0

تحقق امنیت ملی نیازمند فرهنگسازی اجتماعی است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

تحقق امنیت ملی نیازمند فرهنگسازی اجتماعی است


آیت الله ری شهری:
تحقق امنیت ملی نیازمند فرهنگسازی اجتماعی است
شهرستانهای تهران - خبرگزاری مهر: تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: برای تحقق امنیت ملی، فرهنگسازی اجتماعی ضروری است و در این رابطه، همه نهادها و آحاد جامعه به سهم خود در تحقق امنیت مسئولیت دارند.

به گزارش خبرنگار مهر در شهری، آیت الله محمد محمدی ری شهری روز سه شنبه در دیدار سرکلانتر و رؤسای پلیس آگاهی و امنیت، فرماندهان کلانتریها و عوامل انتظامی شهرستان ری، ضمن تسلیت ایام شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، مسئولیت نیروی انتظامی در تأمین امنیت جامعه را کار بسیار مهمی برشمرد که در روایات اسلامی نیز به اهمیت بالای آن اشاره شده است.

این مسئول با بیان ضرورت شناخت دقیق تهدید های امنیتی  گفت: نیروهای نظامی و انتظامی سهمی از مسئولیت را بر عهده دارند ولی همه مسئولیت بر دوش آنان نیست، بلکه باید همه ارکان کشور در این زمینه تلاش کنند.

یکی از نعمت های الهی مورد سئوال در روز قیامت، نعمت امنیت است

وی همچنین در تفسیر آیه شریفه « ولتسئلن یومئذ عن النعیم » گفت: یکی از نعمت های الهی که در روز قیامت از آنها سئوال خواهد شد، نعمت امنیت و سلامتی است.

آیت الله ری شهری افزود: در این خصوص، مسئولان می بایست به یک نحو در خصوص انجام وظایف خود پاسخگو باشند و مردم نیز به نحوی دیگر، که تا چه حد از نعمت امنیت اخلاقی، امنیت سیاسی و امنیت اجتماعی و سایر ابعاد وجودی امنیت برای تکامل و خودسازی استفاده کرده اند.

وی با استناد به روایتی از رسول مکرم اسلام(ص) در بیان فلسفه رسالت آن حضرت، اظهار داشت: از جمله فلسفه های حکومت اسلامی که در استمرار فلسفه بعثت انبیاء الهی است، به هم نزدیک کردن دلها، پایان خونریزی و دشمنی ها و برقراری امنیت در جامعه است و این به معنای اهمیت مسئله امنیت درجامعه است که حتی از آن به عنوان فلسفه بعثت نام برده شده است.

امنیت در ایران با فداکاری و  نثار هزاران شهید و جانباز به دست آمده است

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)  با اشاره به وضعیت امنیت در برخی کشورهای همسایه، تصریح کرد: در کشور ما اکنون امنیت به صورت نسبتا ًخوبی برقرار است و باید در این خصوص قدردان نعمت نظام و برکات انقلاب اسلامی باشیم که با خون دل، فداکاری و  نثار هزاران شهید و جانباز به دست آمده است.

نویسنده کتاب «فرهنگنامه امنیت ملی» با اشاره به آیه شریفه "و اعتصموا بحبل الله جمیعا..." گفت: از نظر قرآن و احادیث اسلامی، مهمترین خطرهایی که امنیت جامعه را تهدید می کنند، اختلافات و درگیری سیاسی و اجتماعی، تجاوز به حقوق مردم و ناسپاسی نعمت های الهی و رعایت نکردن عدل و انصاف است.

وی گفت: در این آیه شریفه منظور از « حبل الله » ریسمان ولایت است و متفرق شدن جامعه از حول این محور از عوامل ناامنی در جامعه است.

در این نشست سرهنگ طباطبایی فرمانده انتظامی شهرستان ری، گزارشی در خصوص اقدامات انتظامی صورت گرفته در این شهرستان در سالهای گذشته ارائه کرد.

همچنین خادم القرآن عباس سلیمی معاون ارتباطات و تبلیغات و سرپرست اماکن متبرکه آستان مقدس نیز در سخنانی، از همکاری و تعامل بخشهای مختلف ناحیه انتظامی شهرستان ری در برگزاری مراسم و مناسبت ها برای تسهیل تردد و خدمت رسانی بیشتر به زائران حرم مطهر قدردانی کرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  3:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها