0

بهره برداری برخی دستگاهها از موقوفات قزوین غیرقانونی است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

بهره برداری برخی دستگاهها از موقوفات قزوین غیرقانونی است

انصاری:
بهره برداری برخی دستگاهها از موقوفات قزوین غیرقانونی استبهره برداری برخی دستگاهها از موقوفات قزوین غیرقانونی است
قزوین - خبرگزاری مهر: مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: برخی از دستگاه ها با عناوین مختلف از موقوفات بهره برداری غیرقانونی می کنند که با مساعدتهای ویژه دستگاه قضا این مشکلات باید مرتفع شود.
به گزارش خبرنگار مهر در قزوین، حجت الاسلام  مسعود انصاری ظهر سه شنبه در هنگام دیدار صادقی نیارکی دادستان قزوین با کارکنان و بازدید از بخشهای مختلف این اداره کل اظهار داشت: فعالیت اوقاف فرهنگی و نرم افزاری است و به همین منظور برای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطبهای فرهنگی ۱۵۰ عنوان کار فرهنگی زیربنایی در سال گذشته انجام شده است.
 
وی برگزاری مراسم جشن تکلیف در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) با حضور چهار هزار نفر از علاقمندان و ارائه مشاوره های دینی، تشکیل حلقه های معرفت در بقاع متبرکه استان، اعزام مبلغ به مناطق محروم در مناسبت های مختلف مذهبی و ملی، برگزاری مراسم عزاداری و اعیاد مذهبی در بقاع مترکه را از جمله  برنامه های اوقاف در سال گذشته دانست.
 
مدیرکل اوقاف استان یادآورشد: فردی از اهل سنت در سال ۸۸ طی مراسم عزاداری اربعین سالار شهیدان در امامزاده حسین(ع) با گفتن شهادتین شیعه شد و یک بانوی مسیحی نیز با شرکت در حلقه های معرفت به دین اسلام مشرف شد.
 
انصاری به فعالیتهای عمرانی انجام گرفته در بقاع متبرکه استان هم اشاره کرد و گفت: در اکثر امامزاده های استان برای فراهم سازی بستر مناسب جهت فعالیت فرهنگی که نیازمند فضا و امکانات سخت افزاری بود اقدام کردیم و مرمت و بازسازی صحن امامزادگان استان که تخریب شده بود از جمله کارهای انجام شده است.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین درباره فعالیتهای انجام گرفته درحوزه موقوفات هم تصریح کرد: حدود90 درصد
موقوفات استان با نیت اجرای مراسم مذهبی و روضه خوانی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) وقف شده و به همین دلیل در احیاء موقوفات حساسیت دوچندان است که رسیدن به اهداف تعیین شده بدون مساعدت و همکاری دستگاه قضایی ممکن نیست.
 
در ادامه این دیدار حجت الاسلام صادقی نیارکی دادستان قزوین گفت: خدمت رسانی به مردم و سهیم بودن در کار خیر فرصتی است که نصیب بندگان خوب خدا می شود لذا باید شکرگزار باشیم و در این صدقه جاریه مشارکت کرده و به توسعه فرهنگ وقف در کشور کمک کنیم.
 
وی اظهارداشت: تلاش می کنیم با اقدامات پیشگیرانه مانع از ورود پرونده های وقفی به دستگاه قضا شویم زیرا رویکرد ما نسبت به وقف یک نگاه ویژه و در مسیر جلوگیری از تضعیف حقوق موقوفات است.
 
دادستان قزوین تاکید کرد: متولیان وقف نیز ضمن پرهیز از قصور و کوتاهی در کار با همکاری لازم باید برای احیاء موقوفات و عمل به نیت واقفین تلاش بیشتری کنند.
 
صادقی نیارکی یادآورشد: هر اداره برای شناسایی حوزه فعالیت و شرح وظایف خود و همچنین اطلاع رسانی دقیق از فعالیت های انجام شده نیازمند یک روابط عمومی قوی و کارآمد است تا با اطلاع رسانی اصولی و ارتباط با رسانه های استان گام های موثری در احیا وشناسایی و معرفی موقوفات و بقاع متبرکه استان بردارد.
 
وی عملکرد اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین را خوب ارزیابی کرد. 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  3:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها