0

امیدواریم به زودی خبر آزادی مهندسان منتشر شود/ دیدار با وزیر کشور افغانستان

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

امیدواریم به زودی خبر آزادی مهندسان منتشر شود/ دیدار با وزیر کشور افغانستان


مالکی به مهر خبر داد:
امیدواریم به زودی خبر آزادی مهندسان منتشر شود/ دیدار با وزیر کشور افغانستان
سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان از مذاکرات فشرده با مقامات کشور افغانستان برای پیگیری آزادی ایرانیان ربوده شده در این کشور خبر داد.

فدا حسین مالکی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای مشخص شدن وضعیت مهندسان ایرانی ربوده شده در افغانستان عنوان کرد جلسات فشرده و خوبی امروز برگزار کرده ایم و به نتایج خوبی نیز دست یافتیم.

وی افزود: امروز همچنین با وزیر کشور افغانستان نیز دیدار خواهم داشت تا در این جلسه آخرین وضعیت اتباع ایرانی ربوده شده در افغانستان پیگیری شده و تصمیم گیری نهایی صورت بگیرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با اشاره به آزادی یکی از مهندسان ایرانی ربوده شده گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی همه اتباع ایرانی ربوده شده در سلامت هستند و با خانواده های خود صحبت کرده اند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا دولت افغانستان در این زمینه همکاری داشته است گفت: تاکنون همکاری های خوبی را شاهد بوده ایم.

مالکی ابراز امیدواری کرد که به زودی اخبار شادی بخش مبنی بر آزادی این افراد برای مردم ایران منتشر شود.

به گزارش مهر، افراد مسلحی که مهندسان ایرانی را ربوده اند یک گروه ناشناس اند و ارتباطی با گروه طالبان ندارند.

افراد مسلح ناشناس عصر روز یکشنبه 12 نفر از مهندسان ایرانی یک شرکت راهسازی خصوصی ایرانی را که مشغول احداث جاده میل 78 به فراه بودند را ربوده و به محل نامعلومی منتقل کردند.

شایان ذکر است که این پروژه یک طرح عمرانی است که با هزینه جمهوری اسلامی ایران از محل بودجه بازسازی با هدف تامین رفاه و تسهیلات مردم منطقه توسط یک شرکت خصوصی ایرانی در حال احداث است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  5:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها