0

توضیح وزیر ارتباطات درباره عملکرد مخابرات نمایندگان را قانع کرد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

توضیح وزیر ارتباطات درباره عملکرد مخابرات نمایندگان را قانع کرد


در صحن مجلس؛
توضیح وزیر ارتباطات درباره عملکرد مخابرات نمایندگان را قانع کرد
نمایندگان ارومیه و تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کردند که از توضیحات وزیر ارتباطات در خصوص عدم بهره گیری از یافته‌های پژوهشها به ویژه در مورد خصوصی سازی مخابرات قانع شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر ، سئوال نادر قاضی پور و علیرضا محجوب از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس در خصوص عدم بهره گیری از یافته‌های پژوهشها به ویژه در مورد خصوصی سازی مخابرات مطرح شد و نهایتا سئوال ‌کنندگان اعلام کردند که از پاسخ وزیر قانع شده ‌اند.

سئوال نماینده ارومیه و نماینده تهران از وزیر در خصوص هزینه بیش از 500 میلیارد ریال سالانه از بودجه جهت پژوهش در مرکز تحقیقات مخابرات و عدم بهره‌ گیری از یافته‌های پژوهشها در مورد خصوصی ‌سازی مخابرات مطرح شد.
 
رضا تقی ‌پور وزیر ارتباطات در پاسخ به این سئوال اظهار داشت: در بخش فناوری اطلاعات آزادسازی و خصوصی سازی سرعتی بیش از بقیه بخش‌ها داشته ایم، همچنین در بحث آزاد سازی چهار اصل اساسی یعنی رقابت حداکثری، حداقل دخالت دولت، ‌حداکثر جداسازی سرویسها و خدمات و همگام حرکت کردن با تکنولوژی روز رعایت شده است.
 
وی گفت: در بخش خصوصی سازی نیز کار مربوط به هیئت واگذاری و شورای عالی خصوصی سازی است.
 
قاضی ‌پور نماینده ارومیه با بیان اینکه ما درپی شناسایی دلایل این اقدام هستیم گفت: در فرآیند واگذاری لازم است تا مطالعات اساسی انجام شود در حالی که مرکز تحقیقات مخابرات ایران هزینه‌ ای بیش از 500 میلیارد ریال دارد، چرا مهمترین حرکت مدیریتی وزارت ارتباطات با تابعیت میل شخصی و اقدام بدون مطالعه صورت گرفته است؟
 
وی گفت: در این واگذاری شاهد واگذاری آنتن‌های پی ‌تی ‌اس بوده ‌ایم و هر شرکتی برای ارائه خدمات مناسب خود می ‌تواند دکل اختصاصی نصب کند، این در حالی است که این موضوع موجب هزینه‌ های مضاعف شده، قیافه‌ شهرها را زشت می‌ کند، به خطوط خدمات مخابراتی آسیب می ‌زند و به لحاظ بهداشتی نیز آسیب ‌رسان است.
 
وزیر ارتباطات نیز در پاسخ به قاضی پور در مورد خصوصی سازی در خصوص آنتن‌های پی ‌تی ‌اس گفت: در دنیا این امر معمول است که هر اپراتوری آنتن‌های پی ‌تی ‌اس خود را دارد.
 
وی درباره خدمات رسانی به روستاها نیز با بیان اینکه در روستاهای بالای 20 خانوار هنوز تلفن خانگی نداریم، گفت: برنامه‌ریزی لازم انجام شده که در سه سال اول برنامه پنجم توسعه به این روستاها نیز تلفن خانگی وصل شود، البته در این روستاها دولت توانسته با ارتباطات ماهواره‌ای ارتباط برقرار کند.
 
قاضی‌ پور نماینده مردم ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: واگذاری شرکت مخابرات چه زمانی لغو می‌شود تا مردم به حقوق قانونی خود برسند، بر سر پول مردم چه بلایی آمده و چه کسی باید جوابگوی حق مردم باشد؟
 
ابوترابی‌ فرد که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت خطاب به قاضی‌ پور که در سخنان خود وزیر ارتباطات را داماد ارومیه خوانده بود، گفت: علی القاعده با توجه به اینکه ایشان داماد ارومیه هستند شما باید قانع شده باشید.
 
قاضی ‌پور پاسخ داد: ما به خاطر همکاری وزیر و حضور وی در صحن مجلس جهت پاسخگویی به سئوال اعلام می ‌کنیم که از پاسخ وی قانع شده ‌ایم.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  3:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها