0

همايش 'در طواف حريم شهادت' با معرفي نفرات برتر پايان يافت

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

همايش 'در طواف حريم شهادت' با معرفي نفرات برتر پايان يافت

 

معاون تربيت بدني و پرورشي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي در اين مراسم گفت: بايد براي معرفي و تبيين مفاهيم شهيد و شهادت بيش از اين تلاش و كار شود.
'محمدابراهيم محمدي' افزود: آموزش و پرورش بهترين زمينه و عرصه براي ظهور، بروز و شناسايي استعدادهاي بالقوه در حوزه شعر و ادب است.
وي با بيان اينكه معلمان نقش مهمي در شناسايي اين استعدادها دارند و با برگزاري برنامه هاي انگيزشي مي توانند اين استعدادها را شناسايي و كشف كنند گفت: با برگزاري اين همايشها مي توان استعدادهاي بالقوه را در دانش آموزان و فرهنگيان شناخت و علاوه بر اين موجب نزديكي و پيوند دو نسل قديم و جديد در اين حوزه شد.
او افزود: در اين دوره از همايش شش هزار و 562 اثر از حدود دو هزار دانش آموز و فرهنگي از سراسر كشور در دبيرخانه پذيرفته و با داوري هيات داوران آثار برگزيده انتخاب شد.
محمدي با بيان اينكه 60 درصد از آثار ارسالي به بانوان و بقيه متعلق به آقايان بود گفت: كار داوري آثار ارسالي انجام شده است و بر اساس اعلام هيات داوران استان فارس با 23 اثر برگزيده، چهارمحال و بختياري با 21 اثر و خراسان رضوي با 20 اثر برگزيده به ترتيب به مقامهاي نخست تا سوم اين دوره از 'همايش در طواف حريم شهادت' دست يافتند.
وي افزود: از جمله برنامه هاي جانبي جشنواره برگزاري سه شب شعر و يك جلسه مشاعره ميان شركت كنندگان و اساتيد برجسته شعر و ادب فارسي بود كه با استقبال گرم شركت كنندگان برگزار شد.
معاون تربيت بدني و پرورشي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي گفت: آثار برگزيده در دو بخش دانش آموزي و فرهنگيان در دو كتاب جداگانه و هر يك در تيراژ دو هزار نسخه به چاپ رسيده كه در آينده نزديك 30 هزار نسخه از اين كتابها جهت توزيع در كشور منتشر خواهد شد.
در پايان اين مراسم از حدود 200 نفر از شاعران دانش آموز و فرهنگي قدرداني شد.
7496/1654/659
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30346576
سه شنبه 30 فروردین 1390  5:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها