0

واگذاري امور به اتحاديه هاي تعاوني عملياتي مي شود

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

واگذاري امور به اتحاديه هاي تعاوني عملياتي مي شود

 

به گزارش ايرنا از روابط عمومي وزارت تعاون ، 'رسول حامديان' از حضور اتحاديه ها در كمسيون ماده پنج خبر داد و گفت: دستورالعمل انتخابات اتحاديه ها درسال گذشته به شهرستان ها ارسال شده و براين اساس فهرست نامزدها بايد قبل از انتخابات به اين كمسيون ارسال شود.
وي افزود: سال 90 فرصت مغتنمي براي رشد و توسعه اقتصاد بر پايه حضور مردم در قالب گسترش تعاوني ها محسوب مي شود.
اين كارشناس بخش تعاون سپس گفت : هر اتحاديه درهر رشته و گرايش مرجع تخصصي بخش خود است بنابراين ضروري به نظر مي رسد ، مسئولين اين اتحاديه ها ، اطلاعات، دانش و مهارت خود را افزايش دهند كه به طور قطع افزايش سطح اطلاعات به ارتقا جايگاه آنها كمك خواهد كرد.
وي با اشاره به اينكه اتحاديه ها مشاور ادارات كل تعاون در حوزه هاي تخصصي تلقي مي شوند ، افزود: نظارت بر شركت هاي تعاوني زيرمجموعه و داوري در مواقع ايجاد اختلاف در تعاوني ها از وظايف ذاتي اتحاديه ها است.
حامديان به اصل 44 قانون اساسي و برنامه پنجم توسعه در واگذاري بخشي از وظايف مطرح در قانون به اتحاديه ها اشاره واز اتحاديه ها خواست براي بازديد از تعاوني هاي شاخص و حضور در سفرهاي دوره اي شهرستان ها و مشاركت در كميته هاي تخصصي برنامه ريزي كنند.
وي افزود:براي رشد اقتصادي و ايجاد اشتغال در بخش تعاون ضمن استقبال از سرمايه گذاري هاي جديد در اين بخش بايد زمينه افزايش بهره وري در نيروي انساني و امكانات موجود فراهم شود.
حامديان با اشاره به تعهد ايجاد يك ميليون شغل در بخش تعاون گفت: از آنجا كه اقتصاد و اشتغال با هم ارتباط مستقيم دارند براي تحقق اين موضوع بايد اتاق تعاون، بانك توسعه تعاون و اتحاديه ها همگام با اداره كل تعاون با همكاري و همدلي در مورد حل معضل اشتغال برنامه ريزي كنند.
اقتصام**3917**1601
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30346561
سه شنبه 30 فروردین 1390  3:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها