0

عراق به وعده خود در خصوص کنترل گرد و غبار عمل نکرد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

عراق به وعده خود در خصوص کنترل گرد و غبار عمل نکرد


رئیس سازمان هواشناسی :
عراق به وعده خود در خصوص کنترل گرد و غبار عمل نکرد
یاسوج - خبرگزاری مهر: بهرام صناعی گفت: کشور عراق تاکنون به خاطر مشکلات اشغال، به وعده خود در خصوص کنترل کانونهای گردو غبار عمل نکرده است.

به گزارش خبرنگار مهر در یاسوج، بهرام صناعی پیش از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: گرد وغبار از بیابانهای چهار کشور عراق، سوریه، عربستان و اردن به کشور وارد می شود.

وی بیان کرد: طی نشستهای مشترک با چهار کشور عراق، اردن، عربستان و سوریه قرار شد کشور عراق با اختصاص بودجه ای به بیابان زدایی، کاشت درخت و مالچ پاشی در مناطق کانونی گرد وغبار بپردازد که این مسئله هنوز محقق نشده است.

صناعی یکی از دلایل ایجاد گرد و غبار در این کشورها را تغییر مسیر رودها و همچنین احداث سد "آتاتورک" در ترکیه عنوان کرد و گفت: هورها نقش مهمی در کنترل گرد و خاک دارند که هم اکنون تبدیل به مناطق خشکی شده اند.

وی یادآور شد: بیشترین موج گرد و غبار استان خوزستان را در بر می گیرد به طوری که در سال گذشته این استان 180 روز با این پدیده روبرو بوده است.

رئیس سازمان هواشناسی کشور بیان داشت: این سازمان تلاش می کند با پیش بینی به موقع ورود موج گرد و غبار به کشور، اثرات مخرب این پدیده را کاهش دهد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  3:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها