0

سه دانشکده جدید به دانشگاه قم اضافه می‌شود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

سه دانشکده جدید به دانشگاه قم اضافه می‌شود


فضایلی:
سه دانشکده جدید به دانشگاه قم اضافه می‌شود
قم - خبرگزاری مهر: معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه قم گفت: سه دانشکده جدید مدیریت، معماری و کشاورزی به جمع دانشکده های دانشگاه قم می پیوندد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، مصطفی فضایلی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه قم قبل از ظهر سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: راه اندازی 3 دانشکده در دانشگاه قم مصوب شده است و دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی سال تحصیلی آینده راه اندازی خواهد شد.

وی ابراز داشت: دانشکده معماری در بخش آقایان وجود دارد و در بخش خواهران نیز با هدف تقویت گردشگری مذهبی و معماری و شهرسازی اسلامی راه اندازی می‌شود.

فضایلی با بیان اینکه رشته هنر نیز در دستور کار است خاطرنشان کرد: راه اندازی پژوهشکده هنر مستلزم تاسیس پژوهشکده ای در این زمینه است و نیازمند داشتن محتوا و استاد و امکانات لازم است.

رشد 200 درصدی کمی و کیفی در دانشگاه قم

وی افزود: دانشگاه قم اولین مرکز آموزش عالی در قم است و 200 درصد رشد در نرخ کمی و کیفی آن همانند تعداد استاد، دانشجو و ...ایجاد شده است.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه قم رشد 20 درصدی در میزان موفقیت فارغ التحصیلان دانشگاه قم را از جمله دستاوردهای این دانشگاه برشمرد و تصریح داشت: این دانشگاه از سال 1385 تاکنون رشد شتابانی در همه بخشها داشته است.
تدریس 81 رشته در دانشگاه قم

وی افزود: در حال حاضر 34 رشته کارشناسی، 38 رشته ارشد و 9 رشته دکتری در این دانشگاه تدریس می شود و بناداریم ده درصد به میزان دانشجویان ارشد اضافه کنیم.

فضایلی ابرازداشت: از آنجا که 65 درصد دانشجویان قم در رشته‌های علوم انسانی تحصیل می‌کنند از این رو در مقطع کارشناسی توسعه‌ای نخواهیم داشت اما در مقاطع بالاتر نیازمند توسعه هستیم.

وی با اشاره به ترکیب 60 درصدی دانشجویان بومی خاطرنشان کرد: تبعیض در بخش خواهران دانشگاه طبیعی است چون تقاضاهای زیادی برای برخی رشته ها از سوی خواهران وجود دارد که گاهی بدون امکانات لازم رشته‌ای راه اندازی شده است.  

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  3:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها