0

شدت گرفتن درگیریهای فرقه ای/"جاناتان" مردم را به آرامش فراخواند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

شدت گرفتن درگیریهای فرقه ای/"جاناتان" مردم را به آرامش فراخواند


تحولات نیجریه/
شدت گرفتن درگیریهای فرقه ای/"جاناتان" مردم را به آرامش فراخواند
گسترش درگیری میان مسلمانان و مسیحیان و فراخوان رئیس جمهوری برای حفظ آرامش و وحدت در کشور از جمله تحولات نیجریه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، "گودلاک جاناتان" امروز سه شنبه پس از اعلام پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری نیجریه از مردم خواست وحدت کشور را حفظ کنند.

بر اساس اعلام کمیسیون انتخابات نیجریه جاناتان که نامزد مسیحیان در این انتخابات بود توانسته با کسب بیش از 70 درصد آرا رقیب مسلمان خود "محمدو بوهاری" را شکست دهد.
 
همزمان با اعلام رسمی نتایج انتخابات نیجریه هواداران دو نامزد اصلی انتخابات در شهر کادونا با یکدیگر درگیر شده و دهها خانه و مکان عمومی را به آتش کشیدند.
 
در همین حال، رئیس جمهوری منتخب نیجریه از مردم خواست آرامش خود را حفظ کره و جان یکدیگر را به خطر نیندازند. گزارشها از مجروح شدن صدها نفر و آواره شدن هزاران نفر در این درگیریها حکایت دارد.
 
اشپیگل نیز از درگیریهای خشونت بار امروز در غرب نیجریه بین نیروهای دو نامزد انتخاباتی این کشور خبر داد. بر این اساس در این درگیریها مسلمانان و مسیحیان با یکدیگر درگیر شدند که این زد و خورد در برخی مناطق به درگیری مسلحانه انجامیده است.
 
همچنین شماری از جوانان یاغی اقدام به حمله به زنان کرده و در یک مورد قصد کشتن زنی را در آتش داشته اند که با دخالت نیروهای نظامی موفق گریخته اند. با این حال وضعیت این زن بسیار وخیم اعلام شده است.
 
گفتنی است نیجریه با 150 میلیون شهروند پر جمعیت ترین کشور آفریقایی است که بطور سنتی بین مسلمانان در شمال و مسیحیان در جنوب تقسیم شده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  5:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها