دست یافته و در بسیاری از بخش ها به خودکفایی رسیده است و این اراده و توانمندی ملت ایران را نشان می دهد که می تواند در خودباوری و اعتماد به نفس کامل به پیشرفت های چشمگیری دست یابد.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه مجاهدان خط مقدم رهایی کسانی هستند که در راستای شکوفایی علم و عدالت تلاش کنند گفت: امروز با هم عهد و پیمان می بندیم که در راستای پیشرفت گام برداریم و در این زمینه دولت آماده هر گونه همکاری با دانشگاه است.
در این مراسم پیش از سخنان رئیس جمهور، رئیس دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهران و همچنین فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران به ارائه
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:10 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

اصلاح لایحه نظارت بر رفتار قضات در مجلس


بر این اساس تبصره ای به ماده 2 الحاق شد که به موجب این تبصره تخلفات انتظامی قضات دادگاه و دادسرای ویژه روحانیت پس از اذن رهبری در رسیدگی به پرونده های مربوط به آن مرجع، از شمول این قانون مستثنی است.

ایلنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان، لایحه نظارت بر رفتار قضات را اصلاح کردند.
به گزارش خبرگزاري ايلنا، "امین حسین رحیمی" سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، در جلسه علنی امروز یکشنبه -28 فروردین ماه- مجلس شورای اسلامی گزارش این کمیسیون در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه تشکیلات دادسرا و دادگاه مالی و نظارت انتظامی بر رفتار قضایی را قرائت کرد.
نمایندگان مجلس برای رفع ایرادات شورای نگهبان، لایحه نظارت بر رفتار قضات را اصلاح کردند.
بر این اساس تبصره ای به ماده 2 الحاق شد که به موجب این تبصره تخلفات انتظامی قضات دادگاه و دادسرای ویژه روحانیت پس از اذن رهبری در رسیدگی به پرونده های مربوط به آن مرجع، از شمول این قانون مستثنی است.
همچنین عبارت "این قضات را به جز موارد مشمول اصل یکصدوشصت چهارم قانون اساسی نمی توان بدون تمایل آنان تغییر داد" در بند آخر ماده 5 اصلاح شد.
در ادامه متن "مدت مرور زمان تعقیب انتظامی از تاریخ وقوع تخلف و یا آخرین اقدام تعقیبی سه سال است" به عنوان تبصره به ماده 25 این لایحه الحاق شد.
همچنین عبارت "مطابق ماده 40" در انتهای ماده 40 به عبارت "مطابق ماده 39" اصلاح شد.
در ادامه عبارت "اعمال این ماده نافی اختیارات رئیس قوه قضائیه مندرج در اصول یکصدوپنجاه و هشتم و یکصد و شصت و چهارم قانون اساسی نیست" به عنوان تبصره ذیل ماده 44 الحاق شد.
پايان پيام

سه شنبه 30 فروردین 1390  6:21 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

   
 
  سفر وزیر خارجه جدید مصر به کرانه باختری  
1390/01/30
 
 

سفیر مصر در فلسطین از سفر وزیر خارجه جدید مصر به کرانه باختری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، یاسر عثمان سفیر مصر در تشکلیلات خودگردان فلسطین گفت که نبیل العربی وزیر خارجه مصر برای سفر به کرانه باختری در هفته های آینده دعوت شده است و وی این دعوت را خواهد پذیرفت.
وی گفت که این سفر بعد از سفر محمود عباس (ابومازن) رئیس موقت تشکیلات خودگردان فلسطین به قاهره صورت خواهد گرفت.
سفیر مصر همچنین از آمادگی العربی برای همراهی ابومازن در سفر به غزه (که در 16 مارس از سوی دولت حماس دعوت شده است) خبر داد.
گفتنی است که پس از فروپاشی دولت حسنی مبارک، رویکرد دولت جدید مصر در قبال غزه تغییر کرده است و وزیر خارجه این کشور خواستار بازگشایی گذرگاه غزه و لغو محاصره این منطقه شده است.
تمام/سش/

سه شنبه 30 فروردین 1390  6:24 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

این وضعیت باعث می شود مجموعه وزارت اطلاعات ، با حاشیه امنی قابل اعتنا و اعتماد به نفسی تقویت شده ، به مواجهه با برخی انحرافات در داخل برخی مجموعه های دولتی بپردازد...و ای بسا ماجرای عزل استعفا گونه وزیر اطلاعات و ابقای وی توسط رهبر معظم انقلاب ، کاتالیزوری باشد برای اجرای طرحی که برخی نمایندگان مجلس در دست بررسی دارند تا بر اساس آن ، وزارت اطلاعات را به "سازمان اطلاعات" تبدیل کنند.
عصرایران - از ماه ها پیش در محافل سیاسی و رسانه ای ، بحث برکناری حجه الاسلام حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات مطرح بود و یک بار احمدی نژاد و مصلحیدر پاییز سال گذشته ، حتی پیامک عزل او به اهالی رسانه ارسال و البته ساعتی بعد تکذیب شد!

این که چه عواملی باعث ایجاد زاویه بین رئیس دولت و وزیر اطلاعات شده بود ، بحثی است که بخشی از آن مانند بعضی عزل و نصب ها و حساسیت مقامات وزارت به برخی سفرهای خارجی اطرافیان رئیس جمهور و ... در چند وقت اخیر از پرده برون افتاده و قطعاً مسائل دیگری نیز به دلایل خاص امنیتی و اطلاعاتی مکتوم و پنهان باقی مانده اند.

اما فارغ از علت یابی این ماجرا ، مساله مهم ، تاثیرات منفی و گریز ناپذیر این وضعیت در درون مجموعه بسیار حساس و استراتژیک وزارت اطلاعات بود.
این یک اصل مسلم است که در هر مجموعه ای که ثبات مدیریتی زیر سوال باشد و ماندن یا رفتن مدیریت ارشد یک مجموعه ، نقل محافل آن باشد ، حاشیه ها و هاله های ابهام ، خواهی نخواهی بر عملکرد مجموعه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

اینک با برکناری استعفا گونه آقای حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات و مخالفت رهبر معظم انقلاب با این امر که به ابقای وی با دستور و نظر مساعد مقام معظم رهبری انجامید ، دو اثر مهم در عرصه مدیریتی وزارت اطلاعات حادث شده است: اول آن که بحث تزلزل و آینده نامعلوم مدیریتی این وزارتخانه به طور کامل منتفی شده و دوم این که ثبات مدیریتی حاصل شده ، با پشتیبانی تمام عیار رهبر انقلاب ، مستحکم تر از قبل و حالت عادی شده که پشتوانه قابل اعتنایی برای وزیر و پرسنل وزارت اطلاعات برای انجام مأموریت های قانونی شان است به گونه ای که می توان گفت با توجه به وقایع رخ داده ، در حال حاضر هیچ کدام از وزرا ، چنین استظهاری ندارند.
این وضعیت باعث می شود مجموعه وزارت اطلاعات ، با حاشیه امنی قابل اعتنا و اعتماد به نفسی تقویت شده ، به مواجهه با برخی انحرافات در داخل برخی مجموعه های دولتی بپردازد.

وزارت اطلاعات هر چند در قالب بندی های حقوقی ، بخشی از دولت است ولی واقع امر آن است که این وزارت ، متعلق به این دولت و آن دولت نیست ، بلکه مجموعه ای است متعلق به مردم و نظام. چه آن که اگر وزارت اطلاعات ، ملک طلق دولت محسوب شود ، آنگاه در برابر انحرافات اطلاعاتی و امنیتی احتمالی در دولت ، خلع سلاح است که این امر ، هرگز با مصالح کلان ملی سازگاری ندارد.

به هر حال با اتفاقات رخ داده باید گفت که دوران جدیدی در وزارت اطلاعات آغاز شده و ای بسا ماجرای عزل استعفا گونه وزیر اطلاعات و ابقای وی توسط رهبر معظم انقلاب ، کاتالیزوری باشد برای اجرای طرحی که برخی نمایندگان مجلس در دست بررسی دارند تا بر اساس آن ، وزارت اطلاعات را به "سازمان اطلاعات" تبدیل کنند. حال ، این طرح خوب است یا نه ، بحث دیگری است اما واقعیت این است که کاری که احمدی نژاد کرد ، عملاً موقعیت طرفداران این طرح را تقویت نمود.
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:26 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

 

مت هاي جديد گاز به زودي اعلام مي شود
تهران - مديرعامل شركت گاز استان تهران بابيان اينكه به زودي نرخ‌هاي جديد گاز براي هفت ماهه اول سال اعلام مي شود، افزود: اعتبار تعرفه پنج ماه پاياني سال تا 15 فروردين ماه امسال است و از 16 فروردين ماه قيمت‌هاي جديد اعمال خواهد شد.
'يعقوبعلي حسين نيا' روز سه شنبه درحاشيه شانزدهمين نمايشگاه بين المللي نفت،گاز،پالايش و پتروشيمي، درگفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا گفت: قيمت هرمترمكعب گازطبيعي فشرده (سي.ان.جي) همان 260 تومان و قيمت هرمترمكعب گاز براي صنايع هم 70 تومان خواهد بود و ارقام ديگر هم امروز و يا فردا اعلام مي شود.
وي با بيان اينكه به عنوان مجري تلاش كرده ايم تمام ابهامات و سوالات مردم را پاسخگو باشيم، اظهار داشت: با توجه به اطلاع رساني‌هاي انجام شده از طرق مختلف و درج اطلاعات روي قبض‌ها در استان‌هاي تهران و البرز،اغلب مردم گازبهاي خود را پرداخت كرده اند و اگر كسي تقاضاي تقسيط داشت، انجام شد.
وي بااشاره به اينكه 85 درصد از مشتركان تهراني گازبهاي خود را پرداخت كرده اند، در خصوص پرداخت قسطي گازبها ازسوي شهروندان گفت: با توجه به اينكه مصرف گاز در سه ماهه زمستان در بالاترين حدخود قرار داشت،شركت ملي گاز به شركت‌هاي استاني اين اختيار را داد تا شهرونداني كه در پرداخت يكجاي گازبهاي خود با مشكل مواجه هستند، در دو و يا سه قسط پرداخت كنند.
حسين نيا با بيان اينكه ميزان مصرف گاز استان تهران و البرز 20 درصد از كل گاز قابل عرضه در كشور است، اضافه كرد: اين رقم معادل 26 ميليارد متر مكعب است كه ساليانه به مصرف مي رسد.
مديرعامل شركت گاز استان تهران با اشاره به اينكه از 16 ميليون واحد مسكوني در كل كشور سهم استان‌هاي تهران و البرز پنج ميليون واحد مسكوني است، گفت: از همين رو در اين منطقه مصرف 50 درصدي خانگي گاز را در كشور داريم.
به گفته ي حسين نيا در استان‌هاي تهران و البرز 25 درصد از كل مصرف گاز متعلق به هفت نيروگاه كشور است كه معادل 6.5 ميليارد متر مكعب گاز در سال مصرف مي كنند.
وي با بيان اينكه سهم صنايع از مصرف گاز 10 درصد معادل 2.6 ميليارد متر مكعب در سال است ادامه داد: از 30 هزار واحد مصرف كننده صنعتي، يك سوم آن معدل 10 هزار واحد در تهران مستقر است.
حسين نيا در خصوص 15 درصد باقي مانده هم گفت: اين ميزان هم در بخش‌هاي دولتي ،عمومي و جايگاه‌هاي سي.ان.جي به مصرف مي رسد كه به دليل افزايش تعداد جايگاه‌ها مصرف گاز در اين مكان ها روند افزايشي يافته است.
وي با اشاره به اجراي قانون هدفمندي يارانه ها اظهار داشت: شركت ملي گاز ايران هر متر مكعب گاز را به جايگاه‌هاي سي.ان جي به مبلغ 260 تومان عرضه مي كند و آنها هم به قيمت 300 تومان به مردم عرضه مي كنند.
وي ادامه داد: اگر در برخي از جايگاه‌ها قيمت هر متر مكعب گاز 405تومان محاسبه مي شود، به اين دليل است كه دستگاه آنها وزني است و معادل 1.35 كيلوگرم گاز به مصرف كننده مي دهد، ضمن اينكه دولت در قيمت گذاري جديد براي سي.ان.جي افزايش قيمتي اعمال نكرده و ثابت خواهد ماند.
اقتصام**2021**1561
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:30 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی با تاکید بر اینکه سونامی هر 70 تا 100 سال رخ می دهد گفت: از آخرین سونامی که در منطقه مکران رخ داده است 65 سال می گذرد از این رو باید اقدامات جدی تری نسبت به راه اندازی مرکز هشدار سونامی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر وحید چگینی امروز سه شنبه در حاشیه نشست تخصصی تجربه سونامی ژاپن، آمادگی برای سونامی مکران در جمع خبرنگاران با اشاره به سونامی سال 1345 در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طبق شواهدی که به دست آمد، ارتفاع موج 5 متر بوده و در برخی مناطق مانند "گواتر" به 13 متر رسیده است. از آنجایی که مرکز این زلزله به پاکستان نزدیک بوده بیشترین تلفات در پاکستان گزارش شده اما در ایران نیز تلفاتی را بر جای گذاشته است.

رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی با تاکید بر اینکه سونامی هر 70 تا 100 سال رخ می دهد، ادامه داد: از آخرین سونامی که در منطقه مکران رخ داده است 65 سال می گذرد از این رو باید اقدامات لازم برای مقابله با این پدیده طبیعی انجام شود.

وی به ویژگیهای سونامی منطقه مکران در سال 1345 اشاره و اضافه کرد: شدت زلزله 3/7 ریشتر گزارش شد و در صورتی که گسل مکران فعال شود و کانون زلزله به سواحل ایران نزدیک باشد خسارات بیشتری متوجه مناطق ساحلی کشور است از این رو باید آمادگی لازم در استانهای هرمزگان و سیستان و بلوچستان صورت گیرد.

چگینی با اشاره به وضعیت ژاپن برای مقابله به سونامی تاکید کرد: ژاپن با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات هشدار سونامی در نهایت با رخ دادن این حادثه طبیعی 30 هزار کشته و مفقود بر جای گذاشت از این رو لازم است تا با فراهم آوردن امکانات مناسب، در صورت فعال شدن گسل مکران به موقع اطلاع رسانی کرد.

وی مدل سازی سونامی با استفاده از روشهای عددی و پیشروی امواج سونامی در سواحل کشور و کشورهای همسایه را از جمله مطالعات این موسسه در زمینه سونامی ذکر کرد و افزود: علاوه بر این اقدام به تدوین نقشه های سیلاب گرفتگی برای شناسایی نقاط امن و پرخطر و تعیین راه های فرار در منطقه مکران شده است.

رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی از همکاری ایران در زمینه راه اندازی سامانه هشدار سونامی درمنطقه اقیانوس آرام خبر داد و اظهار داشت: در این پروژه ایران در کنار 5 کشور استرالیا، هند، مالزی، اندونزی و تایلند در زمینه ایجاد سامانه هشدار سونامی در منطقه اقیانوس آرام همکاری دارد.

وی همچنین به اقدامات این سازمان در سطح ملی اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر کارگروه مخاطرات دریایی زیر نظر سازمان مدیریت بحران ایجاد شده است که یکی از مهمترین مسایلی که در این کارگروه مطرح شده سونامی است که در آن 10 ارگان دریایی در آن عضو هستند.  

چگینی همچنین از راه اندازی مرکز هشدار مخاطرات دریایی در کشور عمان خبر داد و توضیح داد: ایران خیلی قبل تر از عمان پیشنهاد راه اندازی این مرکز را داده بود و از آنجایی که بحث رقابتهای منطقه ای در زمینه مخاطرات دریایی مطرح است از مسئولان درخواست می شود تا با تامین بودجه های مورد نیاز ما را در راه اندازی این مرکز یاری کنند.

وی به زمان بر بودن راه اندازی مرکز هشدار مخاطرات دریایی تاکید کرد و ادامه داد: در صورت تامین مالی از سوی دولت می توانیم امیدوار باشیم که تا پایان سال 91 این مرکز راه اندازی شود تا بتوان علاوه بر رصد سونامی کلیه مخاطرات دریایی چون جریانهای شکافنده در دریای خزر، توفانهای حاره ای و آلودگی های نفتی را رصد کرد.
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:34 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

ما به رياست محترم جمهوري توصيه برادرانه مي‌كنيم اختيار آقايان وزرا در عزل و نصب معاونين خود را محفوظ بدارند و قبول كنند كه دخالت برخي اطرافيان ايشان در عزل و نصب‌ها در وزارتخانه‌ها علاوه بر اينكه هيچ توجيه اداري ندارد حكايت از يك نوع اعمال نظر ويژه برخي از اطرافيان نزديك ايشان دارد كه اميدواريم تا بيش از اين دير نشده خطرات وجود اين نوع دخالتها و اعمال نظرهاي ويژه را احساس كنند و با آن برخورد نمايند.
دبير كل حزب موتلفه اسلامي از رئيس جمهور خواست كه مانع دخالت اطرافيانش در عزل و نصب‌ها شود و تا دير نشده متوجه خطر وجود اين نوع دخالت‌ها باشد‌.

به گزارش خبرگزاري فارس محمد نبي حبيبي، دبيركل حزب موتلفه اسلامي كه در پايان نشست دبيران اين حزب سخن مي‌گفت، در خصوص بركناري وزير اطلاعات توسط رئيس جمهوري اظهار داشت: لازم بود كه رئيس جمهور محترم پس از بازديد رهبر معظم انقلاب از وزارت اطلاعات و تقدير از تلاشهاي اين وزارتخانه به ويژه وزير محترم حجت الاسلام والمسلمين مصلحي، با هيچ توجيهي به چنين اقدامي مبادرت نكنند.

دبير كل حزب موتلفه اسلامي تصريح كرد: ما به رياست محترم جمهوري توصيه برادرانه مي‌كنيم اختيار آقايان وزرا در عزل و نصب معاونين خود را محفوظ بدارند و قبول كنند كه دخالت برخي اطرافيان ايشان در عزل و نصب‌ها در وزارتخانه‌ها علاوه بر اينكه هيچ توجيه اداري ندارد حكايت از يك نوع اعمال نظر ويژه برخي از اطرافيان نزديك ايشان دارد كه اميدواريم تا بيش از اين دير نشده خطرات وجود اين نوع دخالتها و اعمال نظرهاي ويژه را احساس كنند و با آن برخورد نمايند.

حبيبي با محكوم كردن دخالت‌هاي ناتو و نيز كشتار بي‌گناهان در ليبي، يمن و بحرين، اظهار داشت: پس لرزه‌هاي زلزله سياسي در خاورميانه مهيب‌تر از زلزله اوليه است، هرچه جلوتر مي‌رويم صداي مظلوميت ملت‌هاي ستم ديده را رساتر مي‌شنويم.

وي افزود: آمريكا در حال ترجمه صداي مردم خاورميانه به زبان عبري و نيز در حال نفوذ در انقلابها در شرايط جديد و مصادره آن به نفع منافع غرب است اما مردم منطقه با سه شعار كليدي مرگ بر اسرائيل، مرگ بر آمريكا و مرگ بر مستبدين وابسته به بيگانگان، پاسخ شرارتهاي آمريكا و ناتو را مي‌دهند.

دبيركل حزب موتلفه اسلامي، تصريح كرد: مردم منطقه نيك مي‌دانند كه مردم سالاري آنها در خطر نفوذ سرويس‌هاي آمريكا ، انگليس و رژيم صهيونيستي است به همين دليل، تجمعات و اعتراضات پايان نيافته و مقاومت تا پيروزي ادامه دارد.

وي با اشاره به جنايات آل سعود در بحرين بيان داشت: تانك‌هاي سعودي به راحتي مردم را در خيابانها نشانه مي‌گيرند و بولدوزرهاي آنان مساجد و حسينيه‌ها را ويران مي‌كنند، زندانها مملو از مبارزان مسلمان بحريني است، آل خيلفه سياست سركوب را تا كي مي‌خواهد ادامه دهد، دير يا زود نصرت الهي به مردم بحرين و عربستان خواهد رسيد و شكنجه‌گران و متجاوزان به حقوق ملت به زودي به دادگاه عدل الهي سپرده خواهند شد.

حبيبي با اشاره به تاكيد و اصرار مردم تونس و مصر به محاكمه بن علي و مبارك، ابراز داشت: حكام مستبد عرب دير يا زود در دادگاه‌هاي مردم منطقه به محاكمه تن خواهند داد ما در اين ترديدي نداريم.

وي قتل عام مردم ليبي و يمن، در سايه حمايت‌هاي ناتو از قذافي و علي عبداله صالح را اوج شرارت هاي غرب دانسته، تاكيد كرد: افكار عمومي جهان اين ستم را تاب نخواهد آورد، غرب روزي بايد پاسخگوي اشتباهات خود در حمايت از حكام مستبد منطقه باشد، اكنون شعار دموكراسي خواهي غرب مضحكه‌اي بيشتر نيست و عمل غربزدگاني كه ژست مردم‌گرايي مي‌گيرند از آنان مضحك‌ترند.

به گزارش روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي دبيركل حزب موتلفه اسلامي در مورد آخرين وضعيت منافقين در عراق، اظهار داشت: ما از موضع دولت عراق در اخراج گروهك تروريستي منافقين و كومله تشكر مي‌كنيم، منافقين و كومله علاوه بر اينكه دستشان به خون ملت ايران آغشته است در عراق جناياتي عليه كردها و شيعيان كرده‌اند كه بايد پاسخگو باشند.

وي افزود: به عنوان نمونه فقط از شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي شخصيتهاي بزرگي به دست منافقين كوردل به شهادت رسيده‌اند، دولت عراق بايد سران جنايتكار منافق را به دولت ايران تسليم كنند. بقيه افرادي كه در اردوگاه اشرف هستند و اگر مرتكب جرم و جنايتي نشده‌اند بايد بتوانند به ايران بيايند و در كنار خانواده‌هاي خود زندگي كنند.

دبير كل حزب موتلفه اسلامي همچنين با اشاره به روز ارتش و روز به ذلت افتادن ارتش آمريكا در صحراي طبس گفت: محبوبيت و اقتدار ارتش هيچ گاه در تاريخ ايران به اين حد نرسيده و امروز ارتش با توليد انواع ادوات جنگي در مرز خودكفايي است، ارتش ايران امروز موجب افتخار جهان اسلام است، با تحولاتي كه در كشورهاي اسلامي خاورميانه رخ داده است، اميدواريم روزي برسد يك ارتش متحد اسلامي تحت عنوان سپاه محمد رسول الله(ص) تشكيل شود و از كيان اسلام در برابر صهيونيسم و امپرياليسم با اقتدار دفاع كند.

وي افزود: قدرت امروز ارتش در خدمت محرومين، مستضعفين و ملت‌هاي مظلوم منطقه است، لذا همان‌طور كه مقام معظم رهبري فرمودند؛ امروز ارتش بايد همه ظرفيت‌هاي علمي و عملي خود را به ميدان بياورد.

حبيبي با اشاره به شكست لشگركشي آمريكا در اوايل انقلاب به طبس خاطر نشان كرد: اولين آثار و نشانه‌هاي اينكه انقلاب اسلامي ايران از سوي خدا حمايت مي‌شود را در شكست ارتش آمريكا در صحراي طبس مشاهده كرديم‌ سحرگاه پنجم ارديبهشت 1359 جنود الهي بر تبهكاران تفنگدار آمريكايي فرود آمدند و آنها را به خاك مذلت نشاندند.

وي افزود: قبل از اينكه ملت پاسخ تجاوز نظامي آمريكايي‌ها را بدهند خداوند متعال شماري از آنان را به جهنم فرستاد و بقيه با فرار به مقرهاي خود تجاوز را پايان يافته اعلام كردند، آمريكا بايد بداند در برابر اراده خدا واراده ملتها راهي جز تسليم ندارد.

دبيركل حزب موتلفه اسلامي در خصوص بركناري وزير اطلاعات توسط رئيس جمهوري اظهار داشت: لازم بود كه رئيس جمهور محترم پس از بازديد رهبر معظم انقلاب از وزارت اطلاعات و تقدير از تلاشهاي اين وزارتخانه به ويژه وزير محترم حجت الاسلام والمسلمين مصلحي، با هيچ توجيهي به چنين اقدامي مبادرت نكنند.

دبير كل حزب موتلفه اسلامي در پايان تصريح كرد: ما به رياست محترم جمهوري توصيه برادرانه مي‌كنيم اختيار آقايان وزرا در عزل و نصب معاونين خود را محفوظ بدارند و قبول كنند كه دخالت برخي اطرافيان ايشان در عزل و نصب‌ها در وزارتخانه‌ها علاوه بر اينكه هيچ توجيه اداري ندارد حكايت از يك نوع اعمال نظر ويژه برخي از اطرافيان نزديك ايشان دارد كه اميدواريم تا بيش از اين دير نشده خطرات وجود اين نوع دخالتها و اعمال نظرهاي ويژه را احساس كنند و با آن برخورد نمايند.
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:38 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

در همین حال خانم «وادينبورت» در دفاع از خود گفته است: من قصد شوخي داشتم و خواستم كه رئيس جمهور محل تولد و صدور شناسنامه خود ر ابه مردم نشان دهد اما گويا شوخي بي مزه اي بود و رئيس جمهور احساس حقارت كرده ، بهر حال من از سمت خود استعفا نمي دهم.
روزنامه آمریکایی «اوران كانتي ريجيستر»  اقدام به انتشار يك نامه الكترونيكي «مارلين وادينبورت»، عضو هيات مركزي حزب جمهوري خواه آمريكا
کرد.

به گزارش «تابناک» در اين نامه گروهي ميمون نشان داده مي شود كه صورت يكي از آن بسيار شبيه اوباما رئيس جمهور است و در شرح اين تصویر آمده است: اكنون بايد فهميد كه چرا پريزيدنت شناسنامه خود را رو نكرده است!

مسئولين حزب جمهوري خواه به شدت اين اقدام را محكوم كرده و خواهان اخراج و يا حداقل استعفاي خانم «وادينبورت» شده اند.

در همین حال خانم «وادينبورت» در دفاع از خود گفته است: من قصد شوخي داشتم و خواستم كه رئيس جمهور محل تولد و صدور شناسنامه خود ر ابه مردم نشان دهد اما گويا شوخي بي مزه اي بود و رئيس جمهور احساس حقارت كرده ، بهر حال من از سمت خود استعفا نمي دهم.
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:39 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

در نخستين نشست هيات نمايندگان اتاق بازرگاني تهران كه با حضور 57 عضو شروع شد، يحيي آل‌اسحاق تنها كسي بوده كه براي رياست اتاق تهران كانديدا شده بود.
يحيي آل‌اسحاق به عنوان تنها كانديداي رياست اتاق تهران با 47 راي مجددا براي اين سمت انتخاب شد.

به گزارش ايسنا، در نخستين نشست هيات نمايندگان اتاق بازرگاني تهران كه با حضور 57 عضو شروع شد، يحيي آل‌اسحاق تنها كسي بوده كه براي رياست اتاق تهران كانديدا شده بود.

از 57 راي ماخوذه 47 راي را به آل‌اسحاق و 10 راي نيز سفيد داده شد.

از ميان هيات نمايندگان اتاق تهران تنها ايرج نديمي، سيد كاظم دوست حسيني و فريال مستوفي در اين نشست حضور نداشتند.
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها