0

نخستين جشنواره بين‌المللي كتابخواني الكترونيكي رضوي آغاز شد

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

نخستين جشنواره بين‌المللي كتابخواني الكترونيكي رضوي آغاز شد

 

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگي ايرنا، كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان روز سه شنبه اعلام كرد: در پي انتخاب روابط عمومي ستاد مركزي كانون كشور بعنوان برگزاركننده اين بخش از جشنواره امام رضا(ع)، هم اكنون فراخوان اين مسابقه بزرگ كتابخواني در فضاي اينترنتي منتشر و امكان شركت كردن كاربران اينترنت در اين مسابقه فراهم شده است.
كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مسووليت هشت بخش جشنواره را برعهده دارد و مراكز كانون هفت استان كشور نيز به عنوان متولي مسابقه‌ها و جشنواره‌هاي فرهنگي، هنري با موضوع‌هايي مشخص شناخته شده‌اند.
مسابقه كتابخواني الكترونيكي رضوي از روز 30 فروردين ماه و با انتشار فراخوان امكان شركت كردن علاقه مندان در اين رقابت اينترنتي را فراهم كرده و به كاربران فارسي زبان اينترنت تا روز 27 شهريور ماه همزمان با روز شعر و ادب فارسي فرصت داده است تا در مسابقه شركت كنند.
برگزيدگان جشنواره به مناسبت ميلاد با سعادت عالم آل محمد(ص)، حضرت علي‌بن موسي الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)، همزمان با دهه كرامت و در مرحله نهايي جشنواره بين المللي امام رضا(ع) از سوي دبيرخانه اين جشنواره و كانون تقدير مي شوند.
بر اين اساس كودكان و نوجوانان در گروه‌هاي سني 'ب، ج، د، ه' ( تمامي دانش‌آموزان دوره‌هاي تحصيلي دبستان و راهنمايي و سال‌هاي اول و دوم دبيرستان) مي‌توانند به تفكيك گروه سني خود در اين چهار مسابقه‌ سامانه مسابقات اينترنتي كانون به نشاني www.kanoonquiz.ir شركت كنند.
علاقه مندان بايد ابتدا در صورت عضويت نداشتن در اين سايت ثبت‌نام كنند و پس از ذخيره‌سازي فايل كامل كتاب به صورت (pdf) مربوط به گروه سني خود و مطالعه آن به سوال‌هاي چهارگزينه‌اي مسابقه پاسخ دهند.
در اين رقابت چهار عنوان كتاب از توليدات كانون به نام‌هاي 'خوشبوتر از گلاب'، 'صبح روز عيد'، 'اعترافات غلامان' و 'ميهمان طوس' در نظر گرفته شده است.
اولين كتاب ويژه گروه‌هاي سني 'ب، ج'، كتاب دوم براي گروه سني 'د، ه' و دو كتاب ديگر ويژه گروه سني 'ه' است.
براساس اين فراخوان از كتاب 'خوشبوتر از گلاب' تعداد هشت سوال انتخاب شده كه كودكان بايد در مدت 15 دقيقه به اين پرسش‌ها پاسخ دهند و از ساير كتاب‌هاي مورد مسابقه نيز هر كدام 14 سوال مطرح شده كه شركت كنندگان بايد در مدت 20 دقيقه به اين پرسش‌ها جواب دهند.
در پايان مهلت تعيين شده به شركت كنندگاني كه بيشترين پاسخ صحيح را به سووالات مسابقه بدهند، جوايزي اهدا خواهد شد.
ستاد برگزاري جشنواره به سه برگزيده اول اين رقابت هداياي ويژه‌اي اهدا خواهد كرد و نفرات برتر به عنوان ميهمان دبيرخانه جشنواره كتابخواني الكترونيكي در مراسم اختتاميه حضور خواهند داشت.
همچنين كانون به 110 نفر از شركت كنندگان منتخب نيز هدايايي فرهنگي از توليدات كانون و لوح تقدير اهدا خواهد كرد.
اين مسابقه بزودي بر روي سايت اينترنتي دبيرخانه دايمي جشنواره فرهنگي هنري امام رضا(ع) قابل مشاهده و استفاده خواهد بود و متن كامل فراخوان و خبرهاي مرتبط با مسابقه نيز از طريق سايت خبري كانون به نشاني www.kanoonnews.ir انتشار خواهد يافت.
در سايت مسابقات اينترنتي كانون اين امكان براي شركت كنندگان وجود دارد تا بتوانند نسبت به مسابقه اظهار نظر كنند و نظرات آنان پس از بررسي قابل مشاهده براي ساير شركت كنندگان نيز ‌باشد.
هدف از برگزاري اين جشنواره ترويج سيره مقدس رضوي و آشنايي با خدمات كتابخواني مجازي (الكترونيكي) در راستاي ويژه ‌برنامه‌ فرهنگي مطالعه كتاب، تقدير از كتابخوانان برتر و تقويت مهارت مطالعه و گسترش فرهنگ كتاب‌خواني الكترونيكي عنوان شده است.
در جشنواره بين‌المللي امام رضا(ع) علاوه بر اجراي مسابقه كتابخواني الكترونيكي‌، مسووليت برگزاري جشنواره‌هاي قصه‌گويي رضوي و نشريه ديواري رضوي همچون سال گذشته بر عهده‌ دو استان مازندران و فارس گذاشته شده است.
استان‌هاي تهران، سيستان و بلوچستان، خراسان رضوي، قم و آذربايجان غربي نيز به ترتيب ميزباني برنامه‌هاي 'پژوهش‌هاي رضوي نوجوانان'، 'كتاب‌سازي رضوي'، 'نمايشنامه‌خواني رضوي'، 'يك تصوير از يك حديث رضوي' و 'نام‌ها و نشانه‌هاي رضوي در ايران و جهان' را بر عهده دارند.
فراهنگ ** 1834 ** 1071
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30346684
سه شنبه 30 فروردین 1390  5:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها