0

حمله سایبری یکی از محورهای اصلی تهدیدات دشمن است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

حمله سایبری یکی از محورهای اصلی تهدیدات دشمن است

در سال 90؛
حمله سایبری یکی از محورهای اصلی تهدیدات دشمن است
قم - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور تهدید سایبری را یکی از محورهای اصلی تهدید دشمن در سال 90 عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی ظهر سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص محورهای اصلی تهدید‌های دشمن در سال 90 علیه کشور گفت: پیش بینی می‌شود تهدیدات در سال 90 حول چهار محور اصلی باشند که متشکل از تهدیدات سایبری، اقتصادی، تهدیدات بر علیه زیرساخت‌ها و تهدیدات نرم و فرهنگی باشند.

وی به تهدیدات دشمن در حوزه سایبری اشاره کرد و بیان داشت: به احتمال قوی سال 90 شاهد بروز تهدیدات سایبری بر علیه کشور خواهیم بود همان طور که چندی قبل نیز شاهد هجوم ویروس اکستاکس نت به بخش صنعت و انرژی بودیم که خوشبختانه ضمن پاسخ به این تهدید توانستیم آمادگی‌های لازم را در این زمینه به دست آوریم.

جلالی خاطرنشان کرد:‌ مفهوم متوقف شدن این ویروس به معنای پایان کار نیست بلکه مفهوم آن شروع کار است و تهدید سایبری در تمام حوزه ها و زیرساخت هایی که برای مدیریت، کنترل، پردازش و ... از فضای سایبر استفاده می کنند وجود دارد.

وی در خصوص برخی اقدامات کشور در مقابله با تهدیدات سایبری دشمنان اظهار داشت: در این خصوص به عنوان محوری ترین کار فعال سازی قرار گاه دفاع سایبری کشور است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در ادامه به انواع تهدیدات در حوزه سایبری اشاره کرد و گفت: ما سه نوع تهدید سایبری داریم گاهی حمله یک هکر است که در آن یک فرد ماجراجو اقدام به این کار می کند، گاهی حمله یک گروه اعم از سیاسی یا غیر سیاسی است که به مجموعه ای حمله می‌نماید.

وی افزود: اما گاهی حمله یک دولت به زیرساخت‌ها است که اگر از دو نوع اول با اغماض عبور کنیم این نوع سوم حتما یک جنگ سایبری است که دولتی با تمام ظرفیت خود به کشوری حمله می کند که در سال گذشته این تهدید متوجه زیرساخت های صنعت و انرژی بود و امسال ممکن است حوزه های اقتصادی، بانکی و یا اطلاع رسانی را تهدید کند.

جلالی با تاکید بر این که دشمنان این حوزه را به طور گسترده فعال کرده‌اند، تصریح کرد: مثلا آمریکایی ها چندی قبل قرار گاه تهاجم و دفاع سایبری را در کشور خود فعال کردند و سر منشا تهاجمات اخیر سایبری علیه ایران نیز تا حد زیادی به این مجموعه برمی گردد.

نفوذ ویروس اکستاکس نت برای کشور برکت داشت

وی خاطر نشان کرد: نفوذ ویروس اکستاکس نت اگر چه مشکلاتی را در بر داشت اما برای ایران یک برکت نیز داشت و باعث شد اقداماتی که در این حوزه با کندی پیش می رفت شتاب بیشتری بگیرد و کشور توانست آمادگی خوبی را در این زمینه به دست آورد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور اضافه کرد: در این رابطه ما برای اولین بار در وزارت ای سی تی،‌ مرکز امداد رخدادهای رایانه ای را راه اندازی کردیم که تمام تهدیدات سایبری که علیه دستگاه های کشور اتفاق می افتد در آنجا مدیریت،رصد و دنبال می شود و در هر دستگاه یک مرکز به عنوان مرکز گوهر خواهیم داشت که تا کنون برخی از دستگاه ها اقدام به راه اندازی آن کرده اند اما تعدادی نیز عقب هستند که این امر امسال باید به صورت جدی دنبال شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  5:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها