0

وزير نفت: ظرفيت توليد نفت حداقل چهار ميليون بشكه است

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

وزير نفت: ظرفيت توليد نفت حداقل چهار ميليون بشكه است

 

به گزارش روز سه شنبه ايرنا 'مسعود ميركاظمي'افزود: توسعه ميادين نفتي همچون ميادين گازي در دستور كار وزارت نفت قرار دارد و اين امر به خصوص در ميادين مشترك دنبال مي شود.
وي بيان كرد در حال حاضر نگراني هايي در سطح بين المللي در مورد اوج نفت (pick oil) وجود دارد كه گفته مي شود در سال 2020 نقطه اوج توليد نفت اتفاق مي افتد و پس از آن توليد نفت با كاهش رو به رو خواهد شد.
وي تصريح كرد ميادين نفتي عمدتا بالاي 50 سال عمر دارند و برخي در نيمه دوم و برخي در آخر عمرشان قرار دارند.
وي گفت: توليد چه صيانتي باشد يا نه ،افت توليد صورت مي گيرد و تحقق اين امر در ايران نيز طبيعي است كه اگر صيانت كنيم كاهش كمتري اتفاق مي افتد.
وي با تاكيد بر نياز به توسعه ميادين جديد گفت: از معاونت رياست جمهوري درخواست كرده ايم تعديل بودجه نفت اجرايي نشود تا روند فعاليت اين وزارتخانه براساس برنامه دنبال شود.
وي متذكر شد در تعيين ميزان توليد نفت بايد سهميه اوپك رعايت شود.
وزير نفت در پاسخ به سوالي در مورد قيمت نفت در بازار جهاني عنوان داشت: كشورهاي توليدكننده سعي مي كنند منافع خود را حفظ كنند ولي برخي عوامل وجود دارند كه در اختيار هيچ توليدكننده اي نيست.
ميركاظمي انتشار دلارهاي بي پشتوانه كه منجر به كاهش ارزش دلار مي شود را از جمله عواملي ذكر كرد كه در اختيار اوپك و كشورهاي عضو آن نيست.
وي قيمت كنوني نفت را نامناسب دانست و گفت: قيمت نفت در مقايسه با 40 سال گذشته و در مقايسه با كالاهاي ديگر افزايش چنداني نداشته است.
وي پيش بيني بازار نفت را منوط به توانايي پيش بيني شرايط اقتصادي جهان و زمان خروج از بحران اقتصادي دانست.
اقتصام**9189**1319
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30346396
سه شنبه 30 فروردین 1390  3:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها