0

ساماندهی محورهای تاریخی لاله زار ، فردوسی و جمهوری

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

ساماندهی محورهای تاریخی لاله زار ، فردوسی و جمهوری


در جلسه شورا عنوان شد:
ساماندهی محورهای تاریخی لاله زار ، فردوسی و جمهوری
مدیر بافتهای تاریخی شهر تهران گفت: امیدواریم با بررسی سه محور تاریخی لاله زار، فردوسی و جمهوری، چگونگی ساماندهی این محورها بزودی نهایی و به کمیسیون ماده 5 ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز کاشف در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به بررسی محورهای لاله زار و فردوسی گفت: بررسی این دو محور در حال کارشناسی است و پس از طی مراحل کارشناسی تصویب خواهد شد .

وی افزود: هم اکنون 5 اولویت بررسی در این محورها ازجمله بازسازی، مرمت، نوسازی، اصلاح کف سازی و بدنه ها از اهدافی است که برای خیابانهای لاله زار و فردوسی در دست بررسی است.

کاشف همچنین در ادامه با اشاره به بررسی طرح میدان جمهوری گفت: این طرح نیز درحال بررسی کارشناسی قراردارد و هم اکنون برای بدنه تاریخی آن به وسعت 1400 مترمربع برنامه ریزی در حال انجام است.

وی افزود: بررسی این طرح بزودی نهایی شود و برای تصویب به کمیسیون ماده 5 ارائه شود.

کاشف در ادامه با اشاره به امکان سنجی پیاده راه سازی بافت تاریخی شهر تهران نیز گفت: مطالعات ابتدایی این پروژه به اتمام رسیده و هم اکنون مشاور در حال بررسی و ارائه پیشنهادات و انتخاب بهترین گزینه به عنوان گزینه پیشنهادی نهایی است.

وی با تاکید بر بهبود حیات اجتماعی شهرها و به ویژه بافتهای تاریخی آنها، ابراز امیدواری کرد تا این پروژه تا پایان مردادماه امسال اجرایی شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  3:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها