0

ترانس پست 400 کیلوولت برق فولادمبارکه بومی‌سازی شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

ترانس پست 400 کیلوولت برق فولادمبارکه بومی‌سازی شد


با هزینه 80 میلیارد ریال/
ترانس پست 400 کیلوولت برق فولادمبارکه بومی‌سازی شد
اصفهان - خبرگزاری مهر: کارشناس فرآیند ناحیه انرژی و سیالات فولادمبارکه گفت: ترانس پست 400 کیلوولت برق فولادمبارکه با هزینه 80 میلیارد ریال بومی‌سازی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر از اصفهان، بهرام کل کیان اظهار داشت: در راستای بومی سازی تجهیزات و تبدیل تحریم‌ها و تهدیدهای شرکت‌های خارجی به فرصت، ترانس پست 400 کیلوولت فولادمبارکه با همت و تلاش کارشناسان و شرکت‌های سازنده داخلی بومی‌سازی شد.

وی بیان داشت: این تجهیز که ترانس T7A-N نام دارد با ظرفیتی معادل 220 مگاولت آمپر قابلیت تبدیل 400 کیلوولت به63 و به 5/30 کیلوولت را دارد.

کارشناس فرآیند ناحیه انرژی و سیالات فولادمبارکه با تاکید بر اینکه با همکاری کارشناسان فولادمبارکه و شرکت ایران ترانسفو ساخته و در مدار تولید مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، ادامه داد: ترانس‌های مشابه قبلی ساخت شرکتهای هیتاچی ژاپن و زیمنس آلمان بود.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه بالغ بر 80 میلیارد ریال هزینه داشته است، تصریح کرد: 35 میلیارد ریال آن مربوط به خرید ترانس و 45 میلیارد ریال آن نیز مربوط به خرید سایر تجهیزات نصب، تست و راه‌اندازی ترانس بوده است.

کل کیان با اشاره به دو سال زمان ساخت و نصب این ترانس گفت: با بهره‌برداری از این ترانس حساس از خروج ارز از کشور جلوگیری شده است.

وی ادامه داد: همچنین این ساخت ترانس سبب ایجاد فرصتهای شغلی شده و انرژی الکتریکی موردنیاز همه طرح‌های توسعه زیرسقف کوره‌های قوس الکتریکی فولادسازی فولادمبارکه هم تامین خواهد شد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  3:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها